Linia trendu - oznaki słabości i siły

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Stforex pisze:Naprawdę nie daje wam do myślenia, że brokerzy MM oferują "bezpłatne" szkolenia z AT swoim klientom?
Teoria spiskowa? ;)
Ja, swoje rozumienie rynku, wyjaśniłem w broszurce o świecach. Myślałem, że skonfrontuję je z Twoim, ale chyba muszę poczekać.

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Stforex pisze:
może to już czas powiedzieć sobie ,,Ja tego po prostu nie rozumiem''
Z zabawami z AT pożegnałem się już jakiś czas temu, kiedy uświadomiłem sobie, że to jest walenie głową w mur. Wciąż powtarzane frazesy i ratowanie sytuacji treściami w stylu "przecież to tylko wskazówka", "trzeba pozwolić statystyce działać" :).
Dzięki temu jestem w miejscu, w którym jestem, mam możliwość odkrywać naturę rynku i korzystać z wiedzy wybitnych trejderów zamiast czekać i czekać, aż statystyka zacznie działać.
zamiast usilnie starać się podważać naturę rynku.
Po Twoich twierdzeniach, jakoby opcje nie miały wpływu na rynek, nie uważam, żebyśmy mieli o czym dyskutować w tym temacie :). A co z obligami? Też nie mają? A LT? ;)

Pozdrawiam :564:
I mamy sedno sprawy, po co zabierasz głos w temacie dla ciebie obcym i szerzysz stereotypy ?? Opcje są instrumentem pochodnym transferu ryzyka i nie ma ich fizycznie na rynku, poza tym każdy bank ma opcje co 10 pipsów wystawione. A to co jest dla ciebie naturą rynku jest interpretacja analityków. O bligacjach zapewne dowiedziałeś się od wybitnych traderów :) Dajmy już temu spokój, wszystko się wyjaśniło. Ja jestem zwolennikiem AT i faktów, a ty mistrzem ctrl+C+V i posłusznym wciągaczem informacyjnego Gila. :563: :D
a z tym to przeszedłeś samego siebie,,Otwarty umysł, to wg mnie podstawa. Nie zamykaj się w ciasnych schematach.'' tzn.nie zamykaj się na jedno żródło kopiowania?? :lol:

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Niestety zeuss ale troszke wyobraźnia cie ponosi, dość czesto widze twoje posty jaki to jesteś miszcz AT a jaka reszta niedouczona ale sam widzialeś na moim poście jak twoja teoria odbiega od rzeczywistości, jest po prostu kompletnie nieprzydatna do live gry z SL, ty grasz bez SL dlatego tobie taka teoria może pasować ponieważ bez SL z rozsądnym kapitałem cena dość często bedzie po obu stronach transakcji a jak już osiągniesz zysk to sobie wmawiasz jaką to dobrą analizę zrobiłes, bo tak jak było na twoim przykładzie i twojej teorii trend już mogł by sie skończyć na pierwszym swingu, gdybyś tam wszedł w S i trzymał dostatecznie długo transakcja przyniosła by zysk bo jak widac trend rzeczywiście sie skończył, ale czy analiza była dobra ?

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Nie wiem czy Zeus gra ze SL czy bez i nie interesuje mnie to, ale to że ktoś czegoś nie rozumie nie znaczy że tak nie jest czy tego nie ma :-) A najbardziej co lubię to teorie na temat mitycznych złych grubasów :-) Kojarzą mi się z atletami z wiersza Brzechwy, tylko w tym przypadku zamiast tłustych kotletów to niektórym pipsy zjadają :-)

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Nie ma mitycznych grubasów, jest tylko podaż i popyt, po prostu raz wiecej instytucji chce kupować raz wiecej sprzedawać i każda chce zarobić, cała filozofia forexu

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Ink. pisze:Niestety zeuss ale troszke wyobraźnia cie ponosi, dość czesto widze twoje posty jaki to jesteś miszcz AT a jaka reszta niedouczona ale sam widzialeś na moim poście jak twoja teoria odbiega od rzeczywistości, jest po prostu kompletnie nieprzydatna do live gry z SL, ty grasz bez SL dlatego tobie taka teoria może pasować ponieważ bez SL z rozsądnym kapitałem cena dość często bedzie po obu stronach transakcji a jak już osiągniesz zysk to sobie wmawiasz jaką to dobrą analizę zrobiłes, bo tak jak było na twoim przykładzie i twojej teorii trend już mogł by sie skończyć na pierwszym swingu, gdybyś tam wszedł w S i trzymał dostatecznie długo transakcja przyniosła by zysk bo jak widac trend rzeczywiście sie skończył, ale czy analiza była dobra ?
ty dalej swoje z grą, gdzie ty tam widziałeś metody wejscia w rynek ?! Rozumiem, że strofex jest twoim ziomem, ale zatracasz w ten sposób obiektywizm. :)

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

zeuss, wybral taki przyklad, zeby osoba poczatujaca, mogla sama pewne rzeczy zauwazyc, linia trendu, sama w sobie nie mowi, o sile trendu czy jego slabosci, o sile trendu mowi sila korekt, czyli w przykladzie pokazanym przez zeusa, trend jest bardzo slaby, jest to kanal cenowy, gdzie korekty znosza ok na oko 80% impulsu, i szansa, na ruch w dol jest automatycznie wieksza, ink przez kilka dni odkad go mianowali, dal se na wstrzymanie, ale chyba zaczyna mu sie nudzic ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Zeuss czytasz ze zrozumieniem czy nie? ja mowie tylko że twoja teoria jest oderwana od rzeczywistości ponieważ jest podręcznikowa, wszędzie były czynniki że trend sie załamie a zrobił jeszcze z 6 swingów, jak ma mi to pomoc w tredingu? to że trend sie kiedyś załamie to ja wiem i bez analizy, nie potrzebuje do tego potwierdzenia ktore sie powtarza X swingów

także reasumując miło iż opisałeś idealny trend natomiast takich teorii jest milion w książkach a ci ludzie żyją z pisania książek a nie z tredingu ;)

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Ink. pisze:Zeuss czytasz ze zrozumieniem czy nie? ja mowie tylko że twoja teoria jest oderwana od rzeczywistości ponieważ jest podręcznikowa, wszędzie były czynniki że trend sie załamie a zrobił jeszcze z 6 swingów, jak ma mi to pomoc w tredingu? to że trend sie kiedyś załamie to ja wiem i bez analizy, nie potrzebuje do tego potwierdzenia ktore sie powtarza X swingów

także reasumując miło iż opisałeś idealny trend natomiast takich teorii jest milion w książkach a ci ludzie żyją z pisania książek a nie z tredingu ;)

:563:
ale już pisałem na samej górze,że nie będę uczył za każdym razem podstaw analizy,że trzeba analizować wyższy i niższy stopień i że bez oscylatorów jest to niemożliwe :)
rozpoczynamy swingować na m30, to oczywistym jest, że na H4 nie ma jeszcze nawet jednego swingu, tak??!! dopóty swingujemy na m30 dopóki na H4 nie pojawi się sygnał. Więc cały trend z obrazka jest swingowaniem z m30 i jego wyjscie z kanału jest zakończeniem pierwszego swingu na H4. Skąd wiemy kiedy skończy się swing na H4?? Do tego cza oscylatorów i kolejnej analizy wyższego stopnia. :)

buntownik
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:14

Re: Linia trendu - oznaki słabości i siły

Nieprzeczytany post autor: buntownik »

zeuss pisze:
Ink. pisze:Zeuss czytasz ze zrozumieniem czy nie? ja mowie tylko że twoja teoria jest oderwana od rzeczywistości ponieważ jest podręcznikowa, wszędzie były czynniki że trend sie załamie a zrobił jeszcze z 6 swingów, jak ma mi to pomoc w tredingu? to że trend sie kiedyś załamie to ja wiem i bez analizy, nie potrzebuje do tego potwierdzenia ktore sie powtarza X swingów

także reasumując miło iż opisałeś idealny trend natomiast takich teorii jest milion w książkach a ci ludzie żyją z pisania książek a nie z tredingu ;)

:563:
ale już pisałem na samej górze,że nie będę uczył za każdym razem podstaw analizy,że trzeba analizować wyższy i niższy stopień i że bez oscylatorów jest to niemożliwe :)
rozpoczynamy swingować na m30, to oczywistym jest, że na H4 nie ma jeszcze nawet jednego swingu, tak??!! dopóty swingujemy na m30 dopóki na H4 nie pojawi się sygnał. Więc cały trend z obrazka jest swingowaniem z m30 i jego wyjscie z kanału jest zakończeniem pierwszego swingu na H4. Skąd wiemy kiedy skończy się swing na H4?? Do tego cza oscylatorów i kolejnej analizy wyższego stopnia. :)

Bez oscylatorow sie nie da analizowac teraz wiem na pewno ze jestes w tych 95 % ktorzy traca :D

ODPOWIEDZ