Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy w swoich tradach używasz hedge?

Tak, często.
2
7%
Tak, ale rzadko.
6
20%
Kiedyś używałem.
7
23%
Nie i raczej nie będę.
13
43%
Nie, nawet nie wiem co to jest.
2
7%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Zarówno SL jak i zlecenie przeciwstawne (po stratnej stronie) są realizowane tym samym typem zlecenia. Dyskusja czy lepsza gwiazdka czy chanuka... dla mnie tyle w temacie :)

dexter
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:38

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: dexter »

DARO.
:lol:
A przecież tak się zamyka na rynku transakcje czy to SL czy też TP.

Zapytam się jeszcze raz gdy otwierasz buy 1 lot a potem w nieważne jakim momencie otwierasz sell 1 lot to ile masz lotów otwartych?
Może prościej 1-1=? :lol:
-- Dodano: pt 19-10-2012, 10:00 --

Przykład.
kurs 1,3000 bay x 1lot spada do 1,2900 i jesteś na minusie -100p otwierasz hedge przy kursie np.1,2900 sell x 1lot a tu cofka i jedziemy na 1,2950 i jaki jest bilans?
Nadal tracisz -100p ponieważ masz -50p na bay i -50p na sell
Jest 1,2950 i teraz w którą stronę pójdzie kurs a jest 50/50 i teraz zakładasz że po +-15p zamkniesz stratną jak kurs pojedzie obojętnie w jaką stronę o kolejne 150p TP.
-65p
+150p
......
+85p

Przyklad.
kurs 1,3000 sell x 0,1lot spada do 1,2900 i jesteś ma plusie 100p normalnie można by było zamknąć i iść sobie na piwko bo już zapracowałeś na nie sowicie no ale jak tu pić piwko jak wyliczyłeś sobie że kurs zwali się co najmniej 250-300p a ty dopiero zrobiłeś marne 100( tu dopiero zaczyna się oddawanie zysku zamykasz pierwsze otwierasz bay a tu kursik spada ponownie przestawiasz ponownie a kursik odbija up i tak oddałeś skromnie 10-20p.idziesz wk...ny na te piwo i wyzywasz siebie po jakiego ch..ja ja jeszcze grałem jak miałem 100p w ręku(pewnie każdy tak miał)
No dobra mamy 100p i wiemy że przed nami zjazd na 100 -200p ale szykuje się korekta otwieramy hedge kupujemy bay 0,1 lota i teraz mamy zabezpieczony wypracowany zysk ( otwarte sell +100p plus bay i jeśli bay jest na + możemy dołożyć 0,1lota bay aby ta pozycja zaczęła przynosić zysk.
Kiedy zamykać przeciwstawne.
Ostatnie bay zamykamy jak osiągnie założony poziom lub na rynku wystąpi sygnał zmiany trendu (pozostaje sell i bay zabezpieczający),jeśli są przesłanki otwieramy nowy sell x 0,1 l(mamy sell x bay x sell)jeśli jest kontynuacja zamykamy bay (na zysku lub na zero ponieważ on nie miał przynieść zysku a jedynie zabezpieczyć wypracowany zysk).
Kurs spada przebił 1,2900 otwieramy nową pozycję sell 0,1 lota tp.1,2800.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Otwieranie pozycji przeciwstawnych nie ma sensu na walutach bo traci się swap. W skrajnych przypadkach (czyt. u niektórych brokerów) traci się swap w obie strony.
Zdarza mi się czasem stosować ten tzw. hedge, ale tylko w dłuższym terminie. Powiedzmy, że pospieszyłem się z otworzeniem szorta i rynek idzie w górę, albo otworzyłem zgodnie z sygnałem systemu, a wówczas następuje gwałtowny zwrot rynku. Jeśli nie miałem SL to początkowo nic nie robię i czekam na kolejny sygnał. Pojawia się sygnał sell (na tym samym interwale czasowym) to spokojnie czekam czy pozycja da radę wyjść na plus. Jeśli nie daje rady i pojawia się sygnał buy to wtedy czasami zajmuję pozycję przeciwstawną. Gdy pojawia się sygnał sell to zamykam pozycję długą i znowu czekam czy szort wyjdzie na zero lub na plus. I cała historia.
Warto nadmienić, że opisana powyżej sytuacja dotyczy w większości interwału D1, a czasami H4. Na niższych interwałach po prostu zamykam z ręki albo stawiam SL.
Uważam, że należy rozgraniczać pozycje DT od pozycji średnioterminowych. Na DT bezwzględnie należy stawiać SL lub pilnować rynku i zamykać pozycje z ręki.
W przypadku pozycji średnioterminowych często próbuję przetrzymać rynek i wyjść ostatecznie bez strat. Wiem, że lepiej byłoby szybko ciąć straty, ale ... taki już jestem i nie przeskoczę samego siebie. A poza tym w historii transakcji mam sporo dowodów na potwierdzenie, że czasami warto zacisnąć pośladki i przetrzymać stratną pozycję.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

hedge pozycja bay 1,3110 sl 20p 1,3153 tp , sell 1,3110 sl 20p 1,3067tp.
- 23p
+ 43p
......
=+23p
Zapomniałeś o wariancie
-20
-20
=-40

dexter możesz rozpisywać setki przykładów ale matematyki nie oszukasz.
Tak jak Songo89K w poprzednim przykładzie błędnie założył że zamknie S na zero przy 0.990 i rynek dojdzie do 1.000
Nie założył że po zamknięciu tzw. "hedge" cena może zawrócić i nie pójść tam gdzie zamierza.
Nie jest sztuką otworzyć przeciwstawną, sztuką jest wiedzieć kiedy ją zamknąć.
Gdzie jest ten moment pomiędzy ograniczeniem strat a ograniczaniem zysku przy tzw. "hedge".
kurs 1,3000 bay x 1lot spada do 1,2900 i jesteś na minusie -100p otwierasz hedge przy kursie np.1,2900 sell x 1lot a tu cofka i jedziemy na 1,2950 i jaki jest bilans?
Nadal tracisz -100p ponieważ masz -50p na bay i -50p na sell
Jest 1,2950 i teraz w którą stronę pójdzie kurs a jest 50/50 i teraz zakładasz że po +-15p zamkniesz stratną jak kurs pojedzie obojętnie w jaką stronę o kolejne 150p TP.
-65p
+150p
......
+85p
Ten przykład pokazuje myślenie życzeniowe oraz kompletny brak planu gry. Kto tak gra?
W systemie trzymamy się planu a nie wchodzimy na siłę i próbujemy wyjść z opresji za wszelką cenę.

mabe szkoda że usunąłeś ale udało mi się zachować. To co robiłeś to było zwykłe uśrednianie które jako tako działa póki mamy kapitał i przestrzegamy MM.
Ale często kończy się źle. Otwierałeś S jako SL w celu ograniczania strat. Ale w pewnym momencie zamknąłeś jedną S i zamieniłeś na L.
Twoje szczęście że nie spadało w nieskończoność bo nie nadążyłbyś z otwieraniem przeciwstawnych i strata by się powiększała.
W pewnym momencie wpadłbyś na pomysł używania martyngała żeby Ci się strata nie powiększała a potem kręciłbyś się w kółko kilka dni modląc się żeby tylko wyjść na zero, potem jakby zaczęło iść dobrze to uznałbyś że jeszcze na tym zarobisz bo wiesz o co chodzi i potem zaczęłoby się od nowa. Po kilku dniach i nie przespanych nocach oraz swapach w plecy wyszedłbyś na zero zastanawiając się jak się w to wpakowałeś :D
Prawda jest taka że mając plan i system oraz konsekwencje to nie jest Ci potrzebny żaden "hedge".
inna sprawa gdy mieszamy systemy gry i TF. Możemy grać longterm małą pozycją na wysokim TF zgodnie z systemem.
A w obrębie tego samego konta skalpować na M1 lub M5 wyższym lotem zgodnie z innym systemem.
Ale to są dwie różne sprawy i nie należy tego łączyć.
"Hedge" pozornie często jest łatwiejszy do ogarnięcia dopóki coś nie pójdzie źle.
No i przy EA też może być wygodniejszy żeby nie komplikować kodu.
Ale moim zdaniem warto rozumieć zagrożenia które z niego płyną.
I wtedy się cieszyć tym że nam spasował i się sprawdza.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

mabe
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:27

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: mabe »

Tylko widzisz ja miałem pod spodem ustawioną pozycję przeciwstawną. Poza tym ja w ciemię nie jestem bity i wiem co to korekta i jak wygląda korekta.
Tu wielkiej magi nie ma, opieram się na cyklach (impuls, korekta). Do tego w tym miejscu kiedy ja L brałem od dołka to było odbicie od LT :)
Tutaj trzeba doświadczenia. nie oszukujmy się cena od tak nie wystrzeliwuje, opiera się o SR i poziomy SD. Mogą czasem pojawić się odchylenia i tyle.
Kto umie to wykorzystać ten zarabia.

Poza tym ja nie jadę dużym lotem wolę dokładać, idę na ilość, zresztą to nie jest tak że ja w hedga wpadam za każdym razem powiedzmy że co 4-5 zagranie
wpadnie mi hedge a tak to normalnie cena idzie tak jak wszedłem z pierwszą pozycją.

PS1. Warto czasem spojrzeć inaczej na rynek niż tylko AT.
PS2. Ja gram stałym lotem najwyżej dokładam pozycje jak widzę że idzie w moim kierunku.
PS3. Sztuką jest wyjść z ujemnego hegda, jak się to potrafi to nieskończona jest wielkość zysków :)
Jeśli będziesz ciężko pracował nad swoim zajęciem, zarobisz na życie.
Jeśli będziesz ciężko pracował nad sobą, zarobisz fortunę. (Jim Rohn)

ODPOWIEDZ