Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy w swoich tradach używasz hedge?

Tak, często.
2
7%
Tak, ale rzadko.
6
20%
Kiedyś używałem.
7
23%
Nie i raczej nie będę.
13
43%
Nie, nawet nie wiem co to jest.
2
7%
 
Liczba głosów: 30

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

lepsze samopoczucie to według mnie i tak i tak jest to dobry zabieg.
I dlatego nie robię nagonki bo uważam że jak komuś to "działa" to świetnie.
W sumie chodzi o to żeby zredukować maksymalnie stres.
Możemy się bawić w jeśli to.... jeśli tamto.... ale na końcu i tak wychodzi że jest to inne pojmowanie straty.
Moim zdaniem największym niebezpieczeństwem płynącym z gry tzw. "hedge" jest nie przestrzeganie MM.
Zbyt duże pozycje próba martyngałów i innych niebezpiecznych rzeczy które nam w między czasie przyjdą do głowy.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Ale sie tutaj sprzeczacie :) Jeśli załozymy że rynek porusza sie cyklicznie , czyli zakladamy że jest duża szansa na to iż cena znajdzie sie kiedyś zarówno nad jak i pod zleceniem, czyli wychodzimy z założenia ze gramy tylko z trendem np S a w przypadku jego odwrócenia gramy hedgem w L dodatkowo piramidując zysk a S zostawiamy samopasem aż rynek zawróci i tak w koło, teoretycznie jet szansa że taka strategia zarobi, w sumie nigdy nie grałem hedga ale aż kusi żeby to przetestować ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Ink i właśnie o to mi chodzi.
Czy zamkniemy obie pozycje = SL...czy zamkniemy obie na 0...czy obydwie zarobią to już inna sprawa...

W najgorszym wypadku jesteśmy spread+swap w plecy,w najlepszym...brak ograniczeń.
Oczywiście może się zabieg nie udać za drugim razem,więc powstaje jakby...drugi SL,ale idzie w parze z zyskami 2krotnie wyższymi jak wszystko się dobrze poukłada.
Jednak żeby się w to bawić trzeba to mieć dobrze rozplanowane i mieć przede wszystkim w głowie poukładane.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Songo89K no widzisz i zaczynają się jeśli. To trochę jak patrzenie na historyczny wykres i mówienie o tutaj można było wejść a tutaj wyjść.
W Twoim założeniu jest "jeśli".... czyli że S z 0.990 zamkniesz na 0.990 a nie gdy dojdzie razem z L na 1.000
To teraz pozwól mi zrobić "jeśli"..... czyli docieramy do 0.990 i Twoja S się zamyka po czym rynek zawraca i pędzi w dół powiększając stratę.
Tak możemy się licytować do rana na te "jeśli".... jeśli zamknę "poprzez" to odzyskam spread..... jeśli gram DT to nie będzie swapów....
Dla mnie to jest oszukiwanie samego siebie...... ale jak działa to proszę bardzo.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Prawda jest taka że jesli ktoś nie szaleje czyt. nie gra przesadzonym lewarem, nie próbuje na siłe odrobić straty, nie zwięsza pozycji itp to praktycznie zarobi na wszystkim nawet na przysłowiowej kresce ;)

Ale najważniejsze to sobie zadać pytanie czy nie lepiej rozsądny SL i zamykanie błednej pozycji? interpretacja tego samego wykresu co wyżej wstawiłem wystarczyło by zamknąć L w z rozsądnym SL a potem walić S bez stresu że wisi nam L

reasumując na hedge da sie zarobić jak na wszystkim natomiast jest to tylko inna forma ciecia strat i w żaden sposób nie przyczyni sie aby ze stratnej strategi zrobić dochodowa

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

"To teraz pozwól mi zrobić "jeśli"..... czyli docieramy do 0.990 i Twoja S się zamyka po czym rynek zawraca i pędzi w dół powiększając stratę."
To już kwestia gry,mogę zamknąć oba longi na 0.975 i mieć czysty bilans,zamknąc jednego longa z zyskiem i otworzyć S...Można otwierać tego drugiego L z większą pozycją(przy większym kapitale)...
Sposobów jest od groma...sztywno ciężko teoretyzować bo każda sytuacja jest inna na rynku.

Oczywiście może być tak jak mówisz,ale możliwości nie brakuje.
Zawsze można tą S próbować ściągnąć później,jak cena przebije 1.000. Gdzie po przebiciu górki,szanse na próbę nowego dołka są chyba znacznie mniejsze.
W mojej ocenie próba zamknięcia wszystkiego z zyskiem ryzykując że w najgorszym wypadku wychodzę na 0,przy założeniu że cena początkowo nie poszła po mojej myśli jest ciekawą opcją.

Ja tylko mówię, że są możliwości na znacznie większy zysk,a jeżeli od razu by się oddało pipsy brokerowi.
Dlatego w mojej ocenie twierdzenie że "przeciwstawne to jest to samo co gra z SL,tylko z dodatkowym kosztem spreada i swapa" wydaje mi się kompletnym nieporozumieniem.
Na pierwszy rzut oka,faktycznie...ale po chwili zastanowienia wydaje mi się,że plusów można znaleźć sporo.
Mogę się mylić, ale chyba ani tutaj,ani w temacie MB nikt nie podał na tyle sensownych argumentów żeby się z tego wycofać.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Powtarzam jeszcze raz - nie idźmy tą drogą.... "jeśli"
Mamy inny system księgowania i tyle. Inaczej nam się wyświetlają cyferki.
Po otwarci L a potem S to dopóki nie otworzysz innej pozycji to nic się nie zmieni choćbyśmy nie wiem ile czekali (oprócz ewentualnych strat na swapie).
Dopiero otwarcie nowych pozycji coś zmienia prowadząc nas wprost do martyngałów, gridów itp.
Dlatego dałem pochwałę personov za te słowo bo podsumowują celnie ten temat.
A pytanie jak zmenić "hedge" z ujamnego na dodatni jest równoznaczne z pytaniem "co zrobć żeby zarobić".
Bo do tego się sprowadza. Ktoś otworzył pozycję L, potem poszło w dół i otwarł S. Czyli zaliczył SL.
A teraz się zastanawia jak odzyskać ta kasę którą stracił i jeszcze najlepiej zarobić.
To jest raczej pytanie o System a nie jak kreatywną księgowość której Enron by się nie powstydził.
A jak podałem przykład to niektórzy jak sebaU wykorzystują żeby pokazać że ich szkolenia są zarąbiste :D
Ktoś się nabierze a ktoś nie.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

mabe
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 07 lip 2011, 23:27

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: mabe »

Eh, Panwie, skupiliście się na wadach i zaletach zamiast na temacie.
Przecież wiadome jest, że jednym będzie pasować a innym nie.

Wiadomo że każda technika inwestowania wymaga czasu zanim
ktoś ją zrozumie i zacznie nią zarabiać. Tu są kwestie tylko psychologiczne
czy lepiej akceptować stratę od razu czy może przeczekać aż cena coś wyrysuje
i da okazję na lepsze wejście pokrywające różnicę między L i S.
Jeśli będziesz ciężko pracował nad swoim zajęciem, zarobisz na życie.
Jeśli będziesz ciężko pracował nad sobą, zarobisz fortunę. (Jim Rohn)

dexter
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:38

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: dexter »

[/color]Daro napisał.
Ehhh Znowu wprowadzasz ludzi w błąd :)
Gdyby brokerzy zakazywali sell i buy na tej samej parze to jakbyś zamykał transakcje?
Jeśli masz sell to musisz dać buy żeby zamknąć i na odwrót. Innej możliwości nie ma!

I kto tu kłamie panie Pinokio.

1.U jednego brokera po otwarciu np.bay i próbie otwarcia sell(pozycja przeciwstawna) brok zamknie bay automatycznie i otworzy sell.

2.Tak samo jak przy pkt.1 przy próbie otwarcia brok nie otworzy przeciwstawnej jak rownież nie zamknie poprzedniej pozycji.[ hedge is prohibited]

3.Broker zezwala na hedge na tej samej parze.

Przykład: hedge1 i hedge2.
Np.1
otwierasz pozycje bay 1,3110 sl 20p i łapiesz go (1,3153 tp),otwierasz sell przy 1,3090 już zgodnie z trendem przy cenie 1,3067Tp.
-20p
+23p
.....
=+3p zysk.
Np.2
hedge pozycja bay 1,3110 sl 20p 1,3153 tp , sell 1,3110 sl 20p 1,3067tp.
- 23p
+ 43p
......
=+23p

Inny przykład:Trend długoterminowy L masz otwarte dwie pozycje i zakładasz zasięg 300p a dopiero pokonaliśmy 120 i jest korekta w trendzie otwierasz przeciwstawną taką samą lub większą i nadal zachowujesz zysk oraz L.
W trendzie bocznym nie łapiesz SL .

Do cytowania jest specjalna funkcja a nie kolor czerwony, druga sprawa czerwony jest zarezerwowany wyłącznie dla modow więc proszę na przyszłość wybierać inny. Na razie ogranicze sie do ostrzeżenia ustnego ;) Ink.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Jak zmienić "hedge" ujemnego w dodatniego?

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

dexter po pierwsze używamy Quote do cytowania po drugie kolor czerwony jest zarezerwowany dla modów a po trzecie nie nazywaj kogoś kłamcą a po czwarte co to jest BAY? Bo na pewno nie chodziło Ci o zatokę.
Po piąte używaj cudzysłów przy tzw. "hedge"

Nie zrozumiałeś kompletnie mojej wypowiedzi.
Napisałeś że nie można na tej samej parze zrobić sell i buy.
Ja napisałem - Znowu wprowadzasz ludzi w błąd :)
Na końcu była emotka bo ironizowałem z tego że niby nie można otwierać sell gdy mamy buy i na odwrót.
A przecież tak się zamyka na rynku transakcje czy to SL czy też TP.

Zapytam się jeszcze raz gdy otwierasz buy 1 lot a potem w nieważne jakim momencie otwierasz sell 1 lot to ile masz lotów otwartych?
Może prościej 1-1=?




------------------
uwaga spoilery
------------------
mój broker pokaże 0 - słownie zero
inny pokaże +1 i -1 czyli najzwyklej w świecie każe zrobić Ci obliczenia samemu :)



Reszta to mambo dżambo i tajemna magia dla kogoś kto nie potrafi w inny sposób spojrzeć na rynek.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ