Wygrac z rynkiem .:)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Jak dlugo grałeś na demo zanim otworzyles rachunek realny?

Czas głosowania minął 19 gru 2012, 01:01

Od razu założyłem realny rachunek
16
19%
Mniej niz tydzien
11
13%
Mniej niz miesiac
14
16%
Mniej niz kwartal
14
16%
Mniej niz pol roku
10
12%
Mniej niz dziewiec miesiecy
4
5%
Mniej niz rok
7
8%
Gram na demo ponad rok
9
11%
 
Liczba głosów: 85

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Nie wiem jak to dobrze okreslic... postrzeganie wykresu . W zalacznikach to co mam na mysli to ma zwiazek z dynamika rynku i jak roznie ona wyglada na M1 a H1, widac tam jak roznie moze wygladac wykres kilka swiec przed i po .
Ostatnio też bardzo intensywnie obserwuję zachowanie ceny na M1 - czasem potrafię gapić się na m1 przez kilkanaście minut bez przerwy i widzę pewne zależności:

- nawet tutaj na m1 daje się zaobserwować trend
- pięknie widać tą "ruchawkę" przed końcem h1
- zdecydowanie najlepsze i największe szanse na profit mamy wchodząc gdy spełnione są łącznie trzy - na pierwszy rut oka niezwiązane ze sobą warunki

Załóżmy, że z wyższych tf np. h1 wychodzi nam sygnał S i teraz co najważniejsze

1. cena przed końcem h1 i wraca robić dużego górnego cienia - inaczej musimy mieć w miarę pełną świecę wzrostową
2. najlepiej gdy to dojście np. do zl down następuje przy końcu h1 i h4 - a jeszcze lepiej gdy przy końcu/ początku sesji eu lub usa
3. d1 powinno być czerwone - czyli inaczej mówiąc wchodzimy w S na samym końcu korekty w najbardziej sprzyjającym czasie do tego aby zaistniała szansa na kontynuację ruchu występującego przed korektą

Cena zawsze leci tam gdzie jest profit - jest tak jakby "spragniona" :D kasy - lecąc do profitu powoli się nasyca i jakiś czas mieli w konsoli - czyli jest już "najedzona" i na razie nie potrzebuje jakiejkolwiek aktywności aby się nasycić :P

Kiedy rozpoznać, że cena chce "jeść" - jak to zwykle bywa lubi jeść rano (otwarcie londyn) i na południe (otwarcie usa) - lubi także czasem coś przekąsić w nocy - ale to rzadkie przypadki.

cdn...
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Witam ponownie .
Widze ze chyba sie nie zrozumielismy , jak zaczalem grac na M1 to czasami mialem wrazenie lapanie spadajacych nozy a jak wiadomo takich zeczy sie nie robi . Czasem wyglada jakby nastapilo wybicie ale jak przelacze na M5 tak tego nie widac . Do tego wszystko wydaje sie dziac tak szybko ze albo nie zdaze otwozyc zlecenia albo popelniam blad . W srodku sesji cena potrafi robic swingi z dolu ekrany do samej gory co czasami wydawalo mi sie nienaturalne (o ile mozna to tak nazwac) .
Moj wniosek z tego taki ze potrzeba mi troche cierpliwie pograc i sie przyzwyczaic .
klonmarcin pisze:nawet tutaj na m1 daje się zaobserwować trend
Tak jak kolega Sp2ews napisal cena robi dokladnie to samo co na kazdym innym interwale .
klonmarcin pisze:- pięknie widać tą "ruchawkę" przed końcem h1
- zdecydowanie najlepsze i największe szanse na profit mamy wchodząc gdy spełnione są łącznie trzy - na pierwszy rut oka niezwiązane ze sobą warunki

Załóżmy, że z wyższych tf np. h1 wychodzi nam sygnał S i teraz co najważniejsze

1. cena przed końcem h1 i wraca robić dużego górnego cienia - inaczej musimy mieć w miarę pełną świecę wzrostową
2. najlepiej gdy to dojście np. do zl down następuje przy końcu h1 i h4 - a jeszcze lepiej gdy przy końcu/ początku sesji eu lub usa
3. d1 powinno być czerwone - czyli inaczej mówiąc wchodzimy w S na samym końcu korekty w najbardziej sprzyjającym czasie do tego aby zaistniała szansa na kontynuację ruchu występującego przed korektą
Wiesz Marcin , ja nie rozumiem ZL tak jak ty i nie rozumiem zbytnio tego co piszesz , nie obserwuje swieczek w taki sposob . Swego czasu interesowalem sie ZL i troche czytalem na ten temat ale jak poczytalem kilka postow Thoreza na temat swiec nowicjuszy i pro to dalem sobie spokoj bo szczeze mowiac nie trafia to do mnie :?
klonmarcin pisze:Cena zawsze leci tam gdzie jest profit - jest tak jakby "spragniona" kasy - lecąc do profitu powoli się nasyca i jakiś czas mieli w konsoli - czyli jest już "najedzona" i na razie nie potrzebuje jakiejkolwiek aktywności aby się nasycić
Jak najbardziej i jest to akurat dla mnie bardzo logiczne i naturalne zachowanie rynku , wystarcze zadac sobie pytanie po co tutaj jestesmy -> jestesmy po to by zarabiac a jesli rynek stoi w miejscu nikt nie zarabia .
klonmarcin pisze:Kiedy rozpoznać, że cena chce "jeść" - jak to zwykle bywa lubi jeść rano (otwarcie londyn) i na południe (otwarcie usa) - lubi także czasem coś przekąsić w nocy - ale to rzadkie przypadki.
Dokladnie , jedyny problem w tym ze ciezko jest wsiasc do wlasciwego pociagu . Nawiazujac do wybic z konsolidacji przypomniala mi sie wypowiedz jaka kiedys napisalem w innym jurnalu na temat trojkatow :
http://forex-nawigator.biz/forum/trolol ... ml#p445684
http://forex-nawigator.biz/forum/trolol ... ml#p445700
Ja rozumiem to w taki sposob , byki atakuja silny opor ale za kazdym razem w kluczowym momencie miski okazuja sie silniejsze > Odpuszczaja by nabrac sil i cena spada ale coraz mniej , w pewnym momencie trojkat na tyle sie zaciesnia ze zadna strona nie chce zaryzykowac wejscia w pozycje bo RR nie jest wystarczajaco wysoki a wybicie mogloby spowodowac duzo wieksze straty niz potencjalne zyski . To jest moment w ktorym cena sie praktycznie zatrzymuje i wszyscy czekaja na decydujacy ruch np. po danych , czasem ktos przechyli szale na ktoras ze stron skladajac wieksze zlecenie .
nieraz czytalem posty uzytkownikow ktorzy kierujac sie powyzsza zasada uwazali ze buduje sie trojkat . To nie zawsze tak dziala , czasem kiedy gieldy w europie sie zamykaja wolumen maleje i na wykresie zaczyna sie malowac trojkat i nie ma to nic wspolnego z trojkatem i wybiciem z niego bo nie ma walki bykow z miskami .
Co prawda jesli chodzi o trojkaty spadkowe/wzrostowe nie do konca tak z tym czekaniem na dane jest ale z trujkatami symetrycznymi jak najbardziej i czesto takie mozna znalezc na M5 przed danymi makro .
BTW kiedys pomyslalem sobie ze zeby zarabiac na FX to trzeba byc gotowym codziennie rano o 7.30 , czasami jak czytam reklamy typu "narynku forex mozna zarabiac 24H" to tylko sie usmiecham ... Mozna i trzeba poczekac na rynek ale rynek na nas nie poczeka .
Dzieki , pozdrawiam .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Patrzę na Twoje screeny z 25.09

Piszesz, że rynek "powinien iść po...". Tworzysz sobie jakieś złudzenie. Twoje schematy, Twoje prognozy nijak się mają do tego, co rynek powinien. Gdyby rynek robił to, co powinien, to nikt by nie tracił :).

Stosujesz LT i kanał, starasz się wchodzić w wyznaczonym kierunku. Ale dlaczego sygnałem jest przebicie górnej bandy kanału? - tak zrozumiałem z wykresu. Jeśli kanał jest "jakimśtam ujęciem" zmienności w "jakimśtam" okresie czasu, to przebicie górnej bandy kanału wzrostowego jest anomalią w tym pomiarze, a wejście w long oznacza akceptację tej anomalii jako czegoś spodziewanego, co rynek będzie chciał kontynuować. Wg mnie przeważnie jest silne odreagowanie i przeciwna anomalia.

Piszecie, że nie ma różnicy między niskimi a wysokimi TFami. Moim zdaniem powinniście przemyśleć sobie to jeszcze raz. D1=24xH1, m30=30xM1. Czy jesteś w stanie poukładać czas w obrębie M30, jak w ciągu dnia? Nie sądzę. Czy M30 o 14:00 i M30 o 18:00 mają ze sobą coś wspólnego? Każdy zestaw świec będzie inny. Skala zmienności inna. Z każdą świecą M30 znajdziesz się w innym otoczeniu, w innym środowisku. Na innym rynku.

I nie mam nic przeciwko grze na M1, choć uważam, że jest trudniejsza niż M5-H1.
W jaki sposób wyznaczasz ramy ceny? Kreskami z wyższych TF? I co dalej? Skąd wiesz, czy poziom jest pokonany czy nie?

Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Opisałem dla Ciebie Twoje własne screeny. Nie traktuj tego, jak atak, ale weź to bardzo do siebie!

Powodzenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Stforex pisze:Piszecie, że nie ma różnicy między niskimi a wysokimi TFami. Moim zdaniem powinniście przemyśleć sobie to jeszcze raz.
Powtarzam jeszcze raz : cena robi wszędzie to samo.
Strasznie mędrkujesz Stforex. Mędrkujesz i gmatwasz rzeczy proste.

EDIT: Powinienem napisać "dokładnie to samo".

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

O rany! Przepraszam :(
już nie będę

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Super

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

To że cena robi dokładnie to samo na każdym TF to myślę, że STforex wie i pisząc o różnicach między wysokimi a niskimi TF miał na myśli co innego.
Nie gmatwa rzeczy prostych tylko właśnie pisze o rzeczach prostych, widocznych gołym okiem ale z (nie)znanych powodów nie zauważalnych przez większość traderów.
Nie powinno się gasć takich wypowiedzi jakie daje się na forum. Niektóre rzeczy przydadzą się innym. Ktoś kto przeczyta Twoją wypowiedź o tym, że Stforex gmatwa rzeczy proste może w przyszłości nie zwracać uwagi na jego posty i stanie się ignorantem... skoro czegoś nie wiem to znaczy, że nie jest to potrzebne - takie myślenie zabije, nigdy nie stanie się traderem.
Przepraszam, że się wtrąciłem, mam nadzieję, że nie uraziłem a na pewno nie było to moim zamiarem. Po prostu Stforex jest jedną z osób, które bardzo uważnie czytałem, których dzienniki przejrzałem od pierwszedgo do ostatniego posta.
Pozdrawiam
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Dzięki DonForex!
Jak coś, to zapraszam na PW lub do "Pogaduch". Nie każdy musi się cieszyć z wchodzenia na jego podwórko . Jeden potrzebuje pomocy, inny chce sam.

Pozdrawiam i powodzenia.

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Re: Wygrac z rynkiem .:)

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

DonForex pisze:Nie powinno się gasć takich wypowiedzi jakie daje się na forum. Niektóre rzeczy przydadzą się innym. Ktoś kto przeczyta Twoją wypowiedź o tym, że Stforex gmatwa rzeczy proste może w przyszłości nie zwracać uwagi na jego posty i stanie się ignorantem... skoro czegoś nie wiem to znaczy, że nie jest to potrzebne - takie myślenie zabije, nigdy nie stanie się traderem.
Błagam... Powiedz, że śnię.
Po to jest forum, żeby pisać swoje myśli i uwagi. I naprawdę nic mnie nie interesuje co kto sobie o tym pomyśli, czy zostanie przez to ignorantem czy nie a może super trejderem. Co to ma być? Ośrodek opieki specjalnej dla niewydarzonych trejderów?? "Nie piszcie nic złego bo ktoś może nie stać się trejderem". Bo się rozpłaczę.
Jak ktoś ma zostac trejderem to zostanie. Przekopie forum i przefiltruje informacje... A zresztą co ja gadam, jak ktoś chce zostać dobrym trejderem to ograniczy czytanie tego forum do minimum. Bo w przeciwnym wypadku zacznie błądzić i w końcu przekombinuje... I zacznie mędrkować jak Stforex a i tak nic z tego nie wyniknie.
A jak ktoś nie ma predyspozycji to nigdy nie będzie trejderem i nic tego nie zmieni.

ODPOWIEDZ