Option Pricing Software

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SceptycznyProgramista
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:51

Option Pricing Software

Nieprzeczytany post autor: SceptycznyProgramista »

Przedstawiam Wam efekt mojej długiej pracy – mianowicie APPLET DO WYCENY OPCJI , który znajduje się pod poniższym adresem.

http://pokonac-rynek.pl/option-pricing-software


Jest on w głównej mierze przeznaczony do WYCENY OPCJI NA GPW i jest BEZPŁATNY.

Powstał on ze względu na to, że na polskim rynku nie ma DARMOWEGO oprogramowania do Wyceny OPCJI ( nawet nie wiemy czy jest płatne:) )

Mam nadzieję, że Wam się przyda. Jeśli macie pomysły lub uwagi odnośnie appletu to chętnie wysłucham. Również chętnie popracuję nad rozwojem strategii opcyjnych. Jestem dostępny pod mailem pokonacrynek@gmail.com

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

SceptycznyProgramista pisze:Powstał on ze względu na to, że na polskim rynku nie ma DARMOWEGO oprogramowania do Wyceny OPCJI ( nawet nie wiemy czy jest płatne:) )
Są bezpłatne modele wyceny, np w R - drzewa, blask-scholse (nie wiem jak się to pisze), monte carlo - nie licząc platform opcyjnych które przecież podają wycenę.. Czarnych skrzynek nikt nie lubi używać może prezentacja efektywności?

Co do polskości to mało jej w Twojej? aplikacji
Parametry które wyliczasz są z reguły przedstawione przez platformy opcyjne więc sama darmowość to żadna zachęta.

W sumie fajne podsumowanie "Nie zapewniamy gwarancji poprawności działania programu".
pozdrawiam
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
SceptycznyProgramista
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:51

Nieprzeczytany post autor: SceptycznyProgramista »

No są bezpłatne modele wyceny, większość z tych rzeczy zawarłem w mojej aplikacji.

Co do polskości to napisałem ją w sposób by była również dostępna dla innych osób nieznających języka polskiego.

Zgadzam się, że parametry są dostępne przez większość platform, ale chodzi tutaj o dokładność wyceny. W mojej aplikacji można sobie to porównać za pomocą trzech różnych sposobów.

A co do ostatniego zdania, to zawarłem je, ponieważ czasami jest tak, że mimo udostępniania swojej pracy za darmo, ludzie potrafią zrobić różne złe rzeczy.

Poza tym nie rozumiem, czemu tak źle Tig3r przyjąłeś tą aplikację i słowa o niej.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

SceptycznyProgramista pisze:Poza tym nie rozumiem, czemu tak źle Tig3r przyjąłeś tą aplikację i słowa o niej.
Bo jestem jak ty: sceptyczny?
może się komuś przyda ale wątpię aby używać coś co wydaj się być niepotrzebne
rozumiem że poświęciłeś trochę czasu na stworzenie tego ale po co? (piszesz o lepszej wycenie ale czy sprawdzałeś jej lepszość)?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
SceptycznyProgramista
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:51

Nieprzeczytany post autor: SceptycznyProgramista »

Tig3r pisze:rozumiem że poświęciłeś trochę czasu na stworzenie tego ale po co? (piszesz o lepszej wycenie ale czy sprawdzałeś jej lepszość)?
Sprawdziłem, można sobie porównać jak zachowuje się wycena w porównaniu z innymi programami, które nie są dostępne od razu, dla różnych sposobów obliczania dystrybuanty

Inne platformy wymagają rejestracji, ściągnięcia i są częścią środowiska do inwestowania, czyli dostęp do nich zajmuje sporo czasu.
Tutaj dostęp jest za darmo i bardzo szybko.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

O fajnie - sprawdzę.
Co do wyceny opcji to nie tak, że nie ma nic takiego.
Bossa daje arkusze w xls - trochę trzeba się z nimi nagimnastykować ale czasem udaje się je zmusić do działania.

Edit:

No fajnie tylko gdzie cholercia jest ten aplet? Ja widzę tylko instrukcje użytkowania .....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SceptycznyProgramista
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:51

Nieprzeczytany post autor: SceptycznyProgramista »

Mhm może to wina nieaktualnego interpretera java ?
W załączniku dodałem jak ten applet powinien wyglądać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Mhm może to wina nieaktualnego interpretera java ?
Miałem java 6 - po aktualizacji do 7 aplet się pokazał.
Weź to pod uwagę - może być więcej takich jak ja....

Co na szybko widzę mi tu brak wykresu zysku/straty na opcji w zależności od ceny ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
SceptycznyProgramista
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:51

Nieprzeczytany post autor: SceptycznyProgramista »

Dzięki za cenną uwagę. Pracuję nad tym i nad 2 innymi modelami wyceny. Jak coś nowego zrobię, to postaram się tutaj napisać :)

Dodano po 22 godzinach 33 minutach:

Dodałem tworzenie wykresów w zależności od zajętej pozycji! Dziękuję jeszcze raz green7 za cenną uwagę i czekam na więcej :)

ODPOWIEDZ