Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Dzisiaj był dzień od ZL do ZL - tutaj na przykładzie m15 - z, którego raczej bardzo rzadko korzystam.

Jak tak sobie patrzę co robi dzisiaj cena to uśmiech sam się ciśnie na usta :D :D
Te same schematy, te same zachowania, te same zmyły - dzień w dzień - na każdym TF.

Obrazek
upload photo

ps. czerwone linie to strefy na S - zielone na L - z tym, że L to tylko 5-15p bo pod prąd D1 - no chyba, że nastąpi jeszcze trochę innych okoliczności - np. to co teraz się dzieje na e/u - h1 nadal DOWN - ale już slaby - m15 być może UP - trzeba czekać.

:D

I żeby nie było, że po fakcie - nie po fakcie - wszystkie te poziomy obserwowałem. :wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Piotrek91
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 11 lip 2011, 14:33

Nieprzeczytany post autor: Piotrek91 »

Nie lepiej ustawiać sobie BE+2 przynajmniej parę pkt nabijesz sobie w admiral club :P

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Piotrek91 pisze:Nie lepiej ustawiać sobie BE+2 przynajmniej parę pkt nabijesz sobie w admiral club
Ja zawsze jeśli już przesuwam na BE to na BE+1p.

:wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

a&z

Nieprzeczytany post autor: a&z »

klonmarcin pisze:
Piotrek91 pisze:Nie lepiej ustawiać sobie BE+2 przynajmniej parę pkt nabijesz sobie w admiral club
Ja zawsze jeśli już przesuwam na BE to na BE+1p.

:wink:
Po paru tysiącach godzin nad PA zrezygnowałem z przestawiania SL na BE +1 lecz przestawiam dokładnie w miejsce wyłamania , gdyż jak sam zauważyłeś rynek nagminnie testuje wyłamania co do pipsa, (szczególnie w trendzie i na 15M). Sprawdź czy nie opłaca ci się zaryzykować stratę 2-3 pipsów zamiast ściśle BE. Analiza wejść z ponad roku wykazała że przy mojej strategii mi się to bardzo opłaca .

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

To dzisiejszy wynik:

1/4 L - skończone na +12p

Obrazek
image host

Na razie odpuszczam - bo trochę danych się szykuje i dodatkowo koniec miesiąca.

Dobrze by było gdyby doszli do 2296 i tam dopiero większy S - ale zobaczymy.

Być może dane spowodują wcześniejszą zwałę.

2286 to linia obrony na MN - jeśli zamkną poniżej to raczej dalej spadki.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Nieprzeczytany post autor: quapi »

a&z pisze:Po paru tysiącach godzin nad PA zrezygnowałem z przestawiania SL na BE +1 lecz przestawiam dokładnie w miejsce wyłamania , gdyż jak sam zauważyłeś rynek nagminnie testuje wyłamania co do pipsa
Nie łapię-przestawiasz SL w punkt gdzie spodziewasz się gdzie dotrą pullbackiem?
Logiczne byłoby tam stawiać ZO z limitem raczej.

pozdrawiam
The irresistible force met the immovable object

a&z

Nieprzeczytany post autor: a&z »

quapi pisze: Nie łapię-przestawiasz SL w punkt gdzie spodziewasz się gdzie dotrą pullbackiem?
Logiczne byłoby tam stawiać ZO z limitem raczej.
pozdrawiam
Przepraszam Marcin, że ci smaruje po twoim dzienniku, ale tylko odpowiem koledze quapi.
Jak wiesz SL powinien być zleceniem typu stop order. Co do samego poziomu to
załóżmy że mam pozycję S otwartą po 2262 zaś poziomem wyłamania jest dokładnie 2264 i tam przestawiłem SL typu buy stop. Żeby uruchomić moje zlecenie SL to do poziomu 2264 musi dotrzeć cena Bid (rynkowego kupna) i dopiero wtedy moje zlecenie jako buy stop odpali i zrealizuje się po cenie Ask (rynkowej sprzedaży , czyli w tym momencie pewnie po 2265). Jednak w przypadku wyraźnie rysowanego rynku bardzo prawdopodobne jest , że na wykresie transakcje będą realizowane po 2264 , ale mój SL wciąż nie odpali bo lecą zlecenia sprzedaży po 2264 składane przez grubasów broniących poziomu 2264 coby się im rynek nie odwinął i nie zanegował ruchu. Stąd właśnie namawiam do własnych obserwacji i rozważenia, czy nie warto poświęcić czasami tych 2-3 pipsów żeby nie dać się wywalić z dobregu tradu

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Ok, dzięki za odpowiedź.
Jeśli masz to opatrzone na xxx przykładach live to pewnie faktycznie ma to sens,
Oczywiście, pod warunkiem, że nie grasz u MM, który na 100% zwickuje każde zlecenie przeciw klientowi (tu buy stopa).
Zwłaszcza MM czterocyfrowy, łatwo mu zrobić tego ticka.
Ale faktycznie, tak jak piszesz, stop pod BO odpali na pewno więc lepiej rzadziej stracić 2-3 pipki niż zawsze 0 :)

pozdrawiam
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

klonmarcin pisze:Dobrze by było gdyby doszli do 2296 i tam dopiero większy S - ale zobaczymy.
Pierwsza część wykonana z nadwyżką - wskazywało na UP dojście do zl na h1 i h4 - dodatkowo za UP przemawiało to, że na D1 jest świeca "momo" - takie naciągane - mała świeca niedzielna i dłuższa poniedziałkowa - doszli do low z niedzieli na 2296 - stąd właśnie pisałem o tym poziomie.

Na świecy dochodzącej do tego poziomu (h4) widać wyraźne niezdecydowanie i reakcję - spadek od poziomu ponad 20p. Potem cena doszła do kolejne nowej zl h1 na 2276 i tutaj kolejne h1 pokazywały parcie na wzrost - i łamanie zl d1.

Choć świeca d1 nadal w grze to widać, że chcą obronić resztki zl Monthly - bronią open świecy z czerwca 2010. Tak jakby chcieli pokazać, żeby grać UP w kolejnych miesiącach.

Zobaczymy co pokaże jutrzejszy dzień.

Obrazek
photo hosting
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Na razie wygląda na UP - ale lepiej poczekać na 9 i dojście do 2296
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Zablokowany