Mastering trailing stop for spiky moves

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Ketteo
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 07 sie 2011, 14:53

Mastering trailing stop for spiky moves

Nieprzeczytany post autor: Ketteo »

Jako ,że mamy weekend to myślę jak sobie ułatwić skalping. Z racji tego ,że dosyć dużo używam trailing stopa ,który jest użyteczny tylko w pewnych warunkach , które określałem wizualnie pomyślałem ,że można to wszystko ująć w ramy.

Zamysł jest prosty. Chcę zespolić EA , które przesuwa mi zlecenie obronne po cieniach świecy z indykatorem ,który pokazuje nachylenie średniej.

Da to EA , które włączy trailowanie jeśli tylko zaistnieją warunki odpowiedniego nachylenia kąta. Dzięki temu będzie można zdefiniować ,że po osiągnięciu danej wartości nachylenia EA włączy się co zapobiegnie zbyt szybkiemu wyrzucaniu z pozycji w spokojniejszych warunkach definiowanych poprzez nachylenie średniej. I umożliwi maksymalizację zysku w warunkach podwyższonej płynności. I nie trzeba będzie wrzucać i wyrzucać EA ciągle do wykresu ;)

Sens tego EA nie jest oparty o jakieś badania statyczne tylko o zaobserwowane zależności wedle ,których już samo wybicie HIGH i LOW ostatniej świecy na DAXIE potrafi odwrócić tendencję kiedy rynek naprawdę przyspieszył.

W załącznikach wersja jaką posiadam wskaźnika i ea trailującego.
Całość jest używana do skalpowania na DAX30 na tf`ie 1m i tylko tam ;-)

W międzyczasie głowie się jak to rozwiązać i coś próbuje z zamianą wskaźnika w funkcję i podstawienie tak gotowej funkcji jako warunek konieczny do inicjacji ea trailującego ale coś nie wychodzi :( Dlatego proszę o jakąś wskazówkę ew jak się komuś nudzi to może całość roboty odwalić ;p Na co oczywiście nie liczę :evil: ;p ;p ;p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje.

ODPOWIEDZ