Jaka platforma na poczatek?

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
optimus128
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: optimus128 »

Rapso jesli uważasz że nie zwykle trudne jest potroic depozyt to lepiej zadac pytanie "Czy możliwe jest wygrywanie na forexie?"
Jutro wpłacam ci na konto 10000zł, zrób z tego 30000zł to 10000zł będziesz mógł sobie zabrać, jeśli ci się nie uda to oddajesz mi 15000zł. Jeśli potrajanie depozytu jest takie proste to powinieneś przyjąć tą propozycję. Założę się, że grasz jakimiś groszakami.

Awatar użytkownika
omet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2008, 13:40

Nieprzeczytany post autor: omet »

optimus128 pisze:
Rapso jesli uważasz że nie zwykle trudne jest potroic depozyt to lepiej zadac pytanie "Czy możliwe jest wygrywanie na forexie?"
Jutro wpłacam ci na konto 10000zł, zrób z tego 30000zł to 10000zł będziesz mógł sobie zabrać, jeśli ci się nie uda to oddajesz mi 15000zł. Jeśli potrajanie depozytu jest takie proste to powinieneś przyjąć tą propozycję. Założę się, że grasz jakimiś groszakami.

Widzisz kolego. Ja sie skupiam na tym by nie podwajać depozytu w tydzien ale do roku czasu . Mam założenie że forex to dla mnie inwestycja gdzie sie wpłaca 2000zł a po 2 latach mam 8000zł po czterech 32000zł itd.

kru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2010, 08:57

Nieprzeczytany post autor: kru »

mysle ze oanda jest o tyle dobra ze na 500 zl pozwoli pocwiczyc gre z rozsadnym ryzykiem czyli konto sie nie wyzeruje po krotkiej serii zlych trade'ow. poza tym od kiedy dla poczatkujacytch dzwignia 1:50 to wada?

Awatar użytkownika
omet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2008, 13:40

Nieprzeczytany post autor: omet »

kru pisze:mysle ze oanda jest o tyle dobra ze na 500 zl pozwoli pocwiczyc gre z rozsadnym ryzykiem czyli konto sie nie wyzeruje po krotkiej serii zlych trade'ow. poza tym od kiedy dla poczatkujacytch dzwignia 1:50 to wada?
Dzwignia 1:50 lub 1:200 u innych broków przydaje się chyba tylko do scalpingu
Ja nigdy nie wykorzystuje dzwigni na maxa.
Po co wogle kase tracic . Lepiej na demo zobaczyć czy system gry jaki używasz działa a jesli tak to kase wpłacaj i do roboty.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2012, 17:18 przez omet, łącznie zmieniany 1 raz.

kru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2010, 08:57

Nieprzeczytany post autor: kru »

Po to zeby poznac smak gry prawdziwymi pieniedzmi, jednoczesnie wyrabiajac sobie dobre nawyki MM

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

dorzuce swoje trzy grosze, choc rozmowa troche odchodzi od odpowiedzi na tytulowe pytanie
kru pisze:Po to zeby poznac smak gry prawdziwymi pieniedzmi, jednoczesnie wyrabiajac sobie dobre nawyki MM
w pelni sie zgadzam na przyklad z powyzszym, dlugo gralem na przeroznych demach, raz szlo zle, raz gorzej raz lepiej, powiedzmy ze coraz lepiej. wystartowalem w konkursie go4x za minimalna stawke, i co? i zonk, bo sie okazalo ze to nie demo, troche emocji, troche nerwow, troche nonszalancji, kilka niewytlumaczalnych decyzji i zostalo 25% depo. dopiero wtedy zapalila sie czerwona lampka z napisem "po pierwsze utrzymac kapital" bo nie bedzie za co grac (doslownie). i od tej pory cel byl tylko ten jeden, a wymarzona sukida odjechala w sina dal.

dlatego dzis tez jestem na etapie szukania platformy dla poczatkujacego ale tylko i wylacznie w real, chocby mnie to mialo kosztowac, przy jakims niewielkim depo i mikrolotach, powiedzmy 50-100 zl strat miesiecznie to jestem w stanie sobie taka nauke zafundowac, bo moim zdaniem tylko taka szkola ma sens

Awatar użytkownika
omet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2008, 13:40

Nieprzeczytany post autor: omet »

jak tracic to najlepiej na plus 500 bo ci dadza bonusa 75zł za samo zarejstrowanie . Tranzakcje można preprowadzać najmniejsze od 0.005lota. Dużo krytyki o nich słyszałem ale mnie kase zarobioną wypłacili wiec uważam że jesli wpłcisz 100zł to nie powinno być problemu. Do tego konto w PLN i gwarancja FSA

Z drugiej strony lepiej zacząć od Oandy bo można grać 0.00001 lota i powoli zwiększać wolumen tranzakcji.

Awatar użytkownika
biotiq
Gaduła
Gaduła
Posty: 100
Rejestracja: 05 wrz 2011, 19:59

Nieprzeczytany post autor: biotiq »

Witam,

Podłączam się pod temat. Szukam brokera do konta real. Będę korzystał ze strategii GMMA/Rainbow - z delikatnymi modyfikacjami - na dwóch interwałach czasowych: 5M i 1M (doprecyzowywanie).

Jestem nastawiony na łapanie ruchów od ok. 20, 30 i powyżej pipsów (w zależności jak rynek będzie hulał). Money managment jest już ustalony. Chcę wejść z kwotą od 500-1000zł na początek.

Moje oczekiwania:
1) Niskie koszta związane z prowadzeniem rachunku (spread, powizje itp.)
2) Szybka egzekucja

Zastanawiam się nad BOSSAFX i DUKASCOPY.
Co Waszym zdaniem będzie lepsze? Może jest jeszcze jakiś broker, któremu powinienem się przyjrzeć?

Peace

Awatar użytkownika
omet
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 18 lis 2008, 13:40

Nieprzeczytany post autor: omet »

Angielskie Gft mają bardzo szybką egzekucje nawet na dużych wolumenach mimo że są MM . Niestety wypłaty są troche drogie ale przy dużym
zarobku .....30$ to żaden pieniadz.

Awatar użytkownika
GosiaM
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 25 cze 2012, 10:18

Nieprzeczytany post autor: GosiaM »

Ja gram na www.ironfx.com i jestem zadowolona - możesz sobie grać nawet z komórki (co dla mnie jest bardzo wygodne), możesz też grać bez swapa.

z innych słyszałam o dukascopy, ale nie grałam.

ODPOWIEDZ