AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Camaro69

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

To nie był zarzut dotyczący kontaktu z klientem-praktycznie każdy broker jest tak ,,pomawiany'' z powodu który powiedziałem-każdy chce być obsłużony natychmiast i szybko sie denerwuje jesli coś trwa dłużej niż kilka minut ;-).
To był jedyny minus który ktoś dał AMP (w USA) pewnie z tego powodu.

Mój wywód o ,,braku reklamy'' dotyczył zachodu bo wiadomo Polska to trzeci giełdowy świat.
Na zachodnich forach-np elitetrader (pomimo że AMP sponsoruje dział opini o brokerach hehe)nie pamiętam by ktoś ich pod uwagę brał a przynajmniej rzadko...


To prawda z tymi interview-pomimo bardzo dużych spadków volumenów obrotu wielu brokerów nie interesuje przecietny klient bo im się on nie opłaca.
Z polskiej perspektywy to wręcz tragedia-w kilku biurach spotkałem się z takim dialogiem:
-Czy otwieracie rachunek obywatelom UE?
-Tak ,a jakiego panstwa
-Polski
-Aaa niestety nie...
Bez pytania o obrót itp, po prostu nie.

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Camaro69 pisze:To prawda z tymi interview - pomimo bardzo dużych spadków volumenów obrotu wielu brokerów nie interesuje przecietny klient bo im się on nie opłaca. Z polskiej perspektywy to wręcz tragedia - w kilku biurach spotkałem się z takim dialogiem:
-Czy otwieracie rachunek obywatelom UE?
-Tak ,a jakiego panstwa
-Polski
-Aaa niestety nie...
Bez pytania o obrót itp, po prostu nie.
Dokładnie tak. Najgorsze jest to, że bezpośrednio w US obywatel Rosji czy Ukrainy będzie potraktowany często lepiej niż Polak. Ze względu na sporą obsadę rosyjskojęzyczną w działach supportu (Ukraina to jednak w 50% rosyjski a nie ukraiński a Ci mówiący ukraińskim z zachodu znają w większości angielski więc problemu nie mają). My jesteśmy na równi z Bułgarią, Rumunią i Czechami w koszyku czarnej dziury. AMP Futures PL chce sprawę futures przybliżyć Polakowi.

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

reptile pisze:Mimo to niektorym nowym brakuje wiedzy fundamentalnej o kontraktach..
Średni UserGuide PL na 100str zrobi wiecej niz cokolwiek..
lukch pisze: Odnośnie ebook'a nt. futures to jest to materiał bardziej na firmę szkoleniową. Współpracujemy blisko z Forex Chartist, jestem pewien, że takie szkolenie dla zainteresowanych rozbudową swojej wiedzy nt. kontraktów futures jest możliwe.
Na takim szkoleniu i tak nie będzie więcej informacji niż w podręczniku dla traderów wydanym przez CME .

A N I N T R O D U C T I O N T O
FUTURES AND OPTIONS


» C H A P T E R 1
THE BIRTH OF FUTURES 1
» C H A P T E R 2
THE FUTURES MARKETS 14
» C H A P T E R 3
TRADING VENUES: OPEN OUTCRY
& ELECTRONIC TRADE MATCHING 21
» C H A P T E R 4
TERMINOLOGY AND ORDER TYPES 36
» C H A P T E R 5
HEDGING AND SPECULATING 49
» C H A P T E R 6
ARBITRAGE 56
» C H A P T E R 7
SPREADING 59
» C H A P T E R 8
FUNDAMENTAL AND TECHNICAL ANALYSIS 68
» C H A P T E R 9
FUTURES AND EXCHANGE-TRADED OPTIONS
ON FUTURES 81
» C H A P T E R 1 0
FOLLOWING FUTURES AND OPTIONS PRICES 88
» A P P E N D I X
GLOSSARY 93
THE ART OF HAND SIGNALS 100
CME WEB SITE 108
» A N S W E R K E Y F O R Q U I Z Z E S 110

http://www.cmegroup.com/files/intro_fut_opt.pdf

inne materiały szkoleniowe tutaj

http://www.cmegroup.com/education/

Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

mohertrader pisze:Na takim szkoleniu i tak nie będzie więcej informacji niż w podręczniku dla traderów wydanym przez CME.
Dziękuję za podzielenie się linkami w wątku. Poznanie rynku futures, specyfikacji kontraktów, organizacji depozytów zabezpieczających, godzin handlu, powiązań z rynkiem kasowym, dat wygasania kontraktów. To wszystko to podstawa. Jako uzupełnienie tej treści strona http://www.ampfutures.pl służy dokładnym opisem oferty AMP a w razie braków oferuje możliwość kontaktu telefonicznego lub przez Skype i uzyskania dodatkowych wyjaśnień.

AMP z platformą NinjaTrader nie jest flashowym klikadełkiem ani prostą platformą jak MT4 gdzie od chwili instalacji do pierwszej transakcji może minąć niecała minuta. Po dokładnym poznaniu oferuje jednak szereg zaawansowanych możliwości, które dobrze wspierają tradera w jego codziennych zmaganiach z rynkiem.

Jest to oferta dla ludzi, którzy poznali już MT4 czy inne "klikadełka" i nie potrzebują już "czterech kółek" przy rowerze aby móc jeździć po ulicy. Nie oznacza to, że nie może być pierwszą platformą dla tradera, jednak wymaga dokładniejszego poznania przed składaniem pierwszych zleceń.

Skalper znajdzie dla siebie SuperDom i może nigdy nie otworzyć innych okien. Fan AT uruchomi wykresy i chart trading. Natomiast fan automatycznych strategii ma rozbudowany moduł testowy i możliwość zaprogramowania praktycznie każdej strategii, nawet programu w programie, bo dostaje do ręki C Sharp (C#) a nie jakiś wewnętrzny język programowania stworzony przez producenta platformy. Producent nazywa to NinjaScript, ale faktycznie nie ogranicza stosowania czystego C# i nie rzadko jest zaskoczony zaawansowaniem projektów niektórych użytkowników (wystarczy zerknąć na ich forum).

Camaro69

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Kurcze od 3 dni próbuje wybrać ponownie brokera i za nic nie mogę się zdecydować.Tym razem Lightspeed odpada bo podwyższyli próg otwarcia rachunku do 25$k,po odrzuceniu innych zostało mi Tradestation vs AMP vs Velocity.

Pod każdym względem AMP ma przewagę poza jednym-te prowizje są jednak za duże do skalpingu-na NQ potrzebuję aż 3 ticków by wyjść na plus a to jest po prostu nieakceptowalny poziom.Trzeba by grać wyłącznie kilkoma dużymi kontraktami i to jedynie indexowymi.ENQ odpada, FESX,EN (z SGX) tak samo-a szkoda

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Camaro69 pisze:Kurcze od 3 dni próbuje wybrać ponownie brokera i za nic nie mogę się zdecydować.Tym razem Lightspeed odpada bo podwyższyli próg otwarcia rachunku do 25$k,po odrzuceniu innych zostało mi Tradestation vs AMP vs Velocity. Pod każdym względem AMP ma przewagę poza jednym-te prowizje są jednak za duże do skalpingu-na NQ potrzebuję aż 3 ticków by wyjść na plus a to jest po prostu nieakceptowalny poziom.Trzeba by grać wyłącznie kilkoma dużymi kontraktami i to jedynie indexowymi.ENQ odpada, FESX,EN (z SGX) tak samo-a szkoda
Podał Pan trzy kontrakty. Sprawdziłem szczegółowo każdy.

Prowizja / Symbol / Nazwa / Tick / Wartość Tick
5,01 USD / EN / S&P CNX Nifty Index / .5 / $1,00
4,28 EUR / FESX / Dow Jones Euro STOXX 50 / 1 / €10,00
5,01 USD / NQ / E-mini NASDAQ 100 Index / 0.25 / $5,00

Z EN i NQ nie powalczymy, ponieważ giełda liczy za nie swoją prowizję tak samo jak za ES a to broker musi po prostu przerzucać. Relacja jest faktycznie w tych sztukach nieciekawa, ponieważ ES ma tick = $12,5 a EN = $1 i NQ = $5 ... tymczasem prowizja ta sama. Taka polityka prowadzącego parkiet. W przypadku FESX nie zgodzę się z przedstawioną tezą gdyż 1 tick (€10) powoduje przejście na breakeven i zysk.

Camaro69

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Podam dla najtańszego i poprzedniego biura z którego korzystałem czyli Prędkości światła :):

NQ Prowizja 0.60 +1.16 opłaty giełdowej
W przypadku innych kontraktów maksymalna opłata to 0.60 plus 2..05 $ (NKD)

To biuro jednak odpada-platforma już trochę nie tego plus brak depozytów intraday oraz zwiększone wymagania do otwarcia rachunku deklasują ich.
Tak jak sam pisałeś większość brokerów olewa private clients i LS też koncentrują się na propach i kolokacji stąd ultraniskie prowizje przy duzych wymaganiach.

Skoncentruję się na 2.

Velocity:
EFSX 0.98 eurocentów (aż nie mogłem uwierzyć)
NQ= 4.02

Tradestation jest trochę droższe ale za to ma również akcje (choc co irytujące jak to w USA na osobnym rachunku plus jeszcze bardziej irytujące restrykcje PatternDT).

Podane przezemnie prowizję są za 1 stronę transakcji ( w przypadku Velocity dotyczą oprogramowania CQG, w ninja traderze są jeszcze niższe ale wtedy dochodzą inne opłaty).

http://www.lightspeed.com/?page_id=5061

http://www.tradewithvelocity.com/commis ... ductID=218

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Camaro69 pisze:Podam dla najtańszego i poprzedniego biura z którego korzystałem czyli Prędkości światła :):
NQ Prowizja 0.60 +1.16 opłaty giełdowej. W przypadku innych kontraktów maksymalna opłata to 0.60 plus 2.05 $ (NKD). To biuro jednak odpada - platforma już trochę nie tego plus brak depozytów intraday oraz zwiększone wymagania do otwarcia rachunku deklasują ich. Tak jak sam pisałeś większość brokerów olewa private clients i LS też koncentrują się na propach i kolokacji stąd ultraniskie prowizje przy dużych wymaganiach.

Skoncentruję się na 2, Velocity: EFSX 0.98 eurocentów (aż nie mogłem uwierzyć) i NQ= 4.02

Tradestation jest trochę droższe ale za to ma również akcje (choc co irytujące jak to w USA na osobnym rachunku plus jeszcze bardziej irytujące restrykcje PatternDT). Podane przeze mnie prowizję są za 1 stronę transakcji (w przypadku Velocity dotyczą oprogramowania CQG, w ninja traderze są jeszcze niższe ale wtedy dochodzą inne opłaty).

http://www.lightspeed.com/?page_id=5061
http://www.tradewithvelocity.com/commis ... ductID=218
W Tradestation nawet jak zrobisz sobie i akcje i futures to i tak będziesz miał dwa konta, które musisz osobno zasilić, jedynym brokerem, który umożliwia handel na wszystkim z jednego konta (mi znanym) jest Interactive Brokers (jednak jakość kwotowań po prostu tragiczna, za dużo rynków i uśredniają kwotowania filtrując je, to jest ograniczenie techniczne, IB jest jak najbardziej wiarygodny i szanowany na rynku). W Tradestation musisz dzwonić i prosić o przeksięgowanie z konta akcji na przykład na konto futures przed zajęciem pozycji, a oni tego w 10 minut nie robią, chyba do 3 dni ... nie pamiętam dokładnie jak jest w papierach. Tak więc skoro i tak mają być dwa konta osobno zasilone to równie dobrze mogą być w różnych firmach.

Warto wspomnieć, że AMP NinjaTrader w wersji Direct da za darmo (bez opłaty $60/miesiąc). Opis różnic między wersjami jest w dziale "Opłaty za Rachunek" na stronie AMP Futures PL.

W kwestii Velocity Futures to oni są nastawieni na sporych graczy, zobacz drabinkę obrotu. Level 1 od 0 do 2499 sztuk na miesiąc ;-) ... Level 9 ponad 1 000 000 sztuk na miesiąc ;-). 90% klientów z Polski nie dojdzie do Level 2. Ale jak tak fantazjujemy z punktu widzenia Polaka to można jeszcze krok dalej pójść, Velocity Futures może pośredniczyć w kupnie miejsca na giełdzie na CME (Chicago Mercantile Exchange) czyli tak zwanej "CME Individual Membership Application" i wtedy jednorazowo płacisz 600 000 - 650 000 USD i masz bonusy ponad 60% nawet na tą stałą opłatę giełdową, dorzucasz do tego X-TRADER za $1400/miesiąc i zjeżdżasz z prowizją do $0,51 per side na ES (E-MINI S&P 500) przy obrocie ponad 1 000 000 sztuk/miesiąc + X-TRADER ($1400/miesiąc) + CME Membership ($650 000 jednorazowo).

Ale schodząc na ziemię zanim zaczniemy robić 50 000 szt. obrotu dziennie to AMP jest dla Polaka jeśli nie najbardziej konkurencyjną ofertą to na pewno załapie się do pierwszej trójki.

symu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 25 maja 2010, 21:08

Nieprzeczytany post autor: symu »

Te 5 $ to prowizja w 1 stronę, czy w 2?

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

symu pisze:Te 5 $ to prowizja w 1 stronę, czy w 2?
Rozbudowana odpowiedź:

Na E-MINI S&P 500 (ES) - $5,01 za kupno, tick ruchu ceny w dobrą stronę = $12,5, sprzedaż po 1 ticku w dobrą stronę znowu $5,01 = wynik $2,48 zysku po złapaniu 1 tick!

Na EuroFX (6E) odpowiednik EURUSD - $5,47 za kupno, tick ruchu ceny w dobrą stronę = $12,5, sprzedaż po 1 ticku w dobrą stronę znowu $5,47 = wynik $1,56 zysku po złapaniu 1 tick!

Relacja jest różna dla różnych kontraktów, trzeba sobie przestudiować/porównać stronę prowizji (http://www.ampfutures.pl/?page_id=17) ze stroną specyfikacji (http://www.ampfutures.pl/?page_id=27).

Nawet hardcorowy skalper celuje w co najmniej 4-8 ticków więc prowizja raczej nie będzie wąskim gardłem opłacalności tradingu. Podany przykład to standardowe wyjściowe prowizje. Robiący obrót, aktywni traderzy mogą liczyć na partnerskie relacje z brokerem w kwestii prowizji i gwarantuję, że nie będą narzekać. Tak więc skoro skalper nie musi myśleć o prowizjach przy tym poziomie konkurencyjności na rynku to day trader czy swing trader tym bardziej. Kluczem jest myślenie o strategii, o rynku, o relacji zyskownych do stratnych wejść, o średnim zysku/stracie, właściwym doborze instrumentu, właściwym doborze rynku, relacji ryzyko/nagroda, wielkości kapitału ryzykowanej w jednym wejściu itd.

Prosta odpowiedź: w jedną.

ODPOWIEDZ