Złośliwa ręka rynku - mechanika rynku

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Halflife
Gaduła
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:14

Nieprzeczytany post autor: Halflife »

dulf pisze: Olałem wszystkie systemy ,, wiem że jest tylko jedno co rządzi rynkiem ,a nazywa się - poziom ceny .Można je przewidzieć gapiąc się godzinami na wykres
Podoba mi się to podejście, też myślę że zarabianie na rynku to umiejętność, a nie system. Żaden kierowca nie szuka systemu który pozwoli mu dobrze jeździć samochodem po prostu uczy się tego. :D

Awatar użytkownika
sds
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 25 sie 2010, 23:29

Nieprzeczytany post autor: sds »

Esco pisze:Nie ma "fajowego" czekania górka ,dołek inne bzdety tylko cena łapie jakiś poziom no niby związany z jakimś dołkiem albo górką ale ja bym to nazwał raczej szpilką , reakcja ceny jest bardzo szybka

Nie wierz w takie bajki.

Z reguły pokażą Ci precyzyjnie kiedy masz wejść, czekasz aż dochodzą do S/R-a i jeśli mają tam reagować zareagują, czasem nawet poczekają aż się spakujesz :D

Dodano po 11 godzinach 17 minutach:

lub można też na break takich formacji

Obrazek

choć osobiście wolę brać na ZL tych słupków tudzież brejka (co dają)

źródło obrazka: http://fxmonster.pl/2010/12/20/trzy-slu ... hniki-gry/[/img]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

sds pisze: lub można też na break takich formacji

Obrazek
Wszystko jest fajnie , ale jak nie widać prawej strony wykresu to jest trochę gorzej .
Właściwie celuję aby pozycję mieć już otworzoną tam gdzie jest SL na rysunku .
Staram sie nie grać na break.Celuję tak aby mieć zapas parę pip na ewent wycofanie się z rynku .Najgorsze są momenty [X - na rysunku] ,gdzie cena zasuwa właściwie przeciw pozycji i w tedy jest problem .zamknąć czy jeszcze poczekać .

Przykład jak można się wyłożyć na break .Takie jazdy często miałem przy testowaniu Asian BreakOut .
Obrazek
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Greenhaze
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 380
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:40

Nieprzeczytany post autor: Greenhaze »

dulf pisze: Dla mnie to bajkowa teoria spisku ,wydaje mi się że na rynku jest zbyt duża ilość kasy aby podlegał takim manipulacjom .
Hej Dulf,


To nie jest teoria...to jest fakt.

To jest codzienna praktyka floor traderow na dax , ftse, dow itd itp.
Stop hunting przy dobrze zdefiniowanych wspraciach badz oporach to normalka.

Jesli chodzi o rynek walut to sytuacja ma sie tak samo tylko zmieniaja sie gracze.
Uwierz mi ze Forex jest w niektorych warunkach za malo plynnym rynkiem dla duzych graczy.


Jesli niewiesz gdzie sa slabe rece to prawdopodobnie sa tam gdzie ty :) :wink:

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Tak się tylko rozglądam .Ciężko mi było uwierzyć że to polega na tym żeby właściwie drugiemu zabrać pieniądze.Myslałem że wystarczy dla wszystkich , teraz to mi bardziej przypomina piractwo - ograbić i uciec :lol: .
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
sds
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 25 sie 2010, 23:29

Nieprzeczytany post autor: sds »

dulf pisze: Wszystko jest fajnie , ale jak nie widać prawej strony wykresu to jest trochę gorzej

(ciach...)

Przykład jak można się wyłożyć na break
Dokładnie tak jest, ale tu nie chodzi o magiczne zdolności przewidywania ale o szacowanie prawdopodobieństwa i możliwość wejścia przy w miarę atrakcyjnym punkcie przy w miarę atrakcyjnym R:R. poprzez opatrzenie się z wykresami bez prawej.

Fajnie, że wrzuciłeś tego kabla. Tak samo jak Ty czaiłem się na niego w podobnym miejscu bo wtedy to była najciekawszy setup do wzięcia.
Tyle, że zabrakło ciut ciut i też bym brał.

Ale nie było wejścia - zobacz co się stało w kółku.

Poszedł słupek z pięknym cieniem od dołu i następna była 30 sekund przed zamknięciem z ładnym białym korpusem (co dawało szanse na wejście na niej lub na jej korekcie). W ostatnie sekundy poszła kontra, odbita w punkt od mini LT co tam ją tam było widać i wejścia nie było. Dalej to już False Break i wybijanie tych co brali za wcześnie.

Najlepsze pieniążki są z unexpected moves podobno.

Dodano po 9 minutach:

Ale na dole widzę pięknie long na FBO wyłapany :)
Ekstrema to w sumie najciekawsze miejsca na wykresie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

dulf pisze:Dla mnie to bajkowa teoria spisku
zacytuje posta ktory bardzo mi sie podoba i bardzo tu pasuje :)

"składam zlecenie sprzedaży z ustawionym stopem powiedzmy na 20 pips. w tym momencie rynek zatrzymuje się, wyczuł mojego stopa. zaczyna obwąchiwać, rozgląda się. jest znalazł!! zawraca, mozolnie pnie się po mojego stopa, czołga się pełznie na koniec jedną do granic możliwości wyciągniętą macką gasi mi stopa po czym natychmiast zawraca i podąża w pierwotnym kierunku. i to bez względu czu stop będzie na 10, 20 czy 30 pips ustawiony. powiedzcie czy też tak macie??"

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

seba pisze:
dulf pisze:Dla mnie to bajkowa teoria spisku
zacytuje posta ktory bardzo mi sie podoba i bardzo tu pasuje :)

"składam zlecenie sprzedaży z ustawionym stopem powiedzmy na 20 pips. w tym momencie rynek zatrzymuje się, wyczuł mojego stopa. zaczyna obwąchiwać, rozgląda się. jest znalazł!! zawraca, mozolnie pnie się po mojego stopa, czołga się pełznie na koniec jedną do granic możliwości wyciągniętą macką gasi mi stopa po czym natychmiast zawraca i podąża w pierwotnym kierunku. i to bez względu czu stop będzie na 10, 20 czy 30 pips ustawiony. powiedzcie czy też tak macie??"
Dokładnie tak .Dlatego po ciężkich bojach zacząłem analizować o co chodzi
aby jeśli jest okazja ustawić się z wejściem tam gdzie macka zabiera SL .W wątkach opartych na ZL jest parę opisów tego schematu i powiem że jak mnie nerwy nie zawiodą i nie pęknę przed galopującą świecą to wejścia są dosyć efektowne .Oczekujące ,bo z palca nie ma szansy aby sie wyrobić .
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
sds
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 25 sie 2010, 23:29

Nieprzeczytany post autor: sds »

dulf pisze:.W wątkach opartych na ZL jest parę opisów tego schematu i powiem że jak mnie nerwy nie zawiodą i nie pęknę przed galopującą świecą to wejścia są dosyć efektowne .Oczekujące ,bo z palca nie ma szansy aby sie wyrobić .
Hej Dulf zarzuć kreślika i wątek e/s pipsa przedtem (ZL, extememum, S/R). Mało tam gadania czy pokazywania sobie kto ma większego a dużo rysowania a pod koniec jest nasz Paweł Dobkowski z pivotami i tym podobnymi rzeczami.

Na nawi jest dużo traktowania tych ZL jako stref wsparcia/oporu. To też ważne ale nie o to chodzi jako "core", choć wpisy Thoreza faktycznie otwierają oczy na parę spraw.

Dodano po 19 minutach:

Aha - nie zrażaj się tym ich "se de prajs"

Chodzi o to, że jak gapisz się na cenę a nie na jakieś średnie, opory czy linie trendu to zobaczysz to co oni widzą.

No i przede wszystkim to są wątki od tych co grają dla tych co grają. Jak się nie gra to się nie skuma WTF. Ale potem tak, jak się samemu popatrzy pod tym kątem ileś tam czasu.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

A jak np. można rozegrać taką dosyć często spotykaną sytuację dużej skali wredności :
Obrazek


Miejsce po wzrostach , zaczynamy nowy dzień .Azja zamarkowała spadki .
Nie widać jeszcze tworzącej się flagi spadkowej (bez wartości bo na górce).

Idąc za Azją po korekcie z górnej bandy flagi można wrzucić S , jednak chwilę po wejściu Londynu mamy silne wybicie w górę czyli łapiemy SL jeśli jest krótki .
Londyn daje do myślenia,silne wybicie , w sumie trend wzrostowy - jeszcze nie widać że to false .
Po spadku można próbować L . Niestety cena gwałtownie spada .
W tym momencie nawet jeśli chcemy złapać S po przebiciu dolnej linii jest cienko .Nie ma korekty - strach przed wejściem - cena systematycznie spada ale nie widać momentu do podczepienia się - przed nami jeszcze poziom 1.3000 gdzie cena może odbić .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2012, 17:45 przez dulf, łącznie zmieniany 7 razy.
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

ODPOWIEDZ