Trend Line Rules

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Zacznij inwestować a nie grać jak w kasynie a zrozumiesz ta subtelną różnice ;)

Wejdź czasami wyżej niż M1, M5 :) Zagrales kiedyś na odbicie od LT na h4 D1? :) pewnie nie, a tam jest target większy niż 10 czy 20 pipek , a zajmując pozycje w każdy inny dzień niż w piątek bedziesz wiedział czy zostawić pozycje na weekend czy ja zamknąć przed TP, szczególnie ze robiąc dobra analizę do piątku profit powinien byc na tyle duży ze luka nie bedzie straszna lub zaluczysz SL lub BE, inwestuj a nie graj w ruletkę przyjacielu :) A nic nie bedzie straszne i nie bedziesz sie pocic w nocy :p

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

Oj Panowie, Panowie fajnie że temat się tak kręci :) tylko trochę nie do rzeczy, każdy ma inne podejście do handlu i każdy inny sposób handlu, jak wiemy w tej profesji sposobów gry jest multum, i co ma jeden styl gry do drugiego ? Są po prostu inne, każdym można zarabiać bądź tracić. Damfry pips pipsowi nie równy jak grasz ze sporym kapitałem z minimalnym lewarem lub bez to Ci wisi taka luka weekendowa gdy z twojej analizy wynika czy tak czy siak że rynek idzie w twoją stronę co komuś po 200 pipsach obsuwy jak wali w 2000 pipsów,
Cadermo pisze:bo nie masz szacunku do nikogo na tym forum
Cadermo czy ty aby nie za bardzo uogólniasz? Czy on napisał że ma "wszystkich" za skończonych osłów ? Bo ja tam widzę "część", to samo z szacunkiem na pewno jakaś część forumowiczów jest nim darzona. Reasumując :569: grać i zarabiać można na każdym TF, dla grających na m1 z małym depo luka może być groźna, dla grających na H1, D1, MN taka luka jest niczym. Luki weekendowe nie biorą się z kosmosu, Forex jest otwarty 24h/7d. Na forex można zarabiać w oparciu o wszelkie kataklizmy od tsunami przez trzęsienia, powodzie, konflikty zbrojne po skażenia nuklearne gdzie prym wiedzie Japonia ze względu na swoje położenie geograficzne :) Hasłem mijającego tygodnia zostało "Ludzie to zawsze myślą że tragedie nie mogą im się przydarzyć... :lol: " To jak już wszystko wiemy poproszę moda żeby pozamiatał trochę :D Tymczasem zapraszam do dalszych dyskusji :)
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Darkey ładnie to opisales :) sorki ze ci w temacie nabrudzilem ale czasami nie mogę sie powstrzymać :p

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

Spoko, fajnie że piszecie :) jako początkujący spekulant kilku nowych rzeczy się dowiedziałem :D Mam nadzieję na ciąg dalszy po weekendzie o ile nie będzie wcześniej końca świata bo się skubany spóźnia i nie wiadomo kiedy przyjdzie hehe.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Modzi prosili mnie bym skonczyl sie klocic z gwh to przestalem. Ja szanuje ich zdanie. Co do luki . Majac tp 30 i sl 13 zostawili byscie pozycje na weekend? Bo ja nie.. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

I właśnie o to tu chodzi masz niskie tp i sl to nie zostawiasz, a jak ktoś ma sl 500 a tp 3000 r/r 1:6 to może sobie pozwolić na luki, czy tak ? Wszytko zależy od kapitału jak i stylu gry, dochodzi jeszcze ostatni aspekt gry jesteś dobrym traderem - zarabiasz, słabym - tracisz. Jak już wspomniałem stylów i metod gry jest sporo i nic nie czyni jednego lepszym od drugiego po za umiejętnościami i doświadczeniem tradera do czego nie ma wątpliwości.

edit: a widziałeś kiedyś lukę na 500 pipsów ?? bo ja szczerze mówiąc nie, a jeśli nawet wystąpi to prawdopodobieństwo jest stosunkowo małe, a statystyka niejednokrotnie przechyla szalę zwycięstwa na stronę tradera, a co do umiejętności i doświadczenia zawsze odgrywa istotne znaczenie, bo z doświadczenia wynika czy może sobie pozwolić na ową lukę czy nie patrz na świeczki W1, MN żadnej luki nie ma :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012, 10:59 przez Darkey, łącznie zmieniany 1 raz.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Darkey pisze:dochodzi jeszcze ostatni aspekt gry jesteś dobrym traderem - zarabiasz, słabym - tracisz.
Ale to nie ma nic do tego czy zostawiasz pozycje na weekend czy nie. Zrozum ,że zostawiając pozycję na weekend większość brokerów nie oferuje Ci wtedy zamykania pozycji zgodnie z Twoim SL czy TP. Będzie luka 50 pips w przeciwnym kierunku do Twojego i niepotrzebnie stracisz. Po co? Żeby dograć sobie jedno zlecenie? Nie lepiej poczekać na poniedziałek i coś otworzyć? Tu doświadczenie tradera się nie liczy .. Cały czas mówię o grze z małym TP i SL. Jeśli chodzi o zlecenia długoterminowe to oczywiście ,że można zostawiać na weekend. Kwestia podejścia do rynku.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Cadermo zauwazyles za napisałeś to samo co Darkey ? ;)

Awatar użytkownika
basketmat
Gaduła
Gaduła
Posty: 235
Rejestracja: 19 sie 2011, 19:00

Nieprzeczytany post autor: basketmat »

Good Will Hunting Jeśli chodzi o spread, to prawdę mówiąc nie mam pojęcia. Ale coś ok. 30 pkt
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Sporo, ja nie przepadam za grą na parach ze spreadem większym niż 5 pipsów ponieważ SL większy niż te 15 pipsów sprawia że musiałbym mocno zmniejszyć wielkość pozycji żeby zachować przyjęty przeze mnie MM. Myślałem że masz coś z mniejszym spreadem do tradeowania na złocie.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

ODPOWIEDZ