Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

U mnie EURUSD też zabiera coś z 7.36GB w plikach csv (mam to podzielone na lata i skompresowane). I nie mam z tym żadnych problemów.

Nie wiem jak to jest robione przez JForex. Może te dane są jakoś dodatkowo jakoś przeczyszczone? Może to nie te same dane?
Musiałbyś zapytać autora. Czyli Birta.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

oiro pisze:jak sprawdzałeś że są urwane dane itd??
mialem kilka problemow. kilkakrotnie wogole przerywalo mi pobieranie. np. przy 40%. szlag cie trafia jak po kilku godzinach zatrzymalo sie.

widzialem tez w dzienniku testera ze przy niektorych okresach brakowalo danych.

na wykresach byly urwane np dwa tygodnie. widzisz np w lutym notowania M15 do 17.02 nagle zamiast 18.02 zaczynaja sie juz marcowe dane
oiro pisze:a nie myślałeś aby csv z każdego roku złożyć w jeden?
pewnie da sie to zrobic. ale ogolnie mialem sporo problemow z dobrnieciem do konca zeby uzyskac dane do testera. kilka stron wczesniej to opisywalem. Dlatego jak juz mi sie udalo to cieszylem sie z tego mam i niekombinowalem dalej :)

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

oiro pisze:
259 pisze:Np. u mnie EURUSD 2007-teraz ściągnięty dukascopierem to niecały 1 GB.
to ciekawie wygląda - w wątku już się przeijały GB wielkości zresztą w arcie z linku w moim poście też autor zaznacza że jeden rok to około 1,2 GB, sprawdzałeś te dane??
A czy Ty raczyłeś je sprawdzić?
Nic nie wspominałeś na początku o jakich danych i w jakiej postaci mówisz.
A ja mówię o źródłowych plikach binarnych. Tego jest u mnie 0.9GB - cała dostępna historia dla EURUSD. I co tu jest dziwnego?

Edit: właściwie to wskazałeś o jakiej formie mówiłeś:
oiro pisze:ściągam dane ducascopierem i ponad 7GB
dukascopier ściąga i zapisuje dane binarne tak jak przechowuje je serwer Dukascopy. Więc porównałem z danymi binarnymi ściągniętymi przez dukascopiera.
A teraz okazuje się, że nie o tej postaci danych jest mowa.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

259 pisze:
Po pierwsze po co Ci ten loader?
On jest potrzebny tylko gdy chcesz uruchomić więcej terminali niż jeden z tego samego katalogu.
Po drugie, czy uruchomiłeś skrypt birt's patch? Trzeba go uruchomić na otwartym wykresie, najlepiej z tym samym symbolem i ramką czasową jakie są ustawione w testerze. Trzeba też pamiętać, że ustawienia skryptu generującego fxt i birt's patch muszą ze sobą grać.
a gdzie jest ten "birt's" skrypt? bo na pierwszej stronie wątka niema.

Chyba ze instrukcja na samym poczatku nie jest kompletna?? dlatego moge mieć takie problemy?? Jest?
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

siersciuch pisze: a gdzie jest ten "birt's" skrypt? bo na pierwszej stronie wątka niema.

Chyba ze instrukcja na samym poczatku nie jest kompletna?? dlatego moge mieć takie problemy?? Jest?
O ile dobrze pamiętam o jest pod linką ze skryptami mql... tam gdzie Dukascopt2FXT i JForex2TXT

Instrukcja na pierwszej stronie tego wątku jest nieco, nieco... niejasna ;-)
A jeżeli chodzi po właściwą instrukcję w języku polskim... no cóż, nie znalazł się jeszcze śmiałek. Głownie dlatego, że to kupa roboty opisać nie tylko sam proces, ale i rozmaite warianty i na dodatek jeszcze wyjątki razy warianty :-(

Tutaj opisałem ogólnie o co w tym chodzi (jest i wzmianka o birt's patch): http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 942#334942
Z późniejszymi zmianami ;-)
Ale wszystkie szczegóły techniczne i niuanse są na stronie Birta po angielsku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

259 a mógłbyś być tak miły i poprostu wysłać mi link do tego patcha?
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

siersciuch pisze:259 a mógłbyś być tak miły i poprostu wysłać mi link do tego patcha?
Aghr, coś namieszał na tych swoich stronach, kiedyś to było na głównej Tick Data... teraz znalazłem tutaj:
http://eareview.net/tick-data/downloads
Pierwszy link to then patch:
http://eareview.net/download/birts_patch_v0.20.zip
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

dobra mam te pliki HST I FXT skopiowane, odpadal tego klijeta Alpari. przeciagam skrypt bird na wykres z ta sama parą i TF co ea ma być testowane, daje zeby umożliwił handel i dll. odpadalam robota w przedziale czasowym który miesci sie w ściagnietej histori, robie test i dalej 90% :(

ps.. udało sie wogule komuś mieć te 99%? :P
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

Oczywiście i to za każdym razem chyba. że zapomnę o tym patchu i muszę na nowo podstawiać plik (dlatego warto go sobie najpierw np. skompresować).

Czy pojawia Ci się w logu Experts coś takiego?

Kod: Zaznacz cały

2012.02.07 20:04:41	birt's patch EURUSD,M30: Process patched for variable spread at 0x541D89. Volume check removed at 0x5420C1.
2012.02.07 20:04:41	birt's patch EURUSD,M30: FXT overwriting disabled. Addresses patched: 0x540E75, 0x540F92, 0x54109A.
2012.02.07 20:04:40	birt's patch EURUSD,M30: MT4 build 229 detected.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

cos takiego

Kod: Zaznacz cały

2012.02.07 20:14:34	birt's patch EURUSD,H1: removed
2012.02.07 20:14:34	birt's patch EURUSD,H1: uninit reason 0
2012.02.07 20:14:34	birt's patch EURUSD,H1: Alert: Could not find the _fseeki64() function in your msvcrt.dll!
2012.02.07 20:14:34	birt's patch EURUSD,H1: Alert: 2GB limit removal not activated.
2012.02.07 20:14:34	birt's patch EURUSD,H1: Alert: The 2GB limit removal for this build only works in Windows 7, Vista and Server 2008.
2012.02.07 20:14:33	birt's patch EURUSD,H1: FXT overwriting disabled. Addresses patched: 0x5402D5, 0x5403F2, 0x5404FA.
2012.02.07 20:14:32	birt's patch EURUSD,H1: MT4 build 226 detected.
2012.02.07 20:14:30	birt's patch EURUSD,H1 inputs: Version="0.20"; NoFXTOverwrite=true; Remove2GBLimit=true; WARNING2="Using variable spread with a non-variable spread FXT does NOT work."; RealSpread=false; 
2012.02.07 20:14:27	birt's patch EURUSD,H1: loaded successfully
ale ja nie mam dysku na FAT32 wiec powinienem moc mieć wiekszy plik niz 2 GB
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

ODPOWIEDZ