Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

aha w Dukascopy2FTX nie dałem True przy create hst. oto moze chodzić?
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

siersciuch pisze:aha w Dukascopy2FTX nie dałem True przy create hst. oto moze chodzić?
Najprawdopodobniej choć trudno doradzać tak zupełnie w ciemno.
Spróbuj jeszcze raz z CreateHst=true. Powinieneś znaleźć pliki hst dla każdej ramki oddzielnie gotowe do przeniesienia/importu do odpowiedniego folderu historii MT4.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

dałem true i sie zaczeły tworzyć ;)
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Nieprzeczytany post autor: oiro »

ok, więc może wyjaśnijmy kilka kwesti.
SPRAWA I
1)ściągam dane ducascopierem i ponad 7GB, ale fxt około 1MB (tak wiem coś nie tak z czasem itd), no ale.
2) ściagam dane bezpośrednio z konta demo Dukasa i 5,36GB
WTF?? Nic nie rozumiem, może to ktoś wytłumaczyć??

SPRAWA II
te 5,36 GB przekształcam JForex2FXT i.....plik fxt około 1,36GB !!! Jak na 4 lata to chyba mało, ba pliki hts są mniejsze niż te orginalne z mt4!!! No i nie trudno zgadnąć jak odpale jakomkolwiek strategie ( oczywiśice z birst path) to przez sekunde wszystko przelatuje, zero tranz i...jakość 99%

Może mi ktoś zatem komu udało się przez to przebrnąć wytłumaczyć które dane są poprawne (skąd ponad 2GB różnicy) i jak w końcu je zaimplementować, aby działało?

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

dalej niedizała

Ściagam plik CSV. przerabiam go na te pliki HST , FXT i je kopiuje do odpowiednich folderów.
Zamykam platforme, odpalam ją przez loader-b226.
Pojawia sie zebym sie logowac na rachunek demo, próbuje stworzyc nowy ale sie nieda to anuluje logowanie. Ustawiam pare walutową do testu, EA okres czasu wktórym ma być testowana daje start, gra wszystko. Ale jakość modelowania dalej taka sama czyli 90%. POMOCY!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Z tymi danymi coś jest nie tak skoro 2GB różnicy, piszcie proszę z jakich danych korzystacie 5GB (ze konta demo czy 7GB Z ducascopiera). Może ktoś ściągał przez php i może podać ile wtedy zajmuje csv??

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

siersciuch pisze:dalej niedizała

Ściagam plik CSV. przerabiam go na te pliki HST , FXT i je kopiuje do odpowiednich folderów.
Zamykam platforme, odpalam ją przez loader-b226.
Pojawia sie zebym sie logowac na rachunek demo, próbuje stworzyc nowy ale sie nieda to anuluje logowanie. Ustawiam pare walutową do testu, EA okres czasu wktórym ma być testowana daje start, gra wszystko. Ale jakość modelowania dalej taka sama czyli 90%. POMOCY!!
Po pierwsze po co Ci ten loader?
On jest potrzebny tylko gdy chcesz uruchomić więcej terminali niż jeden z tego samego katalogu.
Po drugie, czy uruchomiłeś skrypt birt's patch? Trzeba go uruchomić na otwartym wykresie, najlepiej z tym samym symbolem i ramką czasową jakie są ustawione w testerze. Trzeba też pamiętać, że ustawienia skryptu generującego fxt i birt's patch muszą ze sobą grać.

Dodano po 15 minutach:
oiro pisze:ok, więc może wyjaśnijmy kilka kwesti.
SPRAWA I
1)ściągam dane ducascopierem i ponad 7GB, ale fxt około 1MB (tak wiem coś nie tak z czasem itd), no ale.
2) ściagam dane bezpośrednio z konta demo Dukasa i 5,36GB
WTF?? Nic nie rozumiem, może to ktoś wytłumaczyć??
Co tutaj jest nie tak? Dane ściągane ducascopierem czy to drugie (nie bardzo nawet wiem jak to zostało zrobione). Może porównujesz dane tikowe z danymi słupkowymi? Te drugie z natury rzeczy są zdecydowanie mniejsze.
oiro pisze: SPRAWA II
te 5,36 GB przekształcam JForex2FXT i.....plik fxt około 1,36GB !!! Jak na 4 lata to chyba mało, ba pliki hts są mniejsze niż te orginalne z mt4!!! No i nie trudno zgadnąć jak odpale jakomkolwiek strategie ( oczywiśice z birst path) to przez sekunde wszystko przelatuje, zero tranz i...jakość 99%
Co oznacza, że coś zostało pominięte, źle ustawione albo niewłaściwa metoda. Nie robiłem tego nigdy przez JForex więc nie podpowiem.
oiro pisze: Może mi ktoś zatem komu udało się przez to przebrnąć wytłumaczyć które dane są poprawne (skąd ponad 2GB różnicy) i jak w końcu je zaimplementować, aby działało?
Nie da się odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Nie wiadomo nawet czego to dotyczy żeby porównać z moimi danymi. Np. u mnie EURUSD 2007-teraz ściągnięty dukascopierem to niecały 1 GB. Ty zaś mówisz o ponad 7GB. Ściągnąłeś wszystkie możliwe pary czy część?
Nie wiem ile ma całość bo nigdy nie potrzebowałem wszystkich par.
I na dodatek nie wiadomo co ściągnąłeś z JForex więc jak to porównać?
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Nieprzeczytany post autor: oiro »

Ok, spróbuje jaśniej
te same dane dla EURUSD (oba tickowe) 1.04.2007 - 3.02.2012:
1)Ducascopier - plik csv zajmuje 7GB
2)Zakładam konto demo, na platformie JForex-> pobierz historie, zapisz (http://www.expertadvisors.pl/wiedza/ins ... iej-jakoci)-
plik csv 5,36 GB

Więc chyba coś nie tak bo dane powinny zajmować tyle samo! świadczy to chyba o jakiejś pomyłce??

Moje pytanie do tych którym to chodzi skąd biorą dane (php/ducascopier/JForex (platforma))??
Z góry dnx za odp.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Ja pobieram tylko bezposrenio z Jforex. jakos ta metdoa bardziej mi odpowiada.
Niestety probujac sciagnac pelna historie dla EURUSD zdarzaly mi sie bledy albo urwane dane.
Dlatego poradzilem sobie w ten sposob, ze pobieram kazdy rok osobno. Dla EURUSD wtedy jeden pliks csv ma wielkosc ok 1GB.

Niestety za kazdy rok musze osobno testowac po kazdym wrzuceniu plikow.
Jednak to ma tez swoje plusy:) Testuje strategie na ostatnim roku.
Potem najlepsze wyniki sprawdzam na wczesniejszych okresach dzieki czemu moge zminimalizowac ryzyko przeoptymalizowania:)

Awatar użytkownika
oiro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 423
Rejestracja: 05 mar 2008, 00:40

Nieprzeczytany post autor: oiro »

259 pisze:Np. u mnie EURUSD 2007-teraz ściągnięty dukascopierem to niecały 1 GB.
to ciekawie wygląda - w wątku już się przeijały GB wielkości zresztą w arcie z linku w moim poście też autor zaznacza że jeden rok to około 1,2 GB, sprawdzałeś te dane??

Dodano po 4 minutach:
bartek1916 pisze:Ja pobieram tylko bezposrenio z Jforex. jakos ta metdoa bardziej mi odpowiada.
Niestety probujac sciagnac pelna historie dla EURUSD zdarzaly mi sie bledy albo urwane dane.
Dlatego poradzilem sobie w ten sposob, ze pobieram kazdy rok osobno. Dla EURUSD wtedy jeden pliks csv ma wielkosc ok 1GB.

Niestety za kazdy rok musze osobno testowac po kazdym wrzuceniu plikow.
Jednak to ma tez swoje plusy:) Testuje strategie na ostatnim roku.
Potem najlepsze wyniki sprawdzam na wczesniejszych okresach dzieki czemu moge zminimalizowac ryzyko przeoptymalizowania:)
jak sprawdzałeś że są urwane dane itd??
a nie myślałeś aby csv z każdego roku złożyć w jeden?

nie zmienia to faktu że z Dukascopiera wychodzi węcej GB i to mnie cały czas niepokoi.

ODPOWIEDZ