Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

Pewnie bym to zrobił, ale sam to wykluczyłeś na samym wstępie swoją arogancką postawą. I w ten sposób sam nadałeś ton całej dyskusji.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Arogancją to ty tu błyszczysz, poprosiłem o pomoc i zaznaczyłem na jakiej formie pomocy mi zależy, moje prawo a twoje prawo to nie reagować jeśli wydaje Ci się nieodpowiednia. Ty za to musiałeś poczuć się szeryfem i zacząć wyzywać od ignorantów i ustawiać po kątach. Chamstwo i arogancja
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Dobra po długiej przerwie wracam do tematu - bo znowu są jakieś cyrki.

Pobieram dane Dukascopierem od kwietnia 2007 do grudnia 2011 - zapisuje mi plik CSV wielkości 7 GB (chce mieć to w jednym pliku, żeby mi się łatwiej optymalizowało) niestety po zpaczowaniu backtest zatrzymuje się na na maju 2009. Dodam, że jak ściągam poszczególne lata w oddzielnych plikach to nie ma takich problemów - czyżby problemem była tutaj wielkość pliku CSV do którego są zapisane ticki?

EDIT:
Sprawdziłem tą samą strategię na kontroli punktów i okazało się, że już tutaj MT4 korzysta za całego pobranego pliku czyli kwietnia 2007 do końca grudnia 2011.
Co może być przyczyną?

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jeszcze jedno - wie ktoś jak wykorzystać dane 1 min pobrane z Dukasa - jak przekonwertować plik CSV na hst? Bo zastosowałem tą samą metodę jak przy danych tickowych ale niestety nie zadziałała.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

mi czasami tez nie dzialalo ale doszedlem do tego ze pomylilem skrypt - zamiast Jforex2FXT uzylem Dukascopy2FXT. moze w tym bedzie tez Twoj problem

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Ja wszystkie dane pobieram Dukascopierem więc odpowiedni skrypt to Dukascopy2FXT i takiego właśnie używałem, sęk w tym, że tester nie chce czytać tych danych 1 min przekonwertowanych do pliku FXT.

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

leszczu pisze:Ja wszystkie dane pobieram Dukascopierem więc odpowiedni skrypt to Dukascopy2FXT i takiego właśnie używałem, sęk w tym, że tester nie chce czytać tych danych 1 min przekonwertowanych do pliku FXT.
Nie jestem pewien czy ten skrypt jest kompatybilny z danymi słupkowymi. Prawdę mówiąc nie sądzę.
Ten skrypt jest napisany tak, że przepisuje tiki z jednego formatu na drugi.
Jeżeli nie ma tików to nie ma co przepisywać.
Teoretycznie słupek można potraktować jako jeden tik ale dalej format mi się nie zgadza: nie wiem jaki jest dokładnie format słupkowy Dukasa ale spodziewałbym się czegoś jak: DATE, TIME HH:MM:SS, OPEN, HIGH, LOW, CLOSE, VOLUME.
Format tikowy jest inny: DATE, TIME HH:MM:SS:MS, BID, BID VOLUME, ASK, ASK VOLUME (czy odwrotnie).
Inna długość rekordu, inne wartości w polach.

A przy okazji znalazłem ważną informację dotyczącą ustawień systemowych:

"Very important: if you are not using a locale that has a dot (“.”) as decimal separator, the FXT script will not work with your CSV. If you get broken FXT files, it’s most likely because your decimal separator is a comma and to solve this problem you have to switch to an English locale (via Control Panel -> Regional Settings or Control Panel -> Region and Language), restart JForex, export the CSV files, then switch back to your original locale. If you don’t want to switch your locale, the alternative solution is to use the PHP method below"

Nie tylko format daty ale i formatowanie waluty się liczy.
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

zkad wieć ten plik ?? loader-b226.exe
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

259
Maniak
Maniak
Posty: 3968
Rejestracja: 15 cze 2011, 23:20

Nieprzeczytany post autor: 259 »

http://eareview.net/ szukaj Download Links
Jakże często ludzie mają już gotową opinię zanim zdążą pojąć istotę rzeczy.
A gdy już ta istota w pełni do nich dotrze, jakże często muszą zmagać się z konsekwencjami swojej opinii ;-)

Awatar użytkownika
siersciuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 407
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:31

Nieprzeczytany post autor: siersciuch »

włączyłęm tą stone dałem F+ctrl wpisałem Download Links ale nic nie znajduje
jeżeli będziesz uparty, prawdopodobnie częściej odniesiesz sukces, niż doznasz porażki.

ODPOWIEDZ