[USD/PLN]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Od miesiąca te same linie.

W mojej ocenie dolar wykona jeszcze jednego nura w dół tuż przed końcem roku, a później wybijamy krótkoterminowy kanał górą i trzymamy się poręczy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

JuniorM
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2011, 13:06

Nieprzeczytany post autor: JuniorM »

http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,K ... caid=1d8c9

Jasne... Upadek strefy Euro? Zastanówcie się ile by to kosztowało? To się po prostu nie opłaca. Powrót do własnej waluty krajów strefy Euro jest nieopłacalny.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

JuniorM pisze:http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,K ... caid=1d8c9
Jasne... Upadek strefy Euro? Zastanówcie się ile by to kosztowało? To się po prostu nie opłaca. Powrót do własnej waluty krajów strefy Euro jest nieopłacalny.
Czytaj dokładniej :!:
Ja tam sadzę ze strefa EUR może się wykopyrtnąć :!:
I g... kogo obchodzi co myślą Polacy i banki .
Jak nie ma kapuchy to święty Turecki tez nic nie wrzuci bo tez goły
Dla kurażu i na rozrywkę
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=E6Kua4UBcbc
lub nieco starszy
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=KbFWN6e5XKk
-----------------------------------------------------------------------------------
Sildra pisze:W mojej ocenie dolar wykona jeszcze jednego nura w dół tuż przed końcem roku, a później wybijamy krótkoterminowy kanał górą i trzymamy się poręczy Smile
Liczę na to może się uda ,ale ciężko bardzo ciężko
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Staram się ostatnio przyglądać rynkowi forex pod kątem nietypowych zdarzeń, które mogą być zapowiedzią nieuchronnych kłopotów strefy euro. Jak dla mnie to takimi zwiastunami są:

1. Brak interwencji SNB w grudniu. Jak dla mnie to nie dobry znak, bo może sugerować przygotowywanie się Szwajcarii na poważne perturbacje na rynku i zachowanie środków finansowych na przyszłe interwencje.

2. Porozumienie 6 banków centralnych odnośnie zwiększenia płynności dla banków europejskich w dolarze. Dość nietypowa akcja.

3. Zasilenie kapitałowe przez EBC banków europejskich na kwotę 0,5 bln euro. Jak dla mnie to beznadziejny pomysł. Dzięki tej akcji Włochy i Hiszpania jeszcze chwilę pożyją i będą mogły znaleźć nabywców na swoje obligacje. Już wczorajsza aukcja we Włoszech pokazała, że chętnych zaczyna brakować, a rentowności nadal na poziomie jak dla bankruta.

4. Całkiem dobre dane makroekonomiczne USA wobec zmiennych danych Europy. Indeks EUR/USD dość dobrze oddaje trend.

5. Kolejny szczyt, który przyniósł to, czego wszyscy się spodziewali... nic. Drukowanie pieniądza storpedowane przez Niemcy. Szkoda tylko, że jak się w końcu zgodzą, to będzie za późno. A zgodzą się na pewno.

6. Brak walki NBP na koniec roku ze spekulantami przy kursie PLN. Mam takie dziwne przeczucie, że prawdziwi spekulanci szykują się na naprawdę ciekawe wydarzenia. Polska to płotka. Obniżenie ratingu Francji, czy chwilowa niewypłacalność Włoch to dopiero atrakcje. Tam są prawdziwe pieniądze do ugrania.


Sumując: nie twierdzę, że pewne ruchy nastąpią już na początku roku, ale niektóre niespodziewane zdarzenia w Q1 2012 mogą być mocnym bodźcem do gwałtownego ruchu na północ. Nadal podtrzymuję, że poziomu 3,30 nie ujrzymy na oczy przez długi czas.

Krótkoterminowo ruch boczny w kanale 3,36-3,46. Jak z niego wyjdziemy, to pewnie na nowy szczyt, czyli ponad 3,52. Dużo ponad.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojwrobel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2009, 08:36

Nieprzeczytany post autor: wojwrobel »

Moim zdaniem upadek euro jest nieunikniony!
A dlaczego?
Wystarczy zadac sobie pytanie co by sie stalo z dolarem jakby olej i inne surowce sprzedawano w euro ? a juz taka proba byla!!

Sztucznie pompowany dolar skonczylby jak funt w latach 70 z ponad 25% inflacja!!

Dolar wie ze euro jest dla niego duza konkurencja!! Dlatego im wiecej strefa euro pozyczy dolarow tym upadnie z wiekszym hukiem!

A jesli euro samo nie upadnie to dolar zamiesza z iranem i zablokuje ciesnine ormuz, wtedy paliwo wyskoczy tak w europie za upadek bedzie kwestia tygodnii.... ale to dopiero przed wyborami w usa wiec do wakacji powinno byc bez rewelacjii- spokojna rownia pochyła!!! zreszta eur/usd pokazuje wszystko!!

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

W ciągu kilkunastu sesji dziennych Pln umocni się do 3.30 :idea:

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

SHS zanegowany.Teraz walka o 3.50

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Kolejny miesiąc, nadal te same linie.

Przenieśliśmy się o jeden kanał wyżej. Myślę, że korekta w dół powinna nastąpić w przyszłym tygodniu, później prognoza bez zmian (kolejne szczyty).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kelvin
Gaduła
Gaduła
Posty: 221
Rejestracja: 03 gru 2009, 06:24

Nieprzeczytany post autor: kelvin »

Usd/Pln H4

Niewykluczone że złotówka mogłaby w najbliższych dniach się umocnić parę groszy. Opór to wciąż aktualne 3.48.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
If you do not have the patience and discipline to wait for conditions with a high probability outcome according to your trade plan, you are not a trader. You are a game player with no respect for rules.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Wciąż ten sam wykres i te same linie.

Myślę, że huraoptymizm jest przedwczesny. Być może lekkie wahania w dół mogą się zdarzyć, ale weszliśmy z USD w nową strefę, która nazywa się "lewitacja powyżej 3,30". A bycie w tej strefie oznacza problemy w Europie, mniej lub bardziej widoczne. To, że EBC wydrukowało kasę (dokapitalizowanie banków), żeby nie wprost, lecz za pośrednictwem owych banków zbić krótkoterminowo rentowności obligacji Francji, Włoch, czy Hiszpanii, nie zmienia klasyfikacji oglądanej przez nas sztuki teatralnej. Nadal mamy dramat z elementami thrillera. Wyższy poziom to horror, później już armagedon.

Być może jestem w mojej opinii osamotniony, ale mi to szczególnie nie przeszkadza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ