[XAU/USD] (GOLD)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

[XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Chyba zniknął wątek dotyczący złota, pozwalam sobie założyć nowy. Jeśli stary się odnajdzie, poproszę o przerzucenie tego wpisu.

KorHarmonics wyrysował mi jak w załączniku. Czy ktoś mógłby powiedzieć, jaki widzi zasięg wzrostu prognozowany przez tę formację? Co znaczy ten prostokąt na dole?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Prostokąt na dole oznacza zakres cenowo-czasowy w którym formacja jest spełniona. Ewentualny zasięg (do poważniejszej korekty) to ok. 50% spadku, czyli ok. 1660. Więcej info na temat formacji harmonicznych znajdziesz tu na forum, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę korharmonics lub kor4x.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Dziękuję. Czy mam to rozumieć w ten sposób, że sygnał ważny jest tylko w okresie oznaczonym niebieską linią, do chwili dojścia do czerwonej? Gdy ją minie, to sygnał traci ważność? Jeśli cena w tym czasie doszła do zielonej kreski, to nie ma co liczyć na więcej, ponieważ sygnał stracił ważność?

Przepraszam za ingorancję, ale próbuję się czegoś nauczyć, a początki są najtrudniejsze. Czytam o tym, owszem, ale przeważnie nie rozumiem co czytam ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Możesz liczyć na więcej, tak jak napisałem, do 1660 (fibo kłania się). Potem jakś korekta, i ewentualnie dalej w górę jak rynek pozwoli. Z tą czerwoną to nie tak, włącz historię we wskażniku i pooglądaj sobie jak to było w zaszłości. Więcej takich ciekawych rysunków znajdziesz tu: http://www.TradingArsenal.com http://tradegartleypattern.blogspot.com/
Z ceną bywa tak, że potrafi zmieniać się (zrobi małą korektę w górę a później nowy dołek...) i wierzchołek dolny wypadnie w nowym punkcie. Ważne, by zmieścił się w prostokącie. Jeśli nie, to formacja znika, i nie było jej. Na przyszłość podawaj TF bo nie każdy ma czas i ochotę dochodzić do tego.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Dziękuję ponownie ;-)
Z załączonymi linkami będzie trochę problem, bo nie znam angielskiego; za moich czasów uczyli ruskiego ;-) ale popróbuję.
Interwału nie podałem, bo jest na wykresie, H4.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Ja w przypadku złota nie skorzystałem z Fibo, tylko z linii geometrycznych i klnę teraz jak szewc, że musiałem cały boży dzień spędzić na innych zajęciach i kompletnie nie miałem czasu nawet zajrzeć do kompa. Well, next time.

Ja obstawiam obecnie ruch w dół do długoterminowego kanału (niebieska dolna linia).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

A czy ten kanał już się troszkę nie zdeaktualizował?
Ja trzymam uparcie tego longa (demo), postawionego w okolicy 1627. Widzę jakiś trend wzrostowy ;-)

Awatar użytkownika
Jarpen
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2011, 09:14

Nieprzeczytany post autor: Jarpen »

Wyszedl nietoperz, pisałem o tym dzień przed twoim postem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Czy też macie coś takiego na złocie? Co to było?
Alpari, M1, 2011.12.23 godz. 00:01.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pietra997
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 30 paź 2007, 16:00

Nieprzeczytany post autor: pietra997 »

no takie skoki czasami sie zdazaja, jeszcze nie jest taki zły, raczej nic nadzwyczajnego:)
Panie rozswietl umysly inwestorów, pozbądz ich chciwosci,strachu,nadziei
daj im duzo zdrowia,sczsesia osobistegi i pieniedzy aby nie musieli zarabiac na giełdzie

ODPOWIEDZ