Zlecenia przeciwstawne - inne podejscie

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
damp
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 23:11

Zlecenia przeciwstawne - inne podejscie

Nieprzeczytany post autor: damp »

Witam

Zapraszam do przetestowania, podzielenia się uwagami, a może i rozwinięcia pomysłu.

Podstawą systemu są zlecenia przeciwstawne. Jak już pisano na tym forum nie raz system taki ciągnie za sobą ogony stratnych transakcji, które są nie tylko źródłem stresu ale i strat z tytułu swap. Sama gra może się ciągnąć w nieskończoność.

Postanowiłem więc grę na zlecenia przeciwstawne podzielić na sesje w ramach, których chcę ugrać określony zysk (wyrażony jako suma zysków zamkniętych w ramach sesji transakcji+zyski ze zleceń otwartych -starty ze zleceń otwartych).

Sam nazywam to grą o "stówę". Po jej osiągnięciu zamykamy wszystkie zlecenia i gra zaczyna się od nowa z przysłowiową "stówą" w kieszeni.

W załączeniu EA.

Pozdrawiam

Damian

Ps. Zabawę proponuje rozpocząć przy następujących ustawieniach:
1. Loty 0.01.
2. Depozyt 3000PLN
3. Zysk na pojedynczym zleceniu 50
3. Zysk z sesji 100
4. Preferowana para EUR/USD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

damp pisze:Sam nazywam to grą o "stówę". Po jej osiągnięciu zamykamy wszystkie zlecenia i gra zaczyna się od nowa z przysłowiową "stówą" w kieszeni.
przy: -100 też zamykasz? (lotto)
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

kris77
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 16 maja 2006, 13:44

Re: Zlecenia przeciwstawne - inne podejscie

Nieprzeczytany post autor: kris77 »

damp pisze:Witam

Postanowiłem więc grę na zlecenia przeciwstawne podzielić na sesje w ramach, których chcę ugrać określony zysk (wyrażony jako suma zysków zamkniętych w ramach sesji transakcji+zyski ze zleceń otwartych -starty ze zleceń otwartych).

Sam nazywam to grą o "stówę". Po jej osiągnięciu zamykamy wszystkie zlecenia i gra zaczyna się od nowa z przysłowiową "stówą" w kieszeni.

W załączeniu EA.

Pozdrawiam

Damian

Ps. Zabawę proponuje rozpocząć przy następujących ustawieniach:
1. Loty 0.01.
2. Depozyt 3000PLN
3. Zysk na pojedynczym zleceniu 50
3. Zysk z sesji 100
4. Preferowana para EUR/USD
Mógłbyś przybliżyć dokładniej założenia systemu?
Pozdrawiam
Criss

damp
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 23:11

Nieprzeczytany post autor: damp »

Mógłbyś przybliżyć dokładniej założenia systemu?
A więc:
Otwieramy dwa zlecenia SELL, BUY, jeżeli któreś z nich osiąga zadany zysk to je zamykam i otwieram w to miejsce dwa przeciwstawne (SELL, BUY),

Załóżmy, że rynek szedł do góry i założony zysk ze zlecenia to 10PLN, zyzk z zagrywki to 30PLN

1. Zamykam zlecenia BUY po osiągnięciu zysku 10 PLN.
2. Otwieramy SELL, BUY.
3. Mamy wówczas trzy zlecenia dwa na SELL i jedno na BUY.

W tej sytuacji mamy w kieszeni 10 PLN i trzy otwarte zlecenia.
W przypadku gdy rynek "zawróci" i będzie podążał w dół wówczas zaczynamy zarabiać na dwóch zleceniach SELL i tracić na jednym BUY gdy zysk z tych otwartych zleceń osiągnie 20 PLN to zamykamy wszystkie zlecenia. Mamy wówczas 10PLN zysku z pierwszego zlecenia i 20 zysku z trzech zamkniętych zleceń czyli łącznie 30PLN.

Podsumowując mamy 30PLN w kieszeni i wszystkie zlecenia zamknięte (brak zleceń ciągnących się w nieskończoność).

Dodano po 1 minutach:
przy: -100 też zamykasz? (lotto)
Tak i zaczyną grę od nowa czyli jedno SELL i jedno BUY

Awatar użytkownika
faflik
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 27 gru 2007, 16:58

Nieprzeczytany post autor: faflik »

damp pisze:W przypadku gdy rynek "zawróci"
A co w przypadku jak nie zawróci? Będziesz miał dwa sell i jedno buy a cena będzie szła dalej do góry. Dojdzie do kolejnego tp. Zamkniesz buy i otworzysz sell i buy. Będziesz miał trzy sell i jedno buy a cena leci dalej do góry. MC coraz bliżej, cena leci do góry. Co wtedy robisz?

damp
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 23:11

Nieprzeczytany post autor: damp »

To niestety jest bolączka tego rodzaju systemów, że trzeba mieć duże depo. W kodzie programu umieszczony jest warunek, że jeżeli MC spada poniżej 500PLN zamykane są wszystkie transakcje (niestety wówczas kończy się to stratą).

Jednak jeżeli nasze depo wytrzyma dłuższy spadek i rynek w końcu zawróci nie musimy czekać, żeby wszystkie transakcje były zyskowne (na te skrajne w ostateczności moglibyśmy czekać w nieskończoność) żeby je zamknąć. Wystarczy tylko żeby suma zysków z transakcji tych już zamknięty w ramach ostatniej sesji (czyli od ostatniego zamknięcia wszystkich transakcji) i bilans otwartych transakcji dał nam oczekiwany zysk- wówczas zamykamy wszystkie.

tefal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2011, 22:42

Nieprzeczytany post autor: tefal »

Ale rynek moze nie wrócić i wtedy skonczy się to tragedią... np frank po 2,5zł albo gdy dolar był droższy od euro... może para walutowa GBP/USD bedzie lepsza, jak dla mnie jest ona najstabilniejsza.

Identyczną strategie testowałem na USD/CHF ... i koniec końców strata. platformę mam włączoną niemalże non stop, gdy odnotowałem duże wybiciewtedy zamykałem pozycje na 'plusie' i dwie nowe tworzyłem.

Może dobrym pomysłem będzie fakt by zamykać pozycje chwile przed naliczeniem swapow u brokera, a otworzyć nowe po tym jak będą naliczone

Dodano po 14 godzinach 26 minutach:

na nowo zacząłem zabawe systemem na demowce, wrzuce raporty za kilka dni

Awatar użytkownika
mystix
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 04 sty 2010, 22:23

Nieprzeczytany post autor: mystix »


damp
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 02 lis 2010, 23:11

Nieprzeczytany post autor: damp »

Oparty na tym, ale odpal EA i zobaczysz różnicę, stratne zlecenia nie ciągną się w nieskończoność.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

damp pisze:Oparty na tym, ale odpal EA i zobaczysz różnicę, stratne zlecenia nie ciągną się w nieskończoność.
Otworzyło mi tylko raz dwa zlecenia przeciwstawne i potem nic więcej.

ODPOWIEDZ