[USD/PLN]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
wojwrobel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2009, 08:36

Nieprzeczytany post autor: wojwrobel »

moim skromnym zdaniem zapowiada sie wzrost usd

widzicie jak euro zareagowalo na brak zainteresowania niemieckimi bonami!!

druga sprawa co dziwne gdy gielda w usa spadala w przedziale 05.2008-03.2009 dolar rusl w sile wiec kolejna przeslanka na wzrosty

wariant z grecja ! co sie stanie jak zbankrutuje nie podpisujac zobowiazania z EU? pociagnie euro w dol a dolar do zlotowki rykoszetem zyska bo taka mamy zaleznosc.....

fed przygotowywuje banki na jak to pani okreslila na blommbergu "europe meltdown" jak myslicie poco takie testy??? a ekonomia us wzrosla 2% po co jeszcze raz???

co o tym myslicie ??

wojsciech

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Witam,

Obawiam się, że spadki USD mamy już za sobą i należy teraz patrzeć jak wysoko wzlecimy w chmury. Ja prognozuję, że USD nie zejdzie już poniżej 3,30 za PLN.

Kolejny poziom to 3,45
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojwrobel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2009, 08:36

Nieprzeczytany post autor: wojwrobel »

na koniec miesiaca zapowiada sie ostra jazda

polacy maja ok 700tys kredytow we frankach, srednia po 600 chf to jakies 420mln frankow
i 80tys kredytow w euro, srednio po 400euro to jakies 32mln euro

wiec calkiem niezla sumka wzmocni wlauty obce!!

wojwrobel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2009, 08:36

Nieprzeczytany post autor: wojwrobel »

panowie

dzisiaj slyszalem na tvncnbc ze na koniec roku tj 31.12 zapowiadaja sie jakies interwencje a zwiazane jest to z jakims przeliczaniem dlugu ??

moze ktos nakreslic o co chodzi dokladniej i jakie ewentualnie mialy by byc wyniki ktore by zadowolily nasz rzad... i jak to sie mialo do kursy walut???
zalozmy ze maja nieograniczone srodki do wykorzystania!!

dzieki
wojsciech


o ok juz mam o godz 11 31.12 bedzie wyliczany sredni budzet panstwa ... takze trzeba sobie w kalendarzyku zapisac....bo napewno bedzie interwencja... tak jak przy przeliczaniu dotacji pod koniec wrzesnia

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

czy wyżej :632:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Długoterminowy spadkowy MN1
Średnioterminowy wzrostowy W1 z oznakami słabnięcia
Krótkoterminowy D1 wzrostowy z próbą powrotu nad poziom 3,36, która moim zdaniem się nie powiedzie.KKolejne wsparcie jest na poziomie 3,23720, opór na poziomie 3,36290 -3,43540

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Tak na gorąco po słowach pana Draghiego.

Moja prognoza, która na razie jakoś się sprawdza: z poziomem 3,30 możemy się już powoli żegnać na dłuższy okres czasu (3 miesiące?). Myślę, że ostatni ciąg pozytywnych informacji makroekonomicznych z USA potwierdza ogólnorynkowy pęd w kierunku dolara.

Teraz to 3,43-3,45 to pierwszy przystanek, a później "wystrzał noworoczny" w kierunku 4,00. Obym nie miał racji, bo to będzie oznaczać tsunami na rynkach, wszystkich bez wyjątku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bemowo

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

Niestety Kolego raczej się nie mylisz. Dzisiaj wszystko idzie pod jedno kopyto. ropa, Sp 500, eur/usd.....

Tsunami prawdopodobnie tak.

powtórzę tylko moją kwestię jeszcze raz
eur=usd=5-6 zł

Bemowo

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

Sytuacja na rynkach zmienia się jak w kalejdoskopie.
Wydaje mi się, że na osłabienie złotówki trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
Na chwilę obecną zakładam jednak umocnienie złotego. Zasięg z formacji motyla według mnie nie osiągnął zakładanego poziomu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Ja się co prawda nie znam się na lepidopterologii, ale jak dla mnie to scenariusze są dwa:

1. Albo USD będzie poruszać się w przedziale 3,30 - 3,43

2. Albo USD wyjdzie ponad 3,44 i wtedy rozpocznie się seria niefortunnych zdarzeń.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ