Vat uczy się handlować, przy okazji tworząc swój system.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Vat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 17:09

Vat uczy się handlować, przy okazji tworząc swój system.

Nieprzeczytany post autor: Vat »

Witam Wszystkich Serdecznie!

Nie lubię udzielać się w internecie, lecz w tym przypadku zrobię wyjątek, publikowanie wyników ma na celu motywowanie się do działania ;)

Jestem bardzo swieży na FX. Testowałem sporo systemów z FF ale jakoś żaden nie przypadł mi do gustu (poprawka, wyniki nie przypadły mi do gustu ),
w związku z czym postanowiłem stworzyć swój systemos od zera, pasujący do mnie, osoba do systemu (a nie odwrotnie jak do tej pory).

System który tworzę nazywa się "M-B8 ZC9" (Nazwa o dziwo nieprzypadkowa). Aktalna wersja 0.1.

"O co chodzi:"

- Konto Demo (2 miesiące testów i ulepszeń)
- System w 8/10 manualny
- Wejścia/wyjścia: Konkretna specyfika jeszcze nie ustalona (wszak to wersja 0.1)
- Pół-stały SL (domyślna wartość może być modyfikowana przez zdarzenia rynkowe, oraz czas)
- Pozycje są zamykane tego samego dnia którego są otwierane.
- TF 4H - 1H, w założeniu ma to być DT.
- Pozycję staram się otwierać rano - modyfikować, dodawać, zdejmować - kilka, kilkanaście godzin później.
- Wierzymy w siłę statystyki i zmienność rynku. Zysk/Strata na poziomie co najmniej 4:1.
- Wierzymy że wraz z czasem (miesiące, lata), większy Z od S będzie powodować kumulacje zysku.
- Nie panikujemy. Co ma być moje - będzie.
- Gram z trendem, z wyjątkami miejsc, gdzie mogą pojawić się korekty, gram wtedy pod prąd.
- Wierzymy w siebie.

Cel główny (okres 8 lat) - konto w euro z sześcioma zerami (siedmioma też bym nie pogardził ;) ) .

Po co nam sześć zer? -> Drooogie marzenia....

Miedzy czasie rozwijamy się na całego. 8 lat to dużo czasu.

Mam nadzieję, że mój zapał się za szybko nie ostudzi.

Start jutro. Postaram się wszystko robić bardzo starannie (screeny i opis pozycji). Podsumowanie na koniec każdego tygodnia (czyli jutro, po pierwszym dniu, trzeba będzie podsumowywać tydzień... )

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

No to minimum 23% miesięcznie życzę

powodzenia
i nie zniechęcaj się po pierwszych porażkach.

madlady
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:04

Nieprzeczytany post autor: madlady »

to ilu was gra?
ty grasz ale nie panikujecie i wierzycie razem?

tak sie tylko czepiam, jak zwykle.....
Obrazek

Vat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 17:09

Nieprzeczytany post autor: Vat »

madlady pisze:to ilu was gra?
ty grasz ale nie panikujecie i wierzycie razem?

tak sie tylko czepiam, jak zwykle.....


Ja sam, to tylko taki zabieg językowy ;)

madlady
Gaduła
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: 01 cze 2010, 14:04

Re: Vat uczy się handlować, przy okazji tworząc swój system.

Nieprzeczytany post autor: madlady »

Vat pisze: - Gram z trendem, z wyjątkami miejsc, gdzie mogą pojawić się korekty, gram wtedy pod prąd.
to tez taki zabieg: gram z trendem z wyjątkiem wtedy kiedy nie gram z trendem
mało zasadnicze te zasady masz jak dla mnie

ale ja się nie znam w sumie
Obrazek

Vat
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lip 2011, 17:09

Re: Vat uczy się handlować, przy okazji tworząc swój system.

Nieprzeczytany post autor: Vat »

madlady pisze:
Vat pisze: - Gram z trendem, z wyjątkami miejsc, gdzie mogą pojawić się korekty, gram wtedy pod prąd.
to tez taki zabieg: gram z trendem z wyjątkiem wtedy kiedy nie gram z trendem
mało zasadnicze te zasady masz jak dla mnie

ale ja się nie znam w sumie
Mało trafna analogia. Raczej coś w stylu "Noszę trampki z wyjątkiem dni kiedy przewiduje opad deszczu, wtedy ubiorę inne buty"

Wyraziłem się jasno - przewiduje korektę, gram pod korektę, nie pod trend.

Przewiduje że pada deszcz, nie ubieram trampek ;)

Poza tym jakbyś przeczytał dokładniej, wiedziałbyś, że to początek, nauka, odkrywanie takich a nie innych rzeczy. Nie prosiłem o rady, rynek to nie zabawa a rywalizacja, ty chcesz moich pieniądze, ja twoich - jesteśmy wrogami, nie przyjaciółmi. Takie są realia. Można oczywiście filozofować i mówić, że pieniędzy wystarczy dla wszystkich, pomagajmy sobie - trele fere. Z doświadczenia wiem, że jeśli się samemu do czegoś nie dojdzie, będzie się liczyć na innych, skończy się na dnie. Tak jest w każdej, podkreślam, w każdej dziedzinie życia. To tak w ramach dygresji ;)


Wracając jeszcze do twojej poprzedniej uwagi. Zabieg ten ma nawet swoją nazwę ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Majestic_plural

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

AAAAAAAAAAA, piątek to złego początek, wstrzymaj się do poniedziałku! Ja wszystekie systemy jakie zaczynalem w piatek padly :-( Poważnie! Inkasenta zaczynałem od środy i jak narazie jest :-)
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

ODPOWIEDZ