Szkoła Scalpingu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Uzywasz techniki skalpingu?

Tak
198
54%
Nie
57
15%
Zamierzam
95
26%
Nie mam potrzeby
19
5%
 
Liczba głosów: 369

candleelephants
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 02 mar 2010, 19:45

Nieprzeczytany post autor: candleelephants »

hej, cieszę się, że wróciłeś.
TeXs pisze:oraz dzisiejsze wejście na franku (+70p)
co Cię skłoniło do wejścia na franku przed danymi?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 11:45 przez candleelephants, łącznie zmieniany 1 raz.
If i were a rich man, yubby dibby dibby dibby dibby dibby dibby dum!

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

trejdy jakie wrzucasz raczej sie nie kojarza ze skalpingiem jakim jest czeste branie zyskow na kilku - kilkunastu slupkach ( a wiec nie musza byc minimalne $$$ ale dosyc szybkie).

dla mnie skalp to precyzyjne wejscie i wyjscie na koncu impulsu. taki "filecik". moze byc 5 pips moze 15, ale chodzi o zasade na wykresie. ja sam sie mecze jeszcze pomiedzy szybkim braniem "tego co rynek daje", a czekaniem na wieksze profity. i cos czuje ze pozostane przy swoich szybkich pipsach :).

tak jak u mnie wczoraj, oczywiscie w 1szym wejscie zbyt pozne,a w 2gim wyjscie mozna bylo jeszcze przytrzymac, ale zawsze jakies niuanse beda.

Obrazek

ty laczysz wejscie na malym TF z wyjsciem na duzym i wtedy RR jest naprawde wielkie ale dla mnie sa to trejdy nieosiagalne z racji tego ze - wlasnie obciazenie jest zbyt duze, nie potrafilym prowadzic sensownie pozycji przez 8h. chyba ze twoje prowadzenie to po prostu przesuniecie stopa i albo BE albo TP.
wlasnie chetnie bym sie czegos dowiedzial nt prowadzenia pozycji przez ciebie TeXs :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie wierz w trendy.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Czy mógłbym prosić o jakąś krytykę na temat swojego obrazka :oops: :mrgreen:


EDIT:

teraz jest link, będzie widać, ale jak wy to wklejacie to nie mam bladego pojęcia.
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Mavratus pisze:Czy mógłbym prosić o jakąś krytykę na temat swojego obrazka
Ja nie skrytykuję bo się nie znam :wink:
TeXs pisze:Napiszcie co dla Was jest najistotniejsze w skalpingu ?
- precyzyjne wejście ?
- dobry RR
- szybkie wyjście z pozycji (czyli mniejsze obciążenie psychiczne)
- może coś jeszcze innego
Nic oryginalnego nie powiem ale moim zdaniem najważniejsze RR. Bez tego nie da rady. Nawet jeśli potrafimy wejść z Sl 3 pipsy ale zamykamy na +4 to ciężko będzie zarobić w dłuższym czasie Na drugim miejscu postawiłbym skuteczność.

Spójrzcie jakie rynek serwuje piękne okazje. (szkoda tylko że zawsze widzę je za późno)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Vanguard,

dlatego też zadałem pytanie co jest dla Was najistotniejsze w skalpingu ?
też mam ostatnio wrażenie, że moja strategia ma coraz mniej z typowego skalpingu

ale staram się szukać elementów, które wykorzystam jak najlepiej aby dopracować swój system. Na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że kluczem jest
- mieć jak najwyższy RR (dlatego też staram się jak najdłużej prowadzić każdy trade)
- być cholernie wybrednym przy wyborze setupu (liczy się jakość nie ilość - z tym mam największy problem ale walczę i się nie poddam)
- no i MM (klucz wszystkiego, im bardziej byłem pazerny tym wolniej szedłem do przodu)

Co do Twojego pytania odnośnie prowadzenia pozycji
to polecam materiał przygotowany przez Wa$$kII
http://www.youtube.com/watch?v=s1GVx3Le ... r_embedded
candleelephants pisze: co Cię skłoniło do wejścia na franku przed danymi?
Nic specjalnego :)
- sytuacja na edku, zapierdzielał do przodu a Franek stał w miejscu czekając na sygnał, którym miały być dane - to było typowe zagranie pod dane.
Mavratus pisze:Czy mógłbym prosić o jakąś krytykę na temat swojego obrazka
Dla mnie boskie wejścia,
ale skupiłbym się na setup'ach w kierunku głównego trendu - są bezpieczniejsze :)

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

TeXs pisze:Napiszcie co dla Was jest najistotniejsze w skalpingu ?
- precyzyjne wejście ?
- dobry RR
- szybkie wyjście z pozycji (czyli mniejsze obciążenie psychiczne)
- może coś jeszcze innego
Jak wszyscy to wszyscy ;)
Prawdę mówiąc nie za bardzo zwracam uwagę na RR. Dlatego że nie ustalam z góry mojego profitu. Jeżeli założymy że nasz SL nie przekroczy 10 pips a wejść będziemy szukać M30, H1 i wyżej (potem precyzujemy na mniejszych interwałąch), to RR nigdy nie powinno zejść do RR<=1.

Wejście jest ważne ale tylko dla ograniczania strat. To właśnie ta precyzja wejścia na M5 pozwala stosować tak krókie stopy jak 5-7 pips.

Szybkie wyjście z pozycji to według mnie porażka. Wchodzimy zgodnie ze średnio terminowym trendem i jakie mogą być powody do wyjścia z pozycji? Wychodzimy z pozycji tylko dlatego że 1) chcemy zainkasować aktualny zysk, który boimy się stracić albo 2) spodziewamy się ruchu w odwrotnego. Teraz jeżeli dołączymy do tego założenia po jakich weszliśmy w transakcję to okazuje sie że ad. 2) ruch odwrotny może być zmianą trendu lub korektą. Pod prąd nie wchodzimy więc jeżeli przesuniemy SL kilka pipsów nad/pod górkę/dołek to na korekcie nas nie wywali a jak wywali to możemy się spodziewać zmiany trendu. (jest to duże uproszczenia analizy jaką powinniśmy wykonać ale prawdopoodbieństwo że ruch z trendem będzie trwał dalej jest większe) Jeżeli chodzi o ad. 1) to problemem jest chciwość.

Moim zdaniem wejście jest ważne dla ograniczania strat. Natomiast najważniejszy jest sposób w jaki będziemy zarządzać otwartą pozycję i jak ją zamkniemy. Problem to psychologia i cierpliwość.

TeXs poruszył ważny problem ja tam przed spaniem codziennie myślę jak by tę walkę z rynkiem przeprowadzić.


:)
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

To nabije sobie posta. Staram się jednak nic nie pisać bo wolę tradować w samotności bez zgiełku, ale czytam Was cały czas, GOOD JOB :D . Wrzucę jeszcze ciepły bo sprzed chwili.

Ten pierwszy, to niecierpliwość mnie zjadła i w ogóle coś mi zaczęła nie grać, a wtedy wychodzę od razu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

Spójrzcie jakie rynek serwuje piękne okazje. (szkoda tylko że zawsze widzę je za późno)
@GRAFMAX

supres, TL - jeszcze fibony tam byly :d
Nie wierz w trendy.

Awatar użytkownika
grafmax
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 443
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:52

Nieprzeczytany post autor: grafmax »

Vanguard pisze:supres, TL - jeszcze fibony tam byly
A ja fibonów raczej nie używam to nawet nie wiedziałem :wink:

A jak już pisze to i przy okazji wrzucę jakiś ładny trejd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Vanguard
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 563
Rejestracja: 11 gru 2009, 10:10

Nieprzeczytany post autor: Vanguard »

@GRAFMAX

proper scalp :clap:

siedzisz teraz tez po sesji londynskiej ?
ja wlasnie sie zastanawiam nad rozszerzeniem godzin handlu, zeby wybierac tylko te ciekawsze wejscia. do tej pory gralem glownie 7.30-9.

@JBM8

wlasnie to jest esencja dobrego wejscia w skalp wg mnie - wejscie w punkt, 5 slupkow i realizacja zysku. brawo! i zachecam do wrzucania kolejnych trejdow. takze tych nieudanych - ja sie staram wlasnie dodawac pozycje nieudane, albo przetrzymane, aby mozna bylo samemu wyciagac wnioski.

@MAVRATUS

ja wole robic analize na M5 lub M15 a minutowki tylko do okreslania wejscia, a Ty widze wszystko chyba masz ma M1 ?
Nie wierz w trendy.

ODPOWIEDZ