Pomoc przy prostym robocie

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
whitemonkey1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:04

Pomoc przy prostym robocie

Nieprzeczytany post autor: whitemonkey1 »

Siemanko!

Chciałbym napisać robota który robi transakcje o danej porze dnia niezależnie od ceny. Bawię się xtb builderem ale za cholere nie mogę go tak ustawić.

Opis:
O 20.45 chce żeby sys robił dwie przeciwne transakcje buy i sell z odpowiednio 25sl i 75tp. Ręcznie daje to niezłe wyniki, te 100pis tygodniowo można wyciągnąć nie spędzając przy tym dużo czasu.

Sys jest potrzebny żeby potestować różne ustawienia na różnych patrach na eur/usd najlepiej działa wałśnie takie dobranie sl/tp, na reszcie nie wiem nie grałem.

pozdrawiam

rrozak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2010, 16:43

Nieprzeczytany post autor: rrozak »

A więc panie wannabeprogrammer, nie baw się builderem, tylko przejrzyj dokumentacje :)

Kod: Zaznacz cały

if (Hour()==20 && Minute()==45)
OrderSend(.................);
Orły nie jedzą much

whitemonkey1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:04

Nieprzeczytany post autor: whitemonkey1 »

i dont wannabeprogrammer:) chciałbym tylko szybciej to wszytsko przetestowac:) siedziałem troche sprawdzając funkcje w metatraderze ale nie wiem nawet gdzie powklejac kod:/ napiszcie coś na pod choinke dla monkeya:P wynikami napewno sie podziele, bo najwazniejszy jest pomysl jak zarobic a pozniej juz idzie samo:)

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

eee....tam. Sprawdziłem ostatnie 2 dni i cena zawróciła po 60 do 70 pipsach aby pociągnąć drugiego Stop Losta :))

Dodano po 11 minutach:

whitemonkey1 znajdź sobie najprostszego robota w sieci lub nawet tego z MT4 i zacznij go przerabiać, zmieniać i testować. Nauczysz się programować. Zrozumiesz budowę, funkcje a co nie będziesz wiedział to pytaj na forum.
Myślę, że to jest najlepsza droga do nauki programowania.
Solą życia jest kasa.

whitemonkey1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:04

Nieprzeczytany post autor: whitemonkey1 »

ostatnie dwa tygodnie sl 33pips tp70pips byl ustawiany i myśle że to dobra metoda żeby w długim czasie systematyczine wychodzić na + a właśnie o to w tym chodzi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gieroj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 25 lut 2010, 16:11

Nieprzeczytany post autor: gieroj »

Jeśli już to chyba lepiej dać zlecenia oczekujące niż przeciwstawne :)
Po co karmić brokera.
"Dzień dobry, mam na imię Paweł i jestem przegrywającym."

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

whitemonkey1 pisze:ostatnie dwa tygodnie sl 33pips tp70pips byl ustawiany i myśle że to dobra metoda
A początkowo było SL25 a TP 75. I co się stało ? zmieniłeś bo zauważyłeś na historii, że ma być TP 70, a SL 33 ? A skąd będziesz wiedział co będzie za tydzień ?
Solą życia jest kasa.

whitemonkey1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:04

Nieprzeczytany post autor: whitemonkey1 »

zlecenia oczekujące na jakim poziome? z jakim sl/tp?

Ja swoje przeciwstawne zlecenia opieram na średnich wahaniach kursu miedzy 22.30 a 1.00 w nocy oraz średnich max/min kursach nastepnego dnia. Broker niech zjada kiedy ja się najem.
Bez sensu dyskusja... jest pomysł, przebadajmy to wszyscy, proste i jasne zasady. Liczyłem na kogoś z pasją kto wpisze te kilka linijek kodu i pomoże a nóż się uda.


Mam na imię Tomek i nie chce być już przegrywającym!

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

whitemonkey1 pisze:Ja swoje przeciwstawne zlecenia opieram na średnich wahaniach kursu miedzy 22.30 a 1.00 w nocy oraz średnich max/min kursach nastepnego dnia
No to przynajmniej tyle. Bo myślałem, że strzelasz :lol:
whitemonkey1 przecież rrozak napisał Ci kod.
Jest to kod z warunkiem otwarcia pozycji. Reszta kodu to cały robot. Jak masz już coś tam napisane to tylko wstaw ten warunek i powinno być OK.
Solą życia jest kasa.

whitemonkey1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2010, 15:04

Nieprzeczytany post autor: whitemonkey1 »

Początkowo było sl25/tp75 żeby zysk/ryzyko wynosiło 3:1...myślałem że ktoś wpisze w sysa takie parametry początkowe które później można zmieniać i dobrać optymalne. Nie wiem co bedzie za tydzien za rok...trza to wszytko przestestować w różnych okresach...dużo wyników makro / mało tydzień przed/po świąteczny. Ja buduję na bierząco swój dziennik w exelu z hiperłączami do wykresów z komentarzami, raportami (radze to każdemu) tylko boję się że potrwa to bardzo długo a wynik jest niepewny...ale bede robił swoje. :)

W załaczniku same transakcje z ustawieniami sl33/tp70 które najcześciej zarabiają:)

ODPOWIEDZ