Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

mam podobną strategię czyli odpowiednie wejście pod trend i s/r wyznaczane poprzez kanały. Mam też dokładnie ten sam problem - dotrzymywanie do TP ;)
Życzę powodzenia w realu, ja jeszcze muszę trochę potestować ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Widzę, że mój dziennik ma naprawdę duże zainteresowanie :) czyli chyba nie jest tak do końca źle z moją grą :))

Już nie mogę się doczekać tego reala - ciekawi mnie bardzo jak to jest ??

Myślę, że naprawdę dobry MM zwiększyłby tutaj "osiągi". Po drugie najważniejsze w całej AT - wg mnie oczywiście - są poziomy s/r - wręcz z dokładnością co do pispsa kurs testuje te poziomy:)

I na tym ja się opieram - żadnych wskaźników - tylko m.in. m-candles, multimeter, ffcal, dynamic fibs s/r - to wszystko tylko jako dodatkowa pomoc - żadnych wskaźników od, których zależy decyzja o wejściu.

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

bigben pisze:Czynie podobnie tylko mam pytanie jak je wyznaczasz tzn. linią czy zaznaczasz jakiś obszar powiedzmy 10-20 pisow szerokości ?
Zawsze pisząc poziom s/r mam na myśli właśnie strefę - jej szerokość jest uzależniona od tf - ale na h1 najczęśćiej max wystarczy 15p - ale zwykle mniej - staram się wchodzić jak najkorzystniej tj. dla L w dolnej strefie s/r

cdn... po południu 8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

elcaso
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 31 lip 2009, 09:53

Nieprzeczytany post autor: elcaso »

A jak wygląda Twoja strategia w przypadku kiedy cena zmienia kierunek przed dojściem do S/R?
Obrazek

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

klonmarcin pisze:
Czyli podsumowują - strategia zakłada, że cena "musi" testować dany s/r i jeśli jeszcze do niego nie doszła to prędzej czy później do niego dojdzie i tam nastąpi odreagowanie.
Co masz na myśli pisząc odreagowanie - chodzi Ci o odbicie od poziomu (korektę) czy przebicie poziomu o jazda do kolejnego poziomu??
Rozumiem, że wchodzisz po przebiciu poziomu s/r, które wyznaczasz na wysokich TF.

P.S. ma ktoś jakąś ciekawą lekturę na temat piramidowania pozycji. Bo to co Marcin robi to fajna sprawa. Wziąc mniej pipsów a wyjdzie i tak więcej:)

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

klonmarcin pisze:MkubuxK

Bardzo chętnie dowiedział bym się coś więcej na temat piramid - tego jak to Ty widzisz. 8) Aha - dlaczego masz ukrytą historię transakcji na myfxbook ??
Stopkę mam z konta konkursowego, trochę się pobawiłem potem na nim i efekty widać. Trzymam by przypominała o paru sporych błędach jakie popełniłem pod sam koniec jego trwania.
fx-forum

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Co myślicie o taki scenariuszu ?

Obrazek

Tym bardziej, że "prawie" doszliśmy do wczorajszego high - czyli dzisiaj złamanego oporu - także ja bym obstawiał L z TP przynajmniej na 4270 :)

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Też mi się wydaje że UP. Kangur wybił przed chwilą nowy szczyt a one tak na zmianę :)
fx-forum

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

klonmarcin pisze:Co myślicie o taki scenariuszu ?
Klasyka ZL + LT + 50 % Fibo z ostatniego swingu. Wrzuciłem nawet zlecenie buy limit na ZL-ce. Zabraklo kilku pipsów. Trudno. Teraz lepiej nie grac bo przy tak niskiej płynności o tej porze mogą byc fałszywe sygnały i dziwne ruchy. Poza tym do not overtrade !

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Ale zawsze w takich sytuacjach mam złe przeczucie, że to tylko zmyłka - a potem S :)

ale jedno co mnie przekonuje o słuszności L to m.in. to:

Chodzi mi o ten specyficzny układ dołków dla oznak L i szczytów dla oznak S - bardzo często to się sprawdza - tzn. te poziomy są w BARDZO bliskiej odległości od siebie.

Oczywiście nie będę tego grał - ja już zakończyłem tydzień.

Co do poprzednich pytań - na ewentualność nie dojścia kursu do danego s/r - czyli w moim przypadku TP - opracowuję tzw. progi odwrotu - oparte na wartościach procentowych poprzedzającego go ruchu :)

Wszystko dokładnie powinien mieć już zdefiniowane w przyszłym tygodniu - kiedy to ruszam na REAL :) :)

ps. dopóki nie przebijemy 4226 to wszystko jest możliwe - łącznie z ponownym testem wsparcia na 4180 :)

Oczywiście niech nikt nie waży się podejmować decyzję na podstawie mojej subiektywnej analizy :) Tylko własne decyzje 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Zablokowany