FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Martunia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2010, 12:48

Nieprzeczytany post autor: Martunia »

Ignac pisze:Kurcze a ja myślałem, że ja mam dużo (39$, konto w multibanku) :shock:
Ale 83$ to faktycznie porażka maksymalna.
39USD to opłata do przyjęcia, zależy od jakiej kwoty. Banki zdzierają na nas i tego nie unikniemy. Ja ostatnio testuję PayPal. Tu nie ma niespodzianek, jasne prowizje i wypłata z PayPal do Polski tania.

ulysse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2009, 00:17

Nieprzeczytany post autor: ulysse »

@Martunia mój post może być wartościową informacją dla osób które planują coś z FxPro wypłacić, jeśli nie dla Ciebie to nie czytaj. A jak nie wiesz jak FxPro załatwia reklamacje związane z przelewami to prześledź ten wątek w całości. Ja straciłem kasę nie zamierzam jeszcze tracić czasu na walkę z nimi bo wiem że nic mi nie oddadzą (a najgorsze jest to że formalnie działają zgodnie z prawem).

@raposo mam rachunek w Aliorze a jak szedł ten przelew to lepiej wie FxPro bo to oni go zlecali (u mnie w szczegółach nic nie ma na ten temat). Nie mam złudzeń że cokolwiek wywalczysz w moje sprawie, ale zwróć im przynajmniej uwagę na to co napisałem - niech wybiorą jakiś sensowny bank i niech nie wprowadzają klientów w błąd, bo mówią o tych $14 za przelew a jak widać powyżej nie tylko w moim przypadku kwoty są zawsze znacznie wyższe. Uczciwiej byłoby napisać że koszt przelewu jest nieznany, a najuczciwiej znaleźć taki bank który bierze stałą stawkę i o niej informować klientów.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ulysse pisze:Uczciwiej byłoby napisać że koszt przelewu jest nieznany, a najuczciwiej znaleźć taki bank który bierze stałą stawkę i o niej informować klientów.
Problem polega na tym, że ich bank bierze 14 USD - czyli tak jak Ci napisali, natomiast bank pośredniczący przez który idzie transakcja pobiera jakąś swoją prowizję, na co ani FxPro ani ich bank nie mają wpływu. Podeślij Januszowi swoje dane dot. konta i wypłaty, a spróbujemy się czegoś dowiedzieć i pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem z FxPro.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ulysse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2009, 00:17

Nieprzeczytany post autor: ulysse »

raposo pisze:FxPro ani ich bank nie mają wpływu
Właśnie tłumaczę że mają wpływ - mogą zmienić bank tylko że nie mają do tego motywacji bo płacą naszymi pieniędzmi. Gdyby nie te greckie hieroglify to sam bym im znalazł nowy bank bo nie wierzę że warunki w Polsce dla klientów indywidualnych są lepsze niż w Grecji dla korporacji. Nie wiem kto to jest Janusz, konto zakładałem bez pośredników.

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

A ja mam prośbe..prosze wytłumaczcie w prosty sposób po co do k... n.... potrzebny tu jest bank pośredniczący < łupiący >
Zajmij dobrą pozycję.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ja też to przechodziłem.. włos mi dęba stanął jak widziałem ile zgarniają..

Banki od FxPro rzekomo nie maja podpisanych umow i połaczen systemowych (sesje?) do naszych Polskich Banków, wiec maja podpisane umowy z pośredniczącymi. Wg mnie jest to robienie ludzi w trąbę .. i zwykła zmowa banków.

Warto się spytać naszych podmiotow .. NBP?ZBP?KNF? O to czy to jest normalne..
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Martunia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 26 cze 2010, 12:48

Nieprzeczytany post autor: Martunia »

spekul pisze:A ja mam prośbe..prosze wytłumaczcie w prosty sposób po co do k... n.... potrzebny tu jest bank pośredniczący < łupiący >
Jak banki nie mają podpisanych umów, to kasa krąży po świecie, a my za tę wycieczkę płacimy. Jednym słowem po to, żeby kosić leszczy.

Co do przelewu, który jest przedmiotem dyskusji - wydaje mi się, że nic w tym dziwnego. Alior Bank z tego co widzę ma zryczałtowane opłaty na przelewy zagraniczne i dlatego takie opłaty. W drugą stronę więcej, bo umów brak. Jak patrzę na ten wątek od początku powstania, to widzę, że sprawdzone są PeKaO, BPH, ING. Do jakich banków jeszcze wypłacacie?

Jeden wniosek się nasuwa na koniec - NIE UŻYWAĆ PRZELEWU JAKO FORMY WPŁAT/WYPŁAT DO FXPRO. Jest kilka innych, tańszych.

ulysse
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 05 gru 2009, 00:17

Nieprzeczytany post autor: ulysse »

Martunia pisze:Jednym słowem po to, żeby kosić leszczy.
Koleżanka widzę nieźle się bawi a problem jest zupełnie inny. Ja mogę płacić bankowi różne stawki, ale tylko pod warunkiem że robię to świadomie (tzn. albo wiem ile zapłacę, albo dostaję informację że nie są w stanie mi powiedzieć ze wzlędu na coś tam - i wtedy jak robię przelew to też świadomie ryzykuję że zapłacę więcej). A w FxPro grzecznie informują że będzie to 14USD i koniec a zawsze jest więcej. Do tego używają jednej z najgorszych ofert bankowych na rynku - takie ceny to w dzisiejszych czasach ewenement, ale jak klient (FxPro) nie pyta to bank kasuje - oczywiste.
Martunia pisze: Alior Bank z tego co widzę ma zryczałtowane opłaty na przelewy zagraniczne i dlatego takie opłaty
Jeśli Alior jeszcze nie zbankrutował to oznacza że te zryczałtowane opłaty są miarą REALNYCH kosztów przelewów zagranicznych i banków pośredniczących (a na pewno jest tam jeszcze zawarty element marżowy, bo fundacją też nie są). Więc wszystko powyżej takiej kwoty jest marżą.

Ignac
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 14 mar 2010, 11:15

Nieprzeczytany post autor: Ignac »

Martunia pisze:Jak patrzę na ten wątek od początku powstania, to widzę, że sprawdzone są PeKaO, BPH, ING. Do jakich banków jeszcze wypłacacie?
Multibank, 39$/wypłata, sprawdzone wielokrotnie.

spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

reptile pisze:Banki od FxPro rzekomo nie maja podpisanych umow i połaczen systemowych (sesje?) do naszych Polskich Banków
.ma wyjść dyrektywa ,na terenie UE żadnych banków pośredniczących.. .aleee kiedyyyyy......
czy ktoś wypłacał Monejem i ile too kosztuje?/


UJ sel
Zajmij dobrą pozycję.

ODPOWIEDZ