Wysokie świece

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
artur_ar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 09 gru 2009, 15:55

Wysokie świece

Nieprzeczytany post autor: artur_ar »

W wolnej chwili między pracą a nieudanymi tradeami postanowiłem sprawdzić koncepcję polegającą na założeniu, że po odpowiednio długiej świecy (np. dla EU na H4 będzie to min. 77 pipsów) powinno być większe prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej świecy w tym samym kierunku niż w przeciwnym. Otwarcie pozycji miałoby być na Open nowej świecy a zamknięcie na jej Close. Sprawdziłem to założenie na podstawowych parach na TF H4 w okresie od 04.2006. do 04.2010. Dla EURUSD, GBPUSD, USDCHF nawet się to sprawdziło. W pliku excela http://www.sendspace.pl/file/5edadc5443bd0fe90a37c24 wyliczone są transakcje, które miałyby się zawierać zgodnie z założeniami, wysokości graniczne świec są dobrane po optymalizacji. Koncepcja jest tak prosta, że można do tego dopisać banalne EA a samemu iść na kawę. W excelu ujęte są spready zgodnie z tabelą Admiral Markets, z kolei nie ma punktów swapowych - jest to pewne odstępstwo od modelu obliczeniowego ale raczej bez wielkiego wpływu na ogólny wynik. Również w robocie musiały by być pewne odstępstwa, EA nie otworzy pozycji dokładnie po kursie otwarcia świecy jeśli nastąpi szybki ruch kursu, również zamknięcie dokładnie po cenie Close jest trudne ponieważ EA wykonuje się podczas tiku a trudno określić, który tik będzie tym ostatnim na świecy, zamiast tego można zamknąć pozycję na otwarciu następnej świecy. Niemniej, wymienione odstępstwa dałyby nieznaczną różnicę w stosunku do przyjętego modelu, a widać z niego dobitnie, że handlując w ten sposób po 20 latach będziemy miliarderami, czego sobie oraz wszystkim czytającym serdecznie życzę :D .

adrianos170
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2010, 14:15

Nieprzeczytany post autor: adrianos170 »

Spróbuj na eur/jpy i dodaj macd. Będziesz pozytywnie zdziwiony. Niestety generuje mało sygnałów. Te najtrafniejsze występują na H1. Na niższych są wyraźne zakłócenia i przekłamania. Jednak automatu do tego nie da się napisać. Trzeba sporo czasu poświęcić przed monitorem. A to tylko dla wolnych strzelców. :wink:

Awatar użytkownika
PF
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2010, 14:47

Re: Wysokie świece

Nieprzeczytany post autor: PF »

artur_ar pisze:W wolnej chwili między pracą a nieudanymi tradeami postanowiłem sprawdzić koncepcję polegającą na założeniu, że po odpowiednio długiej świecy (np. dla EU na H4 będzie to min. 77 pipsów) powinno być większe prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej świecy w tym samym kierunku niż w przeciwnym. Otwarcie pozycji miałoby być na Open nowej świecy a zamknięcie na jej Close. Sprawdziłem to założenie na podstawowych parach na TF H4 w okresie od 04.2006. do 04.2010. Dla EURUSD, GBPUSD, USDCHF nawet się to sprawdziło. W pliku excela http://www.sendspace.pl/file/5edadc5443bd0fe90a37c24 wyliczone są transakcje, które miałyby się zawierać zgodnie z założeniami, wysokości graniczne świec są dobrane po optymalizacji. Koncepcja jest tak prosta, że można do tego dopisać banalne EA a samemu iść na kawę. W excelu ujęte są spready zgodnie z tabelą Admiral Markets, z kolei nie ma punktów swapowych - jest to pewne odstępstwo od modelu obliczeniowego ale raczej bez wielkiego wpływu na ogólny wynik. Również w robocie musiały by być pewne odstępstwa, EA nie otworzy pozycji dokładnie po kursie otwarcia świecy jeśli nastąpi szybki ruch kursu, również zamknięcie dokładnie po cenie Close jest trudne ponieważ EA wykonuje się podczas tiku a trudno określić, który tik będzie tym ostatnim na świecy, zamiast tego można zamknąć pozycję na otwarciu następnej świecy. Niemniej, wymienione odstępstwa dałyby nieznaczną różnicę w stosunku do przyjętego modelu, a widać z niego dobitnie, że handlując w ten sposób po 20 latach będziemy miliarderami, czego sobie oraz wszystkim czytającym serdecznie życzę :D .

Witam forumowiczów
Dopisałem koledze proste EA

działa w następujący sposób:
- na otwarciu nowej świecy, mierzy rozmiar poprzedniej świecy, jeśli rozmiar poprzedniej świecy jest większy lub równy podanemu. EA otwiera pozycję w danym kierunku

- na otwarciu świecy jeśli są aktywne zlecenia, zmayka wszystkie.

W efekcie końcowym, po wystąpieniu Dużej świecy EA otwira zlecenie po cenie otwarcia kolejnej świecy,
EA zamyka zlecenia po zamknieciu jednej świecy, po cenie otwarcia kolejnej(nie po zamknięciu a po otwarciu)


Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

adrianos170
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2010, 14:15

Re: Wysokie świece

Nieprzeczytany post autor: adrianos170 »

PF pisze:
artur_ar pisze:W wolnej chwili między pracą a nieudanymi tradeami postanowiłem sprawdzić koncepcję polegającą na założeniu, że po odpowiednio długiej świecy (np. dla EU na H4 będzie to min. 77 pipsów) powinno być większe prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej świecy w tym samym kierunku niż w przeciwnym. Otwarcie pozycji miałoby być na Open nowej świecy a zamknięcie na jej Close. Sprawdziłem to założenie na podstawowych parach na TF H4 w okresie od 04.2006. do 04.2010. Dla EURUSD, GBPUSD, USDCHF nawet się to sprawdziło. W pliku excela http://www.sendspace.pl/file/5edadc5443bd0fe90a37c24 wyliczone są transakcje, które miałyby się zawierać zgodnie z założeniami, wysokości graniczne świec są dobrane po optymalizacji. Koncepcja jest tak prosta, że można do tego dopisać banalne EA a samemu iść na kawę. W excelu ujęte są spready zgodnie z tabelą Admiral Markets, z kolei nie ma punktów swapowych - jest to pewne odstępstwo od modelu obliczeniowego ale raczej bez wielkiego wpływu na ogólny wynik. Również w robocie musiały by być pewne odstępstwa, EA nie otworzy pozycji dokładnie po kursie otwarcia świecy jeśli nastąpi szybki ruch kursu, również zamknięcie dokładnie po cenie Close jest trudne ponieważ EA wykonuje się podczas tiku a trudno określić, który tik będzie tym ostatnim na świecy, zamiast tego można zamknąć pozycję na otwarciu następnej świecy. Niemniej, wymienione odstępstwa dałyby nieznaczną różnicę w stosunku do przyjętego modelu, a widać z niego dobitnie, że handlując w ten sposób po 20 latach będziemy miliarderami, czego sobie oraz wszystkim czytającym serdecznie życzę :D .

Witam forumowiczów
Dopisałem koledze proste EA

działa w następujący sposób:
- na otwarciu nowej świecy, mierzy rozmiar poprzedniej świecy, jeśli rozmiar poprzedniej świecy jest większy lub równy podanemu. EA otwiera pozycję w danym kierunku

- na otwarciu świecy jeśli są aktywne zlecenia, zmayka wszystkie.

W efekcie końcowym, po wystąpieniu Dużej świecy EA otwira zlecenie po cenie otwarcia kolejnej świecy,
EA zamyka zlecenia po zamknieciu jednej świecy, po cenie otwarcia kolejnej(nie po zamknięciu a po otwarciu)


Pozdrawiam.
Hmm... muszę troszkę potestować.

Awatar użytkownika
AndyPSV
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2007, 02:13

Nieprzeczytany post autor: AndyPSV »

wydaje mi sie, ze nic nowego sie nie wymysli
na moje najczesciej jest tak, ze po wielkim skoku jest drugie (podobne) zejscie

tyle w temacie
Masz bialy jezyk po obudzeniu? Jest to indykator stopnia zaawansowania choroby organizmu, ktora objawia sie m.in. "mgielki umyslowej" oraz permanentnego zmeczenia; kliknij po wiecej na ikonke "www" pod postem

ODPOWIEDZ