[WIG20] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Bizon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 13 cze 2005, 19:11

Nieprzeczytany post autor: Bizon »

zgadzam sie z tym co piszesz jednak jezeli masz wiekszy kapital i grasz na np 300 pkt to nawet gdy sie otworzy z tymi 50 punktami straty ktore pozniej najczesciej odrabia to nie jest zle :) a mozna zarobic trzymajac sie trendu:) wystarczy policzyc ile juz takich okazji bylo w ciagu roku...

mmiotk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:13

Nieprzeczytany post autor: mmiotk »

Standardem się zrobiło, że gdy u nas jest dogrywka, a S&P500 trzyma się wtedy na jakimś wsparciu (tak jak teraz), wspiera się na dwóch liniach Pitchforka i 50% fibo, to po zakończeniu dogrywki i do końca sesji USA okazuje się, że jest wybicie w górę, a my otwieramy się następnego dnia o 25 pkt wyżej. Dlatego na jutro zostawiłem sobie 3 Lki. W razie jakiegoś sonka, zawsze mogę się asekurować kontraktami na SP500 na forexie i niwelować ew. jutrzejsze straty.

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Bizon pisze:zgadzam sie z tym co piszesz jednak jezeli masz wiekszy kapital i grasz na np 300 pkt to nawet gdy sie otworzy z tymi 50 punktami straty ktore pozniej najczesciej odrabia to nie jest zle :) a mozna zarobic trzymajac sie trendu:) wystarczy policzyc ile juz takich okazji bylo w ciagu roku...
Bizon, w pełni się zgadzam. Ale jechałem na takim przelewarowaniu że aż strach. Po prostu chapałem tyle kontraktów na ile mi depo pozwalało bez zostawienia czegokolwiek na zapas :oops: Ale młody byłem i głupi :D
Na FXie na początku też lewarowałem ile fabryka dała. A później powoli, powolutku człowiek mądrzeje i dojrzewa. I pipsy same pojawiają się na koncie, jednego dnia mniej, drugiego więcej ale są ...
Ale do tego trzeba czasu i doświadczenia, jak ze wszystkim w życiu.

Reasumując. FW20 to dziki osiołek na którym AT mało znaczy. Decydują zagraniczne indeksy oraz pułapki "made by grubaski czyli wciągamy leszczy w stratne pozycje"
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

mmiotk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:13

Nieprzeczytany post autor: mmiotk »

Na SP500 też by się chyba powoli formułowała 5-ta fala? tylko pytanie, czy to dzisiaj to będzie ekspresowa 4-ta fala, czy dopiero za kilka dni zacznie się 5-ta z okolic 1134 ?

Dodano po 23 minutach:

Jak zgadzacie się z takim biegiem wydarzeń? Stawiam, że na EUR/USD rozpoczęła się 5-ta fala, a na S&P500 czekamy na dobitek 4-tej fali i początek 5-tej fali. Być może 5-ta fala powstanie z odbicia od 1139?

Jeżeli taki bieg wydarzeń będzie miał miejsce, to już czekam na 2600 pkt na FW20 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

Bizon pisze:troche sie smiesznie juz robi :) kolejne potwierdzenie spadkow:)
kondek gra chyba tak ze jak dojdzie do dolnej lini trendu do kupuje i czeka az urosnie :) dlatego ze sie cieszyl jak szlo po spadkach do gory :) dlatego nie trzyma shorta:)
Też nie :D Sprzedaję opcje binarne. Tak jak mówisz, cieszyłem się pod spadkach że rośnie bo sprzedałem za ładną kasę below, tym razem zacząłem sprzedawać above, le chyba za wcześnie.
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

Awatar użytkownika
Bizon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 13 cze 2005, 19:11

Nieprzeczytany post autor: Bizon »

mmiotk ja juz przestalem patrzec na eur/usd wiec sie nie wypowiadam
swoja droga uwazam ze jak sp500 nie przebilo 1150 to niema co liczyc na rekordy na wigu20:) a teraz widzimy spadki tylko ciekawe czy jest to tylko na dzis czy na dluzej :) ja osobiscie mam stratnego shorta wiec czekam az spadnie (wiem ze moge sie nie doczekac ale moge sobie na to pozwolic :) bo na spadki sie nie gra )

aha a na szczytach sie nie kupuje:)

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Jak sądzicie Panowie, kto ciągnie te wzrosty na wigu20 ?
Drobnica ? Nasze fundusze ?
Kompletnie ale kompletnie nie spodziewałem się takiego odbicia od lutego 2009r.
Na dobrą sprawę to sytuacja bez precedensu na naszym grajdołku od momentu jego powstania.

Pozdrawiam, J.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

ironicman01
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2009, 22:36

Nieprzeczytany post autor: ironicman01 »

Moj short na szczescie jest lekko zyskowny;)
Na moje powinno sie pobujac troche w bok a pozniej co najmniej zamknac luke 70pkt nizej.

Awatar użytkownika
Eurodolar
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 14 sie 2008, 21:53

Nieprzeczytany post autor: Eurodolar »

chojnak pisze:Kompletnie ale kompletnie nie spodziewałem się takiego odbicia od lutego 2009r.
Dokładnie. Jakby mi ktoś w lutym powiedział, że będzie takie odbicie to bym go wysmiał ..........
Ale oczywiście nie doceniliśmy jednej ważnej rzeczy : mianowicie mld dodrukowanych pieniędzy i najniższych stóp procentowych w historii.
Także u nas 3.5 % to najniższa stopa w historii .........
A kto na tym zarobił ?
Przede wszystkim duże banki inwestycyjne : Goldman Sachs, JP Morgan, Morgan Stanley itd. Dlatego one już zwrociły Tarp, a amerykański budżet rozsadza deficyt .........
Poważne spadki rozpoczną się wraz ze wzrostem stop procentowych .........
EUR/USD vs DJIA

mmiotk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 03 wrz 2009, 00:13

Nieprzeczytany post autor: mmiotk »

Ładnie S&P zatrzymało się w rejonie 38%, liczę na to, że od tego miejsca rozpocznie się ostatnia 5-ta fala wzrostowa trwająca do końca następnego tygodnia. Jak to widzicie?

ODPOWIEDZ