Strategia gry podczas oglaszania danych makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
FoReksio
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2006, 00:40

Nieprzeczytany post autor: FoReksio »

fryk pisze:Camtasia Studio - polecam
Dobre , dobre
Mo money mo problems

Awatar użytkownika
Blackhole
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 lis 2007, 08:06

Nieprzeczytany post autor: Blackhole »

eres pisze:http://rapidshare.de/files/16205501/For ... m.pdf.html

Ten pdf opisuje system gry na danych.
Plik niedostępny :roll: Mógłby go ktoś załączyć tutaj, jeśli posiada lub wysłać mi na maila blackhole1[zwierzak]o2.pl :?:
"W Bogu wszelkie nasze bogactwo."

Awatar użytkownika
adamnaas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 20 lut 2010, 10:19

Nieprzeczytany post autor: adamnaas »

Od jakiegos czasu staram sie zrozumieć dogłębnie wpływ czynników makroekomicznych na kurs danej waluty. Mam pytanko do osob bardziej obeznanych w rynku walutowym a mianowicie chodzi mi o znaczenie inflacji i jej wpływ na kurs waluty. uszczuplajac pytanie probuje zrozumiec wsażnik Consumer Price Index. nie rozumiem dlaczego wyższy odczyt sprzyja aprecjacji danej waluty. według mojego rozumowania wyższa inflacja powinna powodowac spadek kursu. dlaczego tak mysle: zalóżmy sytuacjie ze wskaznik CPI w USA z miesiaca na miesiac jest wyższy. czyli wskazuje wysoka inflacje. zakladam że wyzsze ceny towarów spowoduja odpływ inwestorów zagranicznych z USA czyli popyt na dolara bedzie spadał. czyli jego cena według mnie powinna spadac. wiele informacji w internecie wskazuje że wzrost CPI jest korzystny dla waluty. co jest prawdą.
Nie walcz z trendem, nie masz zielonego pojęcia kiedy się skończy ale pamiętaj, że każdy trend się kiedyś odwróci.

szmogurt
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2008, 13:58

Nieprzeczytany post autor: szmogurt »

Głównym czynnikiem który wpływa na kurs waluty danego kraju są obowiązujące w tym kraju stopy procentowe, i stosunek wysokości tych stóp do stóp procentowych w innych krajach (UE, USA, Chiny, Japonia). W skrócie, jak stopy rosną to waluta się umacnia.

Jednym z głównych celów banków centralnych jest utrzymanie niskiej (i najlepiej stabilnej) inflacji. Narzędziem do trzymania w ryzach inflacji są stopy procentowe. Inflacja rośnie podnosimy stopy procentowe, inflacja spada tniemy stopy procentowe.

Dlaczego kurs waluty rośnie w kraju w którym są „wysokie”, w stosunku do innych krają, stopy procentowe ? Najprościej mówiąc wysokie stopy procentowe to wysokie oprocentowania na depozytach bankowych. Kto z nas wybiera lokatę z oprocentowaniem 5% jeśli na rynku jest taka sama lokata z oprocentowaniem 8 %.

Często do umocnienia się (choćby chwilowego) waluty wystarczy ogłoszenie dobrych danych które mogą świadczyć o możliwości podniesienia stóp procentowych, np. lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy (USA kilka tygodni temu).

ODPOWIEDZ