BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

BOSSAFX

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... cat_id=955

Pozdrawiam
Karol Marchewka

// 27.10.2016 Reset ankiety o brokerze
//Wyniki ostatniego głosowania na stronie http://forex-nawigator.biz/forum/bossaf ... ml#p839364
// Admin

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Rozumiem, że to tylko taki mały dodatek do ich głównej działalności a nie szersza ekspansja na rynku forex. Możecie się śmiać ale ze względu na wysoką renomę tego domu maklerskiego po cichu liczyłem, że stworzą alternatywę dla tych co naotwierali różnych kont w IB i Dukascopy. Grunt, że się chłopaki starają. :wink:

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

wg tej tabelki http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... cat_id=984
dobre do skalpu, chyba że zapomnieli uzupełnić :), ale spready jak wszędzie typowe: edek2, uj3, gj8, gu4.
Max zlecenie tylko 10 lotów, zazwyczaj platformy dają po przynajmniej 50. Czyżby nie mieli dostawcy płynności?
W kontraktach zagranicznych współpracowali z IB mogli od nich wziąść też forex, byłby polski ECN.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, 09:58 przez Janek Trader, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

mam duzy sentyment do tego biura maklerskiego, tu zaczynalem swoja przygode z futures na wig20. Myslicie ze jest to juz skuteczna konkurencja dla XTB?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

sgorn pisze:mam duzy sentyment do tego biura maklerskiego, tu zaczynalem swoja przygode z futures na wig20. Myslicie ze jest to juz skuteczna konkurencja dla XTB?

Sam mam u nich rachunek od kilku lat ale otwierając u nich rachunek FX kierowałbym się chyba tylko sentymentem. Nie sądzę aby to była alternatywa dla XTB pomijając fakt, że są lepsi brokerzy od XTB. Ten rachunek mógłby być raczej dla tych co już mają zwykły rachunek maklerski u tego brokera jeśli byłoby możliwe szybkie i wygodne przelewanie pieniędzy między rachunkami. Dla starych forexowych wyjadaczy raczej nie jest to alternatywa. Pozatym obawiam się, że dla osób, którzy sparzyli się na XTB ze względu na nieakceptowany styl inwestycyjnyjny rachunek bossy wcale nie będzie lepszy.
Przyjrzyjmy się lepiej warunkom transakcyjnym a sentymenty zostawmy na boku.

Awatar użytkownika
quapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 30 sty 2005, 21:46

Nieprzeczytany post autor: quapi »

Mam u nich rachunek od trzech lat i jeśli nie będzie to wymagało za dużo fatygi to sobie to wypróbuję. Spready takie sobie, ale wciąż znośne, skandaliczne są ujemne swapy w obie strony na wszystkich majorsach ; zapatrzyli się w XTB, czy co?

Dzięki za info
The irresistible force met the immovable object

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

alinoe pisze:Dla starych forexowych wyjadaczy raczej nie jest to alternatywa.
A dlaczego tak uważasz?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

alinoe pisze:Rozumiem, że to tylko taki mały dodatek do ich głównej działalności a nie szersza ekspansja na rynku forex. Możecie się śmiać ale ze względu na wysoką renomę tego domu maklerskiego po cichu liczyłem, że stworzą alternatywę dla tych co naotwierali różnych kont w IB i Dukascopy. Grunt, że się chłopaki starają. :wink:
Janek Trader pisze:wg tej tabelki http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page ... cat_id=984
dobre do skalpu, chyba że zapomnieli uzupełnić :), ale spready jak wszędzie typowe: edek2, uj3, gj8, gu4.
Max zlecenie tylko 10 lotów, zazwyczaj platformy dają po przynajmniej 50. Czyżby nie mieli dostawcy płynności?
W kontraktach zagranicznych współpracowali z IB mogli od nich wziąść też forex, byłby polski ECN.
Chyba zbyt wiele oczekiwaliscie. Zrobienie porzadnego ECN-a to ogromne naklady na infrestrukture (bezposrednie szybkie lacza do najwiekszych bankow + Currenex + LAVA + HotSpotFX, itd.). Do tego soft, ktory bedzie to w stanie ogarnac w czasie rzeczywistym. No i minimalne wielkosci zlecen przekraczajace mozliwosci przecietnego polskiego detalisty. Taki biznes bylby z gory skazany na porazke. Zrobili to na czym maja szanse zarobic kase - zakup licencji na MT4 i datafeed od jakiegos wiekszego MM. Oni maja bardzo duzo klientow grajacych na kontraktach na naszej rodzimej GPW, wiec powinni przyciagnac tych co do tej pory ograniczali sie wylacznie do gieldy, a chcieliby poprobowac czegos nowego.

Zachodze w glowe od kogo biora datafeed - na ten temat sie nawet nie zajakneli. Pewnie sie nie dowiemy, bo w koncu wiekszosc MM ukrywa zrodlo danych.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

jasonbourne pisze:alinoe napisał:
Dla starych forexowych wyjadaczy raczej nie jest to alternatywa.


A dlaczego tak uważasz?
Głównie ze względu na ograniczenie wielkości pojedynczej pozycji do 10 lotów. Chyba współpraca z dostawcami płynności nie jest na najwyższym poziomie a to może rzutować także na egzekucję większych zleceń. Dobra egzekucja to podstawa w przypadku większych kapitałów i bez trudu można znaleść lepszego brokera. Co do spreadu ja akurat nie bagatelizuję jego znaczenia, podobnie jak i kosztów swapu i tu także można znaleść lepsze warunki. Dla osób początkujących napewno jest to bardzo dobra propozycja: przede wszystkim wiarygodność bankowego domu maklerskiego, brak przelewów zagranicznych, przewalutowań, które stanowią znaczący koszt w przypadku niewielkich kapitałów. Osoby z większym kapitałem jednak bez trudu znajdą leszą ofertę.

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

Szkoda, że żaden polski bank nie wpadł do tej pory na pomysł otwarcia platformy ECN. Myślę, że bardzo szybko zdominowaliby polski rynek i ściągnęli mnóstwo klientów. Przecież zdecydowana większość klientów XTB jest z tą firmą jedynie dlatego, że to polski broker. Bardzo wielu inwestorów pootwierało konta za granicą, tylko dlatego, że na naszym podwórku nie ma dobrego brokera. Jestem przekonany, że polski ECN związany z jakimś solidnym bankiem byłby skazany na sukces i naprawdę mnie dziwi, że jeszcze nikt tej niszy nie zapełnił.
BOŚ działając w ten sposób podejmuje większe ryzyko. By skutecznie konkurować z XTB powinni być od XTB uczciwsi. Tylko czy się na uczciwości nie przejadą? Duże straty u brokerów MM przecież nie są rzadkością. Jeśli nie będą uczciwi może to negatywnie wpłynąć na postrzeganie całego banku. Muszą mieć świadomość, że na początku pewnie większość ich klientów, to będą dotychczasowi odbiorcy ich usług. Jeśli ich zawiodą, mogą się po prostu z nimi pożegnać na zawsze. Wystarczy spojrzeć na swapy, żeby się zorientować, że broker nie jest nastawiony na uczciwe traktowanie klienta, a to dobrze nie wróży na przyszłość.
Czy stworzenie platformy ECN jest naprawdę tak trudnym przedsięwzięciem? Czasem wydaje mi się, że brakuje ludzi z wizją w zarządach naszych banków. Pewnie jak zwykle będą ostatnimi w kolejce po pieniądze rodzimych inwestorów, bo przecież najpierw zagranica musi pokazać, że można zarobić, a dopiero jakiś rodzimy "geniusz" uderzy do zarządu z planem jak tu wyzbierać resztki z "pańskiego stołu". "Na kolanie" mógłbym napisać im lepsze plany rozwojowe niż ich sztaby strategów.
Pozdrawiam i życzę nam wszystkim zdolnych ludzi z wizją na odpowiednich stanowiskach!

ODPOWIEDZ