MB Trading

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
41
43%
Poza paroma minusami są ok
15
16%
Przeciętny
32
34%
Mają wiele wad
2
2%
Stanowczo odradzam
5
5%
 
Liczba głosów: 95

Awatar użytkownika
szakal_
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 23 lip 2009, 23:51

Nieprzeczytany post autor: szakal_ »

zz pisze:Ps.szakal_ widzę że trochę jesteś w temacie jeżeli Masz taką możliwość to podziel się z nami jak w stosunku do banków oraz solidnych brokerów np.MBT ,IB ta sprawa z gwarancjami wygląda.Pytam dlatego ponieważ ostatnio coś słyszałem że podnieśli gwarancje bankowe do 250 000$.
Poza brokerem, którego jestem klientem, nie mam pojęcia jak sprawa z gwarancjami wygląda. Nie jestem żadnym ekspertem w tym temacie, po prostu przetłumaczyłem kawałek tekstu, o co prosiłeś.

Również pozdrawiam.

wm101
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 23 lip 2009, 13:17

MB

Nieprzeczytany post autor: wm101 »

Witam !

Czy ktoś zdokonywał przelewów z i na konto w mbanku z MB ?

zag
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:28

Nieprzeczytany post autor: zag »

czy w MB maja CFD na akcje ? na pewno maja akcje ale czy CFD ?

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

czy pieniądze klientów rachunków Forex są segregowane ?

Nieprzeczytany post autor: rem »

forPPP pisze:From an accounting and operating standpoint, customer’s non-margined Forex funds and MB Trading Futures, Inc.’s (“MBTF”) operating funds are separately maintained
forPPP, czy możesz podać link do źródła na stronie MBT, potwierdzający, że pieniądze klientów rachunków Forex są segregowane ?
Pytam, ponieważ:
- w rozmowie na czacie powiedziano mi, że dla klientów forexowych $ nie są segregowane ( MBT Kevin: funds are segregated for equities customers but not for forex )
- nie mogę znaleźć takiej informacji na ich stonie ( jest tylko informacja o ochronie dla equities customers (Stocks/Futures/Options) https://www.mbtrading.com/futuresAccountProtection.aspx)

Pozdro
Rem

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

@zag
Z tego co sie orientuje, MBT sam nic nie oferuje. Jezeli dana gielda oferuje instrument CFD na jakas akcje to pewnie bedzie on dostepny w MBT. Glowne gieldy w MBT: CME, NYMEX, CBOT, and COMEX. Tam chyba nie ma CFD, sa ewentualnie opcje. Ale to moze niech ktos madrzejszy sie wypowie, ja mam tylko konto Forex.

@rem
Ehhh, chyba nie chodzila o taka segregacje. Info jest w watku na ForexFactory, ostatnio Justin (pracownik MBT) wypowiadal sie na tem temat od strony 259:
http://www.forexfactory.com/showthread. ... 2&page=259

Ogolnie rzecz ujmujac NIE MA ochrony wplaconych srodkow :( W przypadku bankructwa MBT, najpierw dobieraja sie do kasy z kont forexowych. Jest to wyroznione w umowie przy zakladaniu konta i chyba nawet wklejalem fragmenty do tego watku.

new_trader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:24

Nieprzeczytany post autor: new_trader »

Mam pytanie czy w MBT Navigator mozna wlaczyc w jakis sposob aby kazda pozycja byla widoczna w oknie pozycji pojedynczo a nie jako laczone pozycje w jeden wynik., tak jak jest na Marketivie i widiac od razu ile pipsow zyskujemy/tracimy na danej pozycji?

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

@new_trader
Nie ma takiej opcji. Powoli wszystkie platformy wycofuja sie z takiej prezentacji pozycji - wymogi NFA.

new_trader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2009, 20:24

Nieprzeczytany post autor: new_trader »

Ze co? :shock: Co to ma do zeczy jakie wymogi NFA ? Przeciez to czysto techniczna opcja paltformy nic nie wnosi do handlu.
Dobra to jak mam wiedziec ile otworzylem a ile zamknalem. A jak skalpuje to jak mam widziec ze zarobilem juz kilka pips i te chcialbym zgarnoc a inne zostawic ... mam to liczyc na kalkulatorku czy jak ? Nonsens

forPPP
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 19 sie 2008, 19:30

Nieprzeczytany post autor: forPPP »

Hehe, fakt jest to ograniczenie. Ale coz poradzic. Poniewaz MT4 nie jest przystosowany do wymogow NFA, poczytaj sobie do jakich idiotycznych sytuacji dochodzi u brokerow korzystajacych z tej platformy, a podlejacych pod NFA - nie mozna odwozyc przeciwstanej pozycji, czyli jesli wziales Long EUR/USD, to dopoki nie zamkniesz wszystkich pozycji Long, nigdy nie otworzysz Shorta :)
Jest to podobno dla celow ochrony inwestorow przed skubiacymi brokerami...

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 166
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Nieprzeczytany post autor: rem »

zz pisze:jak w stosunku do banków oraz solidnych brokerów np.MBT ,IB ta sprawa z gwarancjami wygląda.Pytam dlatego ponieważ ostatnio coś słyszałem że podnieśli gwarancje bankowe do 250 000$.
100 000$ dla gotówki ale tylko dla kont akcji/obligacji/kontraktów.
0$ dla kont Forex - niestety.

Pozdro
Rem

ODPOWIEDZ