Never Lose Again by DRAGON33

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

Jak chcesz zarobić w ten sposób?
Testuje ten system pierwszy dzień wiedz odpowiem nie wiem, po kilku tygodniach będę wstanie stwierdzić z przekonaniem czy na nim zarobię czy nie.

Na te chwilę mogę powiedzieć, że Tp 5pip jako stały przy wejściu zgodnie ze świeczką 1H a przeciw 1D jest złym rozwiązaniem lekko mogłem dziś mieć większy no ale po to testuje by zobaczyć zachowanie sytemu i może coś wymyśle na ruchomy TP.

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Mike_Scofield pisze:
borysewicz pisze:Gram od 4h mój wynik na E/J 4x5pip 1x10 1x-17 = +13pip
Spójrz na swój bilans.
Jedna nieudana transakcja zjadła Ci zysk z ponad 3 transakcji udanych.
Jak chcesz zarobić w ten sposób?
mike to trzeba wchodzic z trendem nie łapać shortów i grac z trendem i brac po 30 pipsów za tranzakcje a nie 5.idź z H1 i D1 i używaj większych TF a nie m5.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

powiedz HEX o której miałeś sygnał na longa na e/j bo u mnie o 10:25 ostatnia na TF 5M


8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

HEX pisze:
Mike_Scofield pisze:
borysewicz pisze:Gram od 4h mój wynik na E/J 4x5pip 1x10 1x-17 = +13pip
Spójrz na swój bilans.
Jedna nieudana transakcja zjadła Ci zysk z ponad 3 transakcji udanych.
Jak chcesz zarobić w ten sposób?
mike to trzeba wchodzic z trendem nie łapać shortów i grac z trendem i brac po 30 pipsów za tranzakcje a nie 5.idź z H1 i D1 i używaj większych TF a nie m5.
HEX, mnie tego nie trzeba tłumaczyć. Spójrz co pisałem wcześniej kilka razy ... że łapanie po 5 pipsów przy SL 15 pipsów, nie da zarobić w dłuższym terminie.

System coś w sobie ma, ale trzeba go samemu pod siebie dopracować ..
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 12:52 przez Mike_Scofield, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie interpretowanie sygnałów płynących z tego systemu,Nie możemy za każdym razem wchodzić w shorta gdy wskaźnik daje nam taki sygnał trzba to opowiednio widzieć w perspektywie PA na wykresie.HH HL LH LL sa tutaj bardzo ważne,Czemu DRAGON grając tym sposobem dopracował go w swojej głowie do tego poziomu że nie miał stratnych pozycji przez xx tranzakcji,wszystko jest do zrobienia ale jak ty narzekasz po 2 dniu poznania systemu to dziękuje bardzo.A czym chcesz grac MA i SO??

Dodano po 2 minutach:
klonmarcin pisze:powiedz HEX o której miałeś sygnał na longa na e/j bo u mnie o 10:25 ostatnia na TF 5M


8)
dzisiaj nie grałem, ale z tego co widze to był o 8:45 .

Dodano po 3 minutach:
klonmarcin pisze: TF 5M
używaj M15
Some times the only response is "shit happens" and "you can't win them all."

edi666
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 11 gru 2008, 10:07

Nieprzeczytany post autor: edi666 »

Witam
mam pytanie do autora co robi w takiej sytuacji kiedy buy na 15 M jest sporadycznie
czy przechodzisz na M5 ?
czy wykonujesz tylko S ?

i ciekawostka z godź 16 00 (wystrzał po danych o 16 00) czy i w jaki sposob wykonasz zlecenie kup .
zauważylem że jest sporo takich sytuacji na rozpoczęcie godziny
Pozdrawiam
edi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

Wszystko się zgadza Kerimb.
Dziękuję za jak zwykle cenne uwagi.

Myślę jednak, że zapominamy o jednej podstawowej rzeczy.
W swojej publikacji dragon33 przedstawił wykresy z października 2008.
Spójrzcie sobie na D1 i sprawdźcie jakie wtedy były dzienne zakresy pips na kablu. Minimum 300 pipsów, a często 500 i nawet 700 pipsów dziennie w 2 strony!!!!

Przy takich ruchach to byle jakim trend followerem można zrobić 100 pipsów, nawet jak się zaśpi, zbyt późno wejdzie i zbyt wcześnie wyjdzie :lol:

A teraz co mamy? Rzadko zakres przekracza 200 pipsów dziennie ... Na całej dzisiejszej sesji europejskiej nie przekroczyło 100 pipsów.
Co można zrobić przy takiej zmienności? Prawie nic.
Ledwo złapiesz kawałek trendu, przejedziesz 10-15 pipsów i koniec. Zawracamy ....
Większość systemów w tym tych, opartych na średnich po prostu wysiada przy takim rynku.

Dlatego naprawdę nie można porównywać wyników z tamtego okresu do teraźniejszych ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

fx_killer pisze:
Mike_Scofield pisze:Spójrzcie sobie na D1 i sprawdźcie jakie wtedy były dzienne zakresy pips na kablu. Minimum 300 pipsów, a często 500 i nawet 700 pipsów dziennie w 2 strony!!!!
Dokładnie! Jeżeli jedna świeca na H1 miała minimum 30 pipsów, można się bawić :) Sposób inwestycji dopasowywać do aktualnego rynku = scalp, nie scalp, itd itd.
Kerimb, zobacz EURJPY.

Jedna świeca M15 miała ponad 220 pipsów :shock:, a mało która miała poniżej 40 ...

Mam nadzieję, że po wakacjach coś się ruszy ...

A może za rok będziemy się zachwycać dzisiejszymi wykresami? :lol:
Wtedy to były czasy ... Kabel robił 100 pipsów w ciągu dnia ... A teraz raptem 10, a spread wynosi 3 pipsy, więc trzeba zgarniać po jednym pipsie i uciekać :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Shadi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1414
Rejestracja: 01 lut 2009, 20:34

Nieprzeczytany post autor: Shadi »

fx_killer pisze:1. Gra TYLKO w zgodzie z trendem (kierunkiem)
2. Gra TYLKO po uformowaniu tzw. "cienia", obojętnie czy górnego czy dolnego, czyli w trakcie tworzenia tzw. "ciała" świecy
3. Gra TYLKO po wykonaniu ręcznego testu "jego opanowania" na koncie DEMO. Tzn. sprawdzamy ilość zyskownych transakcji pod rząd na +5/+7 pipsów i ilość pipsów strat związanych z SL. I tak w kółko aż do "usranej śmierci" i aż nam się źle zrobi. System MUSI być opanowany do perfekcji i grany jak ROBOT/AUTOMAT.

Inaczej ZABIJA i bez Prozacu nie pojedzie daleko!!!

Jeżeli nasze wejścia zyskowne (pod rząd) oscylują w granicach ilości pipsów na SL to jest OK. To znaczy, że jeżeli mamy SL na -15 pipsów, to musimy wygenerować minimum 15 operacji z zyskiem na +5 pipsów. Itd itd. Jeżeli to osiągniemy, to można grać tą metodą.

Po co taki zapas? A po to, że system ten w pewnym momencie zjedzie nas na X x SL pod rząd. I to na 100%. Kiedy? :mrgreen:

Pozdrawiam,
kerimb
Jak zwykle, przyjdzie i powie coś konkretnego :) Mam nadzieje że to malutki come back :)


Hex ... tak swoją drogą, nie lepiej już walczyć z semaforami ? myślę iż ta sama metodologia.. <dragon chyba też tym walczy> a daje lepsze rezultaty.. tzn.. wszystko znowu zależne od tf

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

HEX,

pisałeś, że testowałeś Drain The Banks i że Ci się nie spodobał.
Możesz napisać, co było nie tak z tym systemem?

Borysewicz,

mam równiez pytanie do Ciebie - jak Twoje testy DTB?
Czy są gdzieś w jednym miejscu spisane zasady tego systemu?
Znalazłem masę wątków, ale nigdzie jakiejś konkretnej "instrukcji".

Pozdr
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

ODPOWIEDZ