Never Lose Again by DRAGON33

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

Ja nie zainstalowałem sobie tego wskaźnika TRO jeszcze, dlatego nie miałem żadnych kropek.
Sprawdzałem tylko wczoraj na razie na "suchym" wykresie.

Dzisiaj przyglądałem się tez trochę i mam pytanie o EJ-ka o 9:25, wg mnie był czysty long, tylko że świeca H1 o 8:00 była stosunkowo długa więc wejście w kolejnego longa chyba trochę ryzykowne? Cena u mnie doszłaby do -15.

Dodano po 12 minutach:
HEX pisze:dostajesz sygnał buy czekasz jak tylko pojawi się zielona świeca H1 i przekroczy linie buy.tak samo robisz z sell. masz sygnał na sprzedarz czekasz aż świeca będzie czerwona i wszystko
Przecież zamiast czekać można złożyć zlecenie oczekujące.
Skoro masz linie buy/sell to znasz poziomy, a kiedy świeca H1 zmieni kolor też wiadomo, bo zależy to tylko od jej poziomu O i aktualnego kursu.
Trochę się tylko zastanawiam czasami nad kierunkiem.
Bo po fakcie jak już się uformuje świeca H1, to jest wszystko jasne, ale "na żywo" to czasami te zagrania mi się wydają przeciw trendowi ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Mike_Scofield pisze:Ja nie zainstalowałem sobie tego wskaźnika TRO jeszcze, dlatego nie miałem żadnych kropek.
Sprawdzałem tylko wczoraj na razie na "suchym" wykresie.

Dzisiaj przyglądałem się tez trochę i mam pytanie o EJ-ka o 9:25, wg mnie był czysty long, tylko że świeca H1 o 8:00 była stosunkowo długa więc wejście w kolejnego longa chyba trochę ryzykowne? Cena u mnie doszłaby do -15.

Dodano po 12 minutach:
HEX pisze:dostajesz sygnał buy czekasz jak tylko pojawi się zielona świeca H1 i przekroczy linie buy.tak samo robisz z sell. masz sygnał na sprzedarz czekasz aż świeca będzie czerwona i wszystko
Przecież zamiast czekać można złożyć zlecenie oczekujące.
Skoro masz linie buy/sell to znasz poziomy, a kiedy świeca H1 zmieni kolor też wiadomo, bo zależy to tylko od jej poziomu O i aktualnego kursu.
Trochę się tylko zastanawiam czasami nad kierunkiem.
Bo po fakcie jak już się uformuje świeca H1, to jest wszystko jasne, ale "na żywo" to czasami te zagrania mi się wydają przeciw trendowi ...
No to masz ten sam problem co ja:) ja też się zastanawiam nad wejściem;/Jeszcze tego nie widze za bardzo ale jak jest sygnał to wchodze,Ciągle mam problem z przebiciami sub/res trzba włożyć w ten system troche czasu jeszcze muszę nad nim popracowac i dalej czytaj never lose again.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Ja też coś dołożę od siebie.
System tego skalpu jaki opisuje HEX nie jest rozwojowy i nic nie da popracowanie nad nim, ponieważ wymaga on dopasowania do warunków rynkowych. Takich jak zmienność, siła wybić i innych. Z mojej strony ja oceniam ten system negatywnie, bo jak grałem system bardzo podobnym do tego to tylko zarabiałem na spready a rachunek pozostawał na tym samym poziomie. Ogólnie szkoda czasu i nerwów.
Już lepiej moim zdaniem grać na 2 czy 3 trejdy w dniu z maxymalnym skupieniem uwagi na precyzyjne wejście, niż cały czas dostawiać się do rynku.

I jeszcze jedna uwaga i pytanie do kolegi HEX.
Czy uważasz, że ten system można jakoś zautomatyzować czy granie nim wymaga dużej wiedzy i subiektywności w podejmowaniu decyzji ?

Bo jeśli da radę zrobić z niego automat to nie jest to system rozwojowy i będzie tracił jak tylko zmienią się warunki rynkowe. I będzie tylko dostawcą płynności w późniejszym czasie.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

Szwajcar pisze:Już lepiej moim zdaniem grać na 2 czy 3 trejdy w dniu z maxymalnym skupieniem uwagi na precyzyjne wejście, niż cały czas dostawiać się do rynku.
Tutaj się całkowicie zgadzam. Pisałem nawet o tym wcześniej.
Skoro wchodzimy w transakcję ze stopem np 15 pipsów, to nie możemy zgarniać 5 pipsów i uciekać, bo na dłuższą metę na pewno nie zarobimy w ten sposób.
Uważam, że należy poczekać na okazję i wejść ze stopem 10 pipsów i zgarnąć 20+. Inaczej wg mnie to nie ma sensu na dłuższą metę.

No chyba, że się okaże, że system ma tak wysoką skuteczność (np 80%), że nawet wchodząc ze SL=TP daje zarobić w dłuższym terminie ....
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009, 11:51 przez Mike_Scofield, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

dlaczego ja dostaje same sygnały na short jak ogólny trend jest long, a wy o której mieliście sygnał na longa??

gram na e/j






8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

klonmarcin pisze:dlaczego ja dostaje same sygnały na short jak ogólny trend jest long, a wy o której mieliście sygnał na longa??

gram na e/j
Ja nie obserwowałem EJ-ka tylko kabla, no ale wg mnie był sygnał na longa po 135,54 (plus spread) o 11:33 (polskiego czasu).
Jak widać do tej pory (11:53) byłoby +20 pipsów, a zeszło maksymalnie tylko na -4 :lol:

Już pisałem, że na EJ-ku jakoś lepiej działa, może dlatego że to para crossowa.
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

teraz short na e/j h1 czerwone d1 zielone krótki skalp


8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

klonmarcin pisze:teraz short na e/j h1 czerwone d1 zielone krótki skalp
No tak by to jakoś było ... :lol:
Ale to przeciw trendowi, więc trzeba uważać ...

No, a jak spojrzysz na wykres, to widać, że trzeba było siedzieć na longu od samego rana, a nie wchodzić tyle razy ... Teraz byłoby prawie 100 pipsiorów ..
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

Awatar użytkownika
borysewicz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 01 gru 2008, 21:17

Nieprzeczytany post autor: borysewicz »

klonmarcin pisze:teraz short na e/j h1 czerwone d1 zielone krótki skalp


8)
Też tam byłem 8)

Gram od 4h mój wynik na E/J 4x5pip 1x10 1x-17 = +13pip

Dodano po 1 minutach:
No, a jak spojrzysz na wykres, to widać, że trzeba było siedzieć na longu od samego rana, a nie wchodzić tyle razy ... Teraz byłoby prawie 100 pipsiorów ..
Jak już gdybamy to jak spojrzeć na wykres to od 2009.07.08r na longu i by było już 880 pip
Nie ma nic bardziej niezwykłego od przewidzenia czegoś co nie jest takie oczywiste.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

borysewicz pisze:Gram od 4h mój wynik na E/J 4x5pip 1x10 1x-17 = +13pip
Spójrz na swój bilans.
Jedna nieudana transakcja zjadła Ci zysk z ponad 3 transakcji udanych.
Jak chcesz zarobić w ten sposób?
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

ODPOWIEDZ