Never Lose Again by DRAGON33

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

HEX pisze:Czy ja wiem chyba działa :)Najlepiej zrób screena i pokaż mi wejścia jak ty to widzisz.I będe mógł cos na ten temat powiedziec.Bo ja to widze tak jak zaznaczyłęm
Tzn. działać działa, tylko SL trzeba bardzo szeroko ustawiać.
A jak stawiasz SL na np. 20 pipsów, to nie możesz zgarniać po 5-10 pipsów, bo nie zarobisz w ten sposób.
Na EURJPY to dużo lepiej wyglądało przynajmniej w zeszły piatek, bo więcej nie zddołalem jeszcze sprawdzić.
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Aroon pisze:
HEX pisze:Nie rozumiem jaki canSignal ?
Chodzi mi o ten wskaźnik multimeter candle. Na niego patrzysz podczas podejmowania decyzji, zgodnie z H1 i D1. Jak chcesz go sprawdzić wstecz?
Nie ty nie czaisz tego ;]Pomyśl jak?jak się tworzy świeczka H1 jest cena otwarcia i powyżej ceny otwarcia jest zielona poniżej ceny otwarcia jest czerwona.patrzysz na historie i widzisz świeczke z H1 która ma knot rozbijasz ją na świeczki m5 i już widzisz jak się formowała cana,rozbijasz na m1 i jeszcze dokładniej,i nie wchodzisz w zlecenie ze względu na H1 tylko najpierw musisz dostać sygnał a dopiero wchodzisz w zlecenie ze zgodnością H1.BUY czekasz na zieloną , SELL czekasz na czerwoną proste.

Dodano po 8 minutach:
Mike_Scofield pisze:A jak stawiasz SL na np. 20 pipsów, to nie możesz zgarniać po 5-10 pipsów, bo nie zarobisz w ten sposób.
Spórz wchodząc w te zlecenia można było zgarnąć jakieś 200 pipsów.Dragon by wyciągnął z tego jakiś MAX ;] ale do niego to nam brakuje a brakuje.i na żadnym wejści nie zamyka cie przy 15 SL a co dopiero 20.:)Podstawowa zasada HANDLUJ Z H1 i D1 ale pamiętajcie że H1 jest ważniejsze niż D1.

Dodano po 4 minutach:
Mike_Scofield pisze:to nie możesz zgarniać po 5-10 pipsów,
A ja nie mam określonego TP jak robie szybki scalp biore 5 pipsów ale jak sie udaje biore co dają 10-15-20.Nie ma regóły jak leci na łeb na szyje to poco zamykac tranzakcje czekam.
Some times the only response is "shit happens" and "you can't win them all."

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Wszystko OK, ale taka strategia na EURJPY to tylko ze spreadem do 2 pipsów i tradycyjni brokerzy odpadają ze spreadami 4.
Pewnie stąd ta obawa Mike, że HEX nie zarobi tym systemem.
Trzeba zadbać o niskie spready-to podstawa.

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

no ja mam 3:DAle jak macie problemy ze spreadem to grajcie na m30 albo na H1 w tedy będziecie mieli mało wejść ale już jak będzie trzymajcie je godzine albo dwie i wtedy czy to 3-4 czy nawet spread 7 nie robi różnicy.
Some times the only response is "shit happens" and "you can't win them all."

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

HEX pisze:Spórz wchodząc w te zlecenia można było zgarnąć jakieś 200 pipsów.Dragon by wyciągnął z tego jakiś MAX ;] ale do niego to nam brakuje a brakuje.i na żadnym wejści nie zamyka cie przy 15 SL a co dopiero 20.:)Podstawowa zasada HANDLUJ Z H1 i D1 ale pamiętajcie że H1 jest ważniejsze niż D1.
HEX, jak nie było SL-a?
Spójrz na wykres.
Zgodnie z zasadami na świecy M15 o 12:00 był sygnał na short po 1,6438 (H1 czerwone, D1 czerwone) i kończysz na SL-u.
O 16:00 znowu czysty short po 1,6428 i znowu SL, chyba że ustawiłeś SL=20.
O 22:00 znowu SL na czystym shorcie (tutaj nawet SL=20 by nie pomógł).
No chyba, że się nie wchodzi na świecach o równych godzinach?

Dodano po 3 minutach:
HEX pisze:A ja nie mam określonego TP jak robie szybki scalp biore 5 pipsów ale jak sie udaje biore co dają 10-15-20.Nie ma regóły jak leci na łeb na szyje to poco zamykac tranzakcje czekam.
Moim zdaniem jak "bierzesz na szybkim skalpie 5 pipsów" ale wchodzisz ze stopem 20 pipsów, to w dłuższym terminie nie zarobisz. Trafisz w końcu na serię np 5 SL-i pod rząd i jak to odrobisz biorąc po 5 pipsów?
Nie mówię, że system jest zły, ale moim zdaniem SL 15-20 pipsów na takie skalpowanie, to zdecydowanie za dużo ...
Trzeba chyba wchodzić z bardzo małym stopem (max10 pips) i od razu przestawiać go na BE ...
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

prosze zrób screena bo albo ty masz inny czas na platformie albo się nie rozumiemy ja nie widze żadnej stratnej tranzakcji w tym co zaznaczyłem.jedyny kłopot mógłby być przy świeczce na godzinie 12 na moim przykładzie.
Mike_Scofield pisze:No chyba, że się nie wchodzi na świecach o równych godzinach?
to było by głupie cena nie wie która godzina.
Mike_Scofield pisze:Moim zdaniem jak "bierzesz na szybkim skalpie 5 pipsów" ale wchodzisz ze stopem 20 pipsów, to w dłuższym terminie nie zarobisz. Trafisz w końcu na serię np 5 SL-i pod rząd i jak to odrobisz biorąc po 5 pipsów?
Nie mówię, że system jest zły, ale moim zdaniem SL 15-20 pipsów na takie skalpowanie, to zdecydowanie za dużo ...
Trzeba chyba wchodzić z bardzo małym stopem (max10 pips) i od razu przestawiać go na BE ...
ja powiedziałem ja mam SL 15 to dragon ma 20.Ale z tym SL to tez nie tak że trzymam aż mi samo zamknie najczęściej zamykam gdy przebije jakiś SUB/RES przeciez te kropki to HH HL LL LH więc zgodnie z tą zasadą jak przebije szczyt/dołek to ręcznie zamykasz.

Dodano po 1 minutach:
Mike_Scofield pisze:O 16:00 znowu czysty short po 1,6428 i znowu SL, chyba że ustawiłeś SL=20.
Tu był tylko LONG nie ma o godzinie 16 shorta ale o 17 jest mogłes wejść 2 razy 20 pipsów jak nic.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

HEX pisze:prosze zrób screena bo albo ty masz inny czas na platformie albo się nie rozumiemy ja nie widze żadnej stratnej tranzakcji w tym co zaznaczyłem.jedyny kłopot mógłby być przy świeczce na godzinie 12 na moim przykładzie.
No przecież to widać na Twoim screenie.
Tylko, że Ty patrzysz już na uformowane świece H1 po fakcie, więc łatwo Ci podać kierunek. Natomiast przed faktem, zgodnie z systemem powinieneś wchodzić:
o 9:00 w long (+9), a świeca była short
o 12:00 short SL, a był long
o 16:00 short, a był long
o 22:00 znowu short (w piątki o tej porze nie powinno się grać), a był long
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Mike_Scofield pisze:
HEX pisze:prosze zrób screena bo albo ty masz inny czas na platformie albo się nie rozumiemy ja nie widze żadnej stratnej tranzakcji w tym co zaznaczyłem.jedyny kłopot mógłby być przy świeczce na godzinie 12 na moim przykładzie.
No przecież to widać na Twoim screenie.
Tylko, że Ty patrzysz już na uformowane świece H1 po fakcie, więc łatwo Ci podać kierunek. Natomiast przed faktem, zgodnie z systemem powinieneś wchodzić:
o 9:00 w long (+9), a świeca była short
o 12:00 short SL, a był long
o 16:00 short, a był long
o 22:00 znowu short (w piątki o tej porze nie powinno się grać), a był long
kompletnie tego nie czaje moment zaraz wszystko opisze.

Zobacz teraz na kabel był sygnał i masz short 20 pipsów starczy?teraz czekasz na H1 zielone i idziesz longa,oczywisćie wszystko zależy jak zamknie się poprzednia świeczka czy nagłym spadkiem czy szarpaniem.Pisałem trzeba poznać ten system nie ma cudów nic odrazu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mike_Scofield
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 901
Rejestracja: 03 maja 2009, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Mike_Scofield »

OK, na kropki rzeczywiście nie zwracałem uwagi.
Po ilu kropkach powinno być wejście?

No i gdzie znajdę w miarę kompletny opis systemu?
"Wieloma strategiami można zarabiać i wszystkimi można tracić." Mike Scofield
"Wszystko rozgrywa się w głowie, a nie na wykresie" Mike Scofield

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Mike_Scofield pisze:OK, na kropki rzeczywiście nie zwracałem uwagi.
Po ilu kropkach powinno być wejście?

No i gdzie znajdę w miarę kompletny opis systemu?
ehh mike mike na pierwszej stronie masz kompletny opis systemu.Naprawde nic więcej nie potrzeba,To jest proste jak budowa cepa.dostajesz sygnał buy czekasz jak tylko pojawi się zielona świeca H1 i przekroczy linie buy.tak samo robisz z sell. masz sygnał na sprzedarz czekasz aż świeca będzie czerwona i wszystko.:)Oczywiście pamiętaj że tu chodzi o PA .PA występuje zawsze między kropkami.podałem link 4 raz to powtarzam na baby pips post numer 1985.

Dodano po 3 minutach:
Mike_Scofield pisze:Po ilu kropkach powinno być wejście?
Nie czytasz chyba wszystkiego co napisałem.Przeczytaj co napisałem od początku tego wątku ze zrozumieniem,a znajdziesz link do zasad oraz same zasady napisane przezemnie ,i informacje dotyczącą kropek.
Some times the only response is "shit happens" and "you can't win them all."

ODPOWIEDZ