Stanowisko KNF ws. copy tradingu - co uważacie?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1340
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Stanowisko KNF ws. copy tradingu - co uważacie?

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

SEROL666 pisze:
07 sie 2024, 02:58
Cblondyn pisze:
06 sie 2024, 19:45
trisidginto pisze:
06 sie 2024, 19:20

Ja poproszę Ciebie Cblondyn, żebyś pokazał taki rachunek, może być demo, jak to codziennie przez 1 rok robisz 0,5% zysku codziennie i korzystasz z procentu składanego. Masz taki przykład ? Jeśli nie to zacznijmy może od jutra, początkowo może być na 1 miesiąc, a potem zobaczymy.

napisz blondynce, której brak wyobraźni co masz na myśli pisząc "lewar brokera", bo ona zawsze gdy myślała o dźwigni to o lewarowaniu depozytu, czyli zamiast całej kwoty wystarcza depozyt zabezpieczający jako minimum przy danej wielkości pozycji
Oczywiście, że nie uzyskuje 0,5% dziennie bo nie gram DT. Tylko czasami. Pewnie jak każdy. To był tylko jako przykład na to, że procent składany wbrew pozorom ma ogromny potencjał. I nie trzeba dziesiątek % miesięcznie by zbudować duży majątek.
Co do lewara. To wyjaśniam blondynce, że lewar oferowany przez brokera to maximum z jakim można lewarować depozyt. Potocznie zwanym "all in" albo "pod korek". A to jak lewarujemy depozyt to już jest w gestii tradera. A nawet przy dużym depozycie można z lewarowania depozytu zrezygnować :)
CBlondyn ma racje te wyniki są możliwe i to bez większego problemu. Niestety tak naprawdę na tym forum nie ma rasowych DT. poza fikcją serwowaną przez DEMO Padrino, który usankcjonował fikcję w tym dziale. DT to wiele pier...nia nikt tak naprawdę nie jest w stanie wytrzymać codziennego ciśnienia na to aby mieć racje ale uśrednione wyniki dadzą te 0,5 % na dzień jak ktoś przetrwał. Piszę w dziale DT na temat EUR/USD nikogo to nie interesuje. Ważne są aktualne HITy zmienności jak kakałko. Nie oczekuj od takiego podejścia wyników. To są osoby które od lat będą się bujać na granicy profitu a straty.
Ty jesteś :idea:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2710
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Stanowisko KNF ws. copy tradingu - co uważacie?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Anomalia pisze:
07 sie 2024, 12:08
CBlondyn ma racje te wyniki są możliwe i to bez większego problemu. Niestety tak naprawdę na tym forum nie ma rasowych DT. poza fikcją serwowaną przez DEMO Padrino, który usankcjonował fikcję w tym dziale. DT to wiele pier...nia nikt tak naprawdę nie jest w stanie wytrzymać codziennego ciśnienia na to aby mieć racje ale uśrednione wyniki dadzą te 0,5 % na dzień jak ktoś przetrwał. Piszę w dziale DT na temat EUR/USD nikogo to nie interesuje. Ważne są aktualne HITy zmienności jak kakałko. Nie oczekuj od takiego podejścia wyników. To są osoby które od lat będą się bujać na granicy profitu a straty.
Ty jesteś :idea:
[/quote]
Nie jestem
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2710
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Stanowisko KNF ws. copy tradingu - co uważacie?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Ink. pisze:
07 sie 2024, 09:20
SEROL666 pisze:
07 sie 2024, 02:23

Charlie Munger zanim przeniósł się w zaświaty powiedział aby nic nie kupować przez następne 18 miesięcy. A co robią polskie kapitałowe fundy ? kupują byle gdzie (ABY SKASOWAĆ PROWIZJE) a z reguły na górkach bo tam prowadzą swoje marketingowe akcje. Polska bieda inwestycyjna
Ale odnosił sie do polskiej giełdy czy ogólnie ? Bo widzisz ja nie mogę sobie pozwolić na "niekupowanie" przez półtora roku czy czekanie na okazje 2 lata, inna kwestią jest to że nikt ale to absolutnie nikt nie jest w stanie przewidzieć co sie stanie przez następne 18 miesięcy. Cały berkshire wycofuje kapitał z akcji od 2 lat, stoją na największej kupie hajsu w historii, zaraz pęknie 300 miliardów dolarów czyli połowa polskiego PKB a od 2 lat mamy największą hosse z najmniejszą ilością korekt od lat, praktycznie od 2 lat raj inwestycyjny, gdybym ich słuchał byłbym z ręką w nocniku. Warren to chyba gość który powiedział najwięcej mądrego w kwestii inwestycyjnej, jest to praktycznie wzór do naśladowania ale jak widać nawet on nie jest w stanie przewidzieć kiedy spadnie a kiedy wzrośnie a to że będzie korekta/krach 20-50% to ja też wiem, nie wiem tylko kiedy
Pewnie myślał o amerykańskiej giełdzie naszą duże kapitały omijają z daleka bo ponoć spółki są za małe, poza tym jaką oni mają perspektywę. A płynność na polskiej giełdzie pozostawia wiele do życzenia. kiedy walnie ? Może już gdzieś "puchną" jakieś toksyczne aktywa jak w 2007. Stopy procentowe są już na pozycji do jakiejś katastrofy - tylko czekać
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2710
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Stanowisko KNF ws. copy tradingu - co uważacie?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Takie podejście mnie przeraża gdzie myśl o swobodzie gospodarczej zostaje zastąpiona jakąś formą podporządkowania sie instytucją, które blokują rozwój rynku. Bez uzasadnienia bez analiz jedyne co widzę to lobbing
"If music is dying musicians are killing it" - MP


ODPOWIEDZ