Złoty graal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Hejkafx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2022, 11:02

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: Hejkafx »

Napisz chociaż jak Ci szło przez te 10 lat? Bardzo ciekawy jestem ;)

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1380
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: Midas »

Hejkafx pisze:
19 lip 2024, 09:40
Napisz chociaż jak Ci szło przez te 10 lat? Bardzo ciekawy jestem ;)
Nijak mi szło, nie trejdowałem praktycznie może poza 2 wyjątkami czyli zabawą za 1000zł, która skończyła wyzerowaniem, bo nie przykładałem do tego w ogóle uwagi i tak sobie poklikałem parę razy bez sensu i składu jakiegokolwiek, żadnej strategii, klikanie żeby poklikać bo miałem u jakiegoś broka 1000zł, o którym sobie przypomniałem, a potem otworzyłem pozycję na full na zasadzie "będzie albo nie będzie" bo nie miałem czasu na to w ogóle i nawet do tego nie przyłożyłem żadnego zaangażowania więc mnie wyzerowało.

Druga rzecz to od 2018 myślałem o kupieniu crypto, myśłam myślałem i kur.. kupiłem na górce :D Trochę kasy poszło, ale za głupotę się płaci, a było to czysto emocjonalne zagranie, na zasadzie "Kolejny rok myślę o kupnie, w końcu trzeba bo mnie szlag trafi jak kolejny raz odjadą". To był moment przy poprzedniej hossie jak już każdy o crypto gadał. Czysty debilizm i wiara w to że poleci dalej mimo że już było widać że nie mają siły na kolejne ATH.

Teraz jakoś mi się zebrało na to, że człowiek już trochę starszy, trochę doświadczenia życiowego zebrał, nie mam już 17 lat jak na początku tego dziennika, a jednak setki albo tysiące godzin przed wykresem w głowie siedzą. Pomyslałem sobie, że może z inną głową dużo bardziej doświadczoną życiem, z innym podejściem do pieniędzy coś spróbuję znowu podziałać? Bo trochę mi szkoda tego czasu poświęconego na ten temat, który powodował u mnie tyle radości jak byłem dzieciakiem i nadal mnie kręci.

Nie wiem czy coś tu będę wrzucał, zobaczymy. Na razie to tak napisałem bo wszedłem na starą pocztę i jakiś mail przyszedł odnośnie forum, który mi o nim przypomniał, więc tak z czystej ciekawości się zalogowałem zobaczyć jak tam na "starym śmieciach", bo jednak sentyment mam do tego forum ogromny.
Ink. pisze:
19 lip 2024, 09:39
Fora sie tak średnio przegląda i pisze na tel a teraz 99% internetów jest niestety oglądana na telefonie
A gdzie teraz ludzie się udzielają? Wiem, że jest TJS i jakieś inne grupy na FB, ale to jest mocno chaotyczne, ciężko znależć informacje, chamstwo i rzucanie się do gardeł jeden do drugiemu i ogólnie dla mnie nie ma żadnego podejścia do forum

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1033
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: dopra »

FB to dla boomerów, Telegram i Discord rządzi, szybki, przejrzysty i bezproblemowy.

Awatar użytkownika
Ink.
Moderator
Moderator
Posty: 2452
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Ja siedzę na tjs ale faktycznie chaos, forum lepsze ale jak widać ledwo zipie. Jak chcesz wrócić do tradingu to pamiętaj maly lewar to połowa sukcesu, druga to jak najmniej siedzieć przed wykresem ;)

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1242
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Cześć :)
A ja lubię forum bo jest bardziej przejrzyste. Rzadko zaglądam, raz na 3-4 tygodnie, sprawdzam nieprzeczytane bo też niewiele się dzieje.
Pozdrawiam Midas i sukcesów życzę na nowej ścieżce :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1380
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: Midas »

meylo pisze:
19 lip 2024, 21:36
Cześć :)
A ja lubię forum bo jest bardziej przejrzyste. Rzadko zaglądam, raz na 3-4 tygodnie, sprawdzam nieprzeczytane bo też niewiele się dzieje.
Pozdrawiam Midas i sukcesów życzę na nowej ścieżce :)
Też uważam, że forum jest bardziej przejrzyste. Telegram to chaos totalny, discord trochę lepiej ale na przykładzie znanej klasyki jaką jest Diablo II, które popchnęło mnie do pogrania w Diablo IV rok temu, widzę że też discord nie ma podejścia do normalnego forum. Najsensowniejsze byłoby tak jak właśnie w przypadku społeczności zebranej wokół gier D2/D4 używanie forum, a dodatkowo discorda bo czasami ta szybka wymiana zdań jest przydatna, bo chociażby rozmowa przez PW na forum to dramat.

Dzięki chłopaki za dobre słowa, zobaczymy czy w ogóle znajdę czas. Mam binance i myślę o podziałaniu na btc/usdt, jeśli chodzi o FX to parę lat rynku nie widziałem. Ostatni raz jak coś patrzyłem to ruchy były dosyć skromne, jak to obecnie wygląda?

No i też pytanie z jakiego brokera korzystacie/polecacie ewentualnie? Mam u jakiegoś konto, co był uważany za niezłego ponad 5 lat temu, tylko cholera nazwy nie pamiętam :D

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1242
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Handluję tylko na Nasdaq i dużo się tam dzieje. Korzystam z Tickmill i TMS\Oanda. Zadowolony z obu, różne warunki depozytowe. W tms jak zwykle poślizgi cenowe, w tickmill ostatnio czekam w kolejce przy otwieraniu :D
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1380
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: Midas »

meylo pisze:
21 lip 2024, 17:05
Handluję tylko na Nasdaq i dużo się tam dzieje. Korzystam z Tickmill i TMS\Oanda. Zadowolony z obu, różne warunki depozytowe. W tms jak zwykle poślizgi cenowe, w tickmill ostatnio czekam w kolejce przy otwieraniu :D
Do Oandy mam sentyment - pierwszy broker, u którego za pozwoleniem "założyłem konto mamie" jak miałem 14 albo 15 lat :D Do dzisiaj jej jakieś maile od nich czasami przychodzą.

A nazwę brokera sobie przypomniałem, to XM - czy warty jest obecnie uwagi? Oczywiście mówimy o drobnych, bo musiałoby minąć trochę czasu, żebym wrzucił gdzieś normalne pieniądze a wtedy to i tak pewnie nowe konto gdzieś założę, bo dłuższej analizie.

A to mnie ciekawi - skąd się bierze czekanie przy otwieraniu pozycji? Za duży lot? Nie lubią Cię, bo im zabierasz pieniędzy za dużo (chociaż to chyba był ECN jak mnie pamięc nie myli)?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1242
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Otwieram różne wielkości. Od 0,03 do 0,17. Zazwyczaj 0,07/0,09/0,11. Na nasdaq. Sumarycznie dochodzi max do 4 lotów ale raczej mniej. Ilość pozycji w jednym czasie - do 50 wiec tez niezbyt wiele.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1380
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: Złoty graal

Nieprzeczytany post autor: Midas »

meylo pisze:
21 lip 2024, 20:11
Otwieram różne wielkości. Od 0,03 do 0,17. Zazwyczaj 0,07/0,09/0,11. Na nasdaq. Sumarycznie dochodzi max do 4 lotów ale raczej mniej. Ilość pozycji w jednym czasie - do 50 wiec tez niezbyt wiele.
To jaki może być powód oczekiwania w kolejce? Nie są to duże ilości lotów, a już w ogóle jeśli spojrzymy na to, że dzielić je na pozycje w okolicach 0.1

ODPOWIEDZ