Scalping i klasyka

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

spox pisze:
29 mar 2024, 16:07


Z mojego punktu edge, na którym się pracowało wiele miesięcy/lat, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie w CAŁOSCI udostępniać. Bo to nie ma sensu. Ale jasne, każdy musi znalesć to, w co w 100% wierzy. Ja bym miał trudność (zwłaszcza z większym kapitałem) klikać bez wahania za kimś w sieci. Ale to jestem ja. Każdy jest inny.
Chodzi mi o jedną rzecz. Jeśli ktoś nakręca dziesiątki filmów o strategii która niby zarabia to ja mówię "pokaż" na live. Bo wtedy łatwo ocenić czy mówi prawde i w ogóle jest jakis sens by zająć się tym o czym mówi. Nawet nie musze tej strategii znać. Bo nawet sam fakt, że spekuluje na "live" tez jeszcze niczego nie dowodzi jeśli nie pokaże wyników. Sam śledziłem kilku traderów na live i wynik był kiepski by nie powiedzieć "do doopy" :)

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cblondyn pisze:
29 mar 2024, 15:56
Tylko taka jedna drobna uwaga. Chodzi mi o traderów którzy na live pokazują co robią wraz z zyskami. Bo pokazywać na historii "super" okazje to i ja potrafie :)
Na której RGR zarabia, flaga, engulf i cała masa innych setupów :)

Tutaj siedzi koleś i pokazuje gdzie otwiera pozycje, gdzie stawia SL i TP i jaki z tego efekt. I nawet nic nie mówi bo nie musi. Każdy widzi ;)
https://www.youtube.com/watch?v=DMAuTuIZ9Og
Facet na tym drugim linku który wysłałem tak właśnie robi. Pokazuje gdzie wchodzi, gdzie daje stopa, gdzie chce wyjść i pokazuje jak przebiega jego transakcja w czasie rzeczywistym. Oczywiście podkreśla, że to nie serwis z sygnałami ale teoretycznie można by było wchodzić wtedy kiedy on wchodzi a przynajmniej w podobnych cenach. To dosyć mała grupa bo z reguły ogląda go może z 200 osób co jest fajne bo można mu pytanie zadać i prawie zawsze uzyskasz odpowiedz.

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: azyl »

spox pisze:
29 mar 2024, 15:36
Śledziłem faceta, reklamuje prop firmę, w której mam rachunek.

Jeśli chodzi o zarabianie czy nie zarabianie, jest bardzo mało tych, którzy zarabiają i są aktywni w social mediach. Byłem kiedyś na kilku kursach ludzi, którzy na miejscu pokazali nam swoje wyniki, ale też stwierdzili, że kursy/ płatny kontent, to druga noga ich biznesu.

Ja skończyłem 2-gi miesiąc na solidnym plusie, ale absolutnie nigdy bym nie powiedział, że już jestem profitującym traderem. Wierzę ale że to możliwe.
a jak to jest z tymi firmami prop trading-owymi? na jakiej to działa zasadzie? sporo o tym słyszę ale nigdy się w to nie zagłębiałem. możesz polecić jakieś linki/ artykuły o tym, tak żebym wiedział na jakiej to działa zasadzie, tak od podszewki. jak założyć, jakie warunki trzeba spełnić itp.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

azyl pisze:
29 mar 2024, 16:19


Facet na tym drugim linku który wysłałem tak właśnie robi.
To jak sie pojawi na YT live będę wdzieczny gdy podasz do niego link. Chętnie popatrze

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

azyl pisze:
29 mar 2024, 16:25


a jak to jest z tymi firmami prop trading-owymi? na jakiej to działa zasadzie? sporo o tym słyszę ale nigdy się w to nie zagłębiałem.
Powiem szczerze, że nigdy sie nie interesowałem tematem i pewnie wiem tyle samo co Ty ;)
Ale skoro sa jakieś poziomy do zaliczenia i za to trzeba samemu zapłacić to w sytuacji gdy ponad 80% traci łatwo stworzyć biznes który na tym może zarabiać

spox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2024, 17:01

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: spox »

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę prop trading i są :)

Są czysto forexowe, są futures do wyboru do koloru. Nie wiem, co dalej komentować.
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, tak:
trudno przejść ? Tak. Płacą ? Tak. Trzeba mieć system pracujący z małym ryzykiem? Tak

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cblondyn pisze:
29 mar 2024, 16:26
azyl pisze:
29 mar 2024, 16:19


Facet na tym drugim linku który wysłałem tak właśnie robi.
To jak sie pojawi na YT live będę wdzieczny gdy podasz do niego link. Chętnie popatrze
Dobrze, podeślę linka na priv gdy facet będzie na live albo wrzucę tutaj.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

spox pisze:
29 mar 2024, 16:37
Tak. Trzeba mieć system pracujący z małym ryzykiem? Tak
Jeśli ktoś sworzył zarabiający system/strategie to nie potrzebuje niczyjej pomocy. Kapitał potrafi wypracować sam. Bo czy ktoś zostanie zawodowym traderem nie zależy od tego ile posiada kasy ale od regularności zysków strategii. Procent składany zrobi reszte. Wystarczy średnio regularnie 1-2% zysku dziennie przez kilkanaście miesięcy. Łatwo policzyć jaki to da rezultat. Oczywiście to w teorii. Ale myślę, że do wykonania ;)

spox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2024, 17:01

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: spox »

Uważam, że to jest bardzo ważne przy wyborze prop firmy. Sposób, w jaki kalkuluje się max loss.
Albo max loss jako x proc. equity, inne firmy ustalają max loss jako tzw. względny. Jeszcze inne miks tych dwóch

https://www.tradingview.com/chart/ETHUS ... -Drawdown/

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Scalping i klasyka

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

azyl pisze:
29 mar 2024, 16:40
Cblondyn pisze:
29 mar 2024, 16:26
azyl pisze:
29 mar 2024, 16:19


Facet na tym drugim linku który wysłałem tak właśnie robi.
To jak sie pojawi na YT live będę wdzieczny gdy podasz do niego link. Chętnie popatrze
Dobrze, podeślę linka na priv gdy facet będzie na live albo wrzucę tutaj.
Jest koleś. Tyle, że on więcej gada niż inwestuje ;)
https://www.youtube.com/watch?v=r3DWT6FkKZQ

ODPOWIEDZ