DayTrading: Piątek 06.10.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
setka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 981
Rejestracja: 17 paź 2022, 21:51

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: setka »

no to irak tymbardziej zapłonie :(

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

:!:
setka pisze:
07 paź 2023, 18:30
bliski wschod, iran spłonie niebawem, tak wiec bax twoje lki na ropie jednak moga miec sens, szukałbym tez juz ostatniej okazji odkupu $ bo moze byc b drogo niebawem.

z ropa to na razie lki sa oki i przypominamale gra jest pod kontrakty a sa sprzedawane na miesiac lub ten istotny na 3mce
kontrakt 3m-czny to wrzesien a rozliczenie w grudniu / i tu bedzie sie działo bo to koniec roku
rozliczenia kontraktow sa 15 a czasem 16 bo potem kupujesz kontrakt w ciagu 3chyba dni czy 5moze
kontrakt wrzesniowy byl na spadki / tzn wiekszosc pozycji/ byl pook 89 zbliza sie 15 pazdziernik i cene mamy ok 83
nie bardzo chce mi sie wierzyc ze dadza az tyle zarobić bo na dzis to az 6pkt roznicy
zas co do gazu? to wyraznie dalem dpy i nie rozumiem czemu pogasilrem wszystkie lki znowu
bo gdyby nie to ze skracalem jak sie da to by mnie rozjechali na maksa
zamkn wyzej 3,3xx to juz masakra liczylen na gora 3,1 czyli pomyłka zajbista i problem czy to juz :!: bo wyzej a to otwarta droga
bo kontr dopiero 21pazdz czyli sporo czasu cena we wrzesniu byla 2,7-2,8 zamkniecie w piatek wyzej 3,3
czyli wyrazne przegiecie 50 pktow dla mnie szok
te 4k to moge zgasic na upartego i stanac z boku ale ja pozycjonuje by miec z/s a nie lapac straty
kontr ropa i ceny
chca tez ruscy zwiekszyc sprzedaz
Departament Energii USA poinformował, że średni popyt na benzynę w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich czterech tygodni spadł do najniższego poziomu o tej porze roku od 25 lat. /dlatego taka zwała była w srode/ a ta reszta to tylko bajer to o ropie
trend spadkowy i lepsze beda ski ale jak podbija :568: choc na te 88-90
o dolarze
Osłabienie amerykańskiej gospodarki może sprawić, że oczekiwania dotyczące obniżki stóp zostaną przesunięte z połowy 2024 r. na późniejszy termin, co negatywnie przełoży się na dolara amerykańskiego.

Jednak względna siła amerykańskiej gospodarki w porównaniu z Europą czy Chinami może nadal stanowić wsparcie dla waluty Stanów Zjednoczonych. Ryzyko stagflacji jest najwyższe w strefie euro i w Wielkiej Brytanii, co sugeruje, że ewentualne osłabienie USD w stosunku do EUR i GBP może być trudne. Biorąc pod uwagę dużą wagę EUR w indeksie kasowym USD Bloomberg (Bloomberg Dollar Spot Index) oznacza to, że ogólny trend spadkowy dolara może pojawić się dopiero po wyraźnym uwidocznieniu obaw przed stagflacją w Stanach Zjednoczonych.
z perspektywy makro, silny dolar amerykański może oznaczać zmniejszenie eksportu, a tym samym niższe tempo wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych.
silny dolar pomaga Rezerwie Federalnej w walce z inflacją, a zatem skoordynowane działania na rzecz osłabienia amerykańskiej waluty są mało prawdopodobne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

kontrakty na 15 pazdziernik na sp500 i wszystko jest jasne dlaczego juz nic nie spada
15-18 wrzesien byla cena ok 4500 :568: kontr 15go a fed to koniec miesiaca :idea: niestety mam tylko lki na daxie
wiec zwłaszcza nasdaq / us100/ bo lki mialem ale pogasiłem np us100 w ok 15k bo tanczyli gora dól czyli tez zbyt wczesnie /
wiec moglby troche spasc 8)
dax na kontr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

to i edek a kontrakty
po kontr indeksy wszystkie spadły i edek zakrecil w gore ale w sumie tez spadł :568:
mialo na pazdz byc spadkowo i na razie było :568:
Możliwa jeszcze taka projekcja /tego poziomu w fiolet kolku ja nie zakladam ale jest mozliwy :!:bo kanał jest i to wyrazny
by była mowa o wyraznych wzrostach to musi rynek wyjsc choc nad 1,09 a na dzis to przepasc :568:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

formacja glowna na dzis na edku na dziennym
ale jest i kanal jako formacja juz domknieta :!: bo jest wyjscie juz z tym ze ten kanał jest wg mnie ciut nie tak ale maszynka go rysuje
i takie to kwiatki
dlatego trudno okreslic co chce rynek grac
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Weź, bax, jak skądś kopiujesz tekst to podawaj źródło bo i tak nie uwierzy, że jesteś autorem tekstu ze znakami interpunkcyjnymi a plagiat to zawsze obciach :lol:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

baxik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7002
Rejestracja: 25 kwie 2022, 00:37

Re: DayTrading: Piątek 06.10.2023

Nieprzeczytany post autor: baxik »

przesadzasz
ja tylko podaje skroty madrosci analitykow wszelkiej mąsci i czesto to robie powinnaś sie juz przyzwyczaić
nie moge podawac zrodla bo to nie pisał jeden analityk
na edku jest pozamiatane ski bingooooooooooooooooo
ale luka szooook :shock: choc raz na esach porzadne z/s
jeszcze niech tylko gaz z luka otworza to bedzie cacy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
co złego to nie ja to wina Baxa - by nie było zbędnych gadek pozycjonuję na demo i realnie
i nie mam zamiaru podawać który jest realny ani o tym pisać
- to tylko projekcje i moje widzi mi się

Zablokowany