ICT Concepts- TIME & PRICE

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
MauiBreaker
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 06 wrz 2023, 13:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: MauiBreaker »

Filmik z dzisiejszego wejścia na AM sesji, ogólnie trade trwał ok 1,5 godziny, a twitter dopuszcza 2:20min więc musiał być w przyspieszeniu.
Żadnych niespodzianek, 0 emocji, do celu -> 2STDV

https://twitter.com/suqo_fx/status/1707490293623247216

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
28 wrz 2023, 14:08
Ja traduję bardzo podobnie, Intraday, i też byś się pewnie zdziwił, że praktycznie robię to co ty, tylko nie bawię się w te wszystkie teorie spiskowe, w które ty tak święcie wierzysz.
Słuchaj w książce Liama Vaughan'a trader na kontraktach emini na S&P opisuje całą paletę manipulacji na rynku tak wiec nie do końca twierdzenie o braku manipulacji na rynku jest prawdziwe. I tak nie będziecie czytać tej książki wiec napiszę wam wprost koleś był genialny w swojej robocie (trading na drabince zleceń - order book) wpadł bo właśnie manipulacje "dużych graczy" go do tego doprowadziły.
1to1 pisze:
28 wrz 2023, 20:03
Komu twój guru ukradł metodę?
My wszyscy na forum komuś coś podwędziliśmy :wink: . Spójrz na rynek wszystko co widzimy każdy opisuje na swój sposób.

Ja ma takie wrażenie że nikt już nie pamięta czym jest HFT i inne kur...wo serwowane przez Wall Street.

Dajcie MB zagrać z 10 razy wtedy oceniajcie
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SEROL666 pisze:
28 wrz 2023, 23:40
Słuchaj w książce Liama Vaughan'a trader na kontraktach emini na S&P opisuje całą paletę manipulacji na rynku tak wiec nie do końca twierdzenie o braku manipulacji na rynku jest prawdziwe. I tak nie będziecie czytać tej książki wiec napiszę wam wprost koleś był genialny w swojej robocie (trading na drabince zleceń - order book) wpadł bo właśnie manipulacje "dużych graczy" go do tego doprowadziły.
Spoko, że manipulacje są, to ja się zgadzam. Ale to nie oznacza, że ktoś chce akurat ciebie, czy kogoś zrobić w bambuko, albo twój stop loss wyjąć! Ludzie nie rozumieją zachowań ceny, bo ona nie chce robić tego, czego oni oczekują, bo według nich powiinno być tak, albo owak, i wtedy dorabiają teorie spiskowe, zamiast zaakceptować że tak jest i trzeba tylko znaleźć sposób na wykorzystanie tego zjawiska. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy dominuje trading algorytmiczny i polowanie jednego grubasa na drugiego.
Grubasa nie interesują jakieś mierne 0.01 Lota, czy 0.1 Lota, czy nawet 100 Lotów, czy jakieś 1-2-3 kontrakty mini, i to jeszcze na instrumencie pochodnym CFD.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ninjaproject pisze:
28 wrz 2023, 23:50
Spoko, że manipulacje są, to ja się zgadzam. Ale to nie oznacza, że ktoś chce akurat ciebie, czy kogoś zrobić w bambuko, albo twój stop loss wyjąć! Ludzie nie rozumieją zachowań ceny, bo ona nie chce robić tego, czego oni oczekują, bo według nich powiinno być tak, albo owak, i wtedy dorabiają teorie spiskowe, zamiast zaakceptować że tak jest i trzeba tylko znaleźć sposób na wykorzystanie tego zjawiska. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy dominuje trading algorytmiczny i polowanie jednego grubasa na drugiego.
Grubasa nie interesują jakieś mierne 0.01 Lota, czy 0.1 Lota, czy nawet 100 Lotów, czy jakieś 1-2-3 kontrakty mini, i to jeszcze na instrumencie pochodnym CFD.
Tu mamy MB który dogłębnie chce przekazać swoją wiedzę od podstaw, pewne rzeczy mogą kuć w oczy inne wydać się trywialne. Słuchaj ja i ty wiemy że najlepiej się trzymać jednego rynku - i krótko mówiąc zarabiać na tym na czym się znamy. MB postępuje podobnie wiec nie powinniśmy się spinać. Nie proponuje szkoleń czy innych pierdół wiec usiądźmy i dajmy człowiekowi pisać.

Dobrze wiemy że w dziale DT mamy mitomana, który wprowadza ludzi w błąd na temat samej istoty traidnigu dla własnych chorych potrzeb robi wklejanki swoich wejść z demo, które zarabiają - ze 100 razy został przyłapany na łganiu na potęgę (jak ktoś nie wierzy to wystarczy prześledzić ostatnie 2 tyg.). I co ? Jeb...y karaluch jest niezniszczalny co ? Też odpuściłeś bo to nie ma sensu...

Powiem ci Ninja lepiej spójrz co napisał graczpospolity:
daytrading-czwartek-28-09-2023-t33123-30.html
Tak właśnie ludzie podchodzą do działu DT. Moderator i inni myślą że "ruchy" mitomana generują ruch na forum a powiem ci tak że to napędza "głupotę" w dziale DT. patrzyliście co tam się dzieje ? Rysowanki bez totalnego sensu i perspektywy...

Niech MB pisze a czas pokaże.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Hejkafx
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 18 cze 2022, 11:02

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Hejkafx »

@SEROL666

No to jest masakra co się dzieje w dziale DT. Ja jako Świeżak na forum dałem się nabrać, myślę sobie jak oni to robią, że tak łatwo zarabiają dzień w dzień. Zaczęło mi coś nie pasować, jak na jednym czy dwóch screenach tego baxika zobaczyłem, że jest to konto demo i tak sobie myślę czy ja czegoś nie wiem czy coś tu jest nietak. Czy to tylko z tym gościem jest coś nieteges czy wszyscy tam piszący działają na demo i wklejają tylko to co im pasuje? No trzeba mieć coś z głową, żeby tak się zachowywać.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Hejkafx pisze:
29 wrz 2023, 09:46
@SEROL666

No to jest masakra co się dzieje w dziale DT. Ja jako Świeżak na forum dałem się nabrać, myślę sobie jak oni to robią, że tak łatwo zarabiają dzień w dzień. Zaczęło mi coś nie pasować, jak na jednym czy dwóch screenach tego baxika zobaczyłem, że jest to konto demo i tak sobie myślę czy ja czegoś nie wiem czy coś tu jest nietak. Czy to tylko z tym gościem jest coś nieteges czy wszyscy tam piszący działają na demo i wklejają tylko to co im pasuje? No trzeba mieć coś z głową, żeby tak się zachowywać.
A najgorsze jest to, że ten ..... (już nie wiem jak go nazwać) ma swoich wyznawców co go jeszcze bronią. Nie wiem jak trzeba mieć nasrane we łbie by nie widzieć tych manipulacji i kłamstw :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

OK, macie czego chcieliście!
Tym razem spadam z tego przedszkola już na zawsze!
Piszcie sobie co chcecie, obrażajcie mnie do woli, bo nawet Admin daje wam na to przyzwolenie!


Z tego co mi napisał wynika, że jak ja kogoś obrażę wulgaryzmem, to mnie trzeba ukarać, ale innym wolno mnie obrażać tu do woli...
Jak to nazwać?
Na tym forum nie powinno już być nikogo poważnego!
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2023, 10:31 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Hejkafx pisze:
29 wrz 2023, 09:46
@SEROL666

No to jest masakra co się dzieje w dziale DT. Ja jako Świeżak na forum dałem się nabrać, myślę sobie jak oni to robią, że tak łatwo zarabiają dzień w dzień. Zaczęło mi coś nie pasować, jak na jednym czy dwóch screenach tego baxika zobaczyłem, że jest to konto demo i tak sobie myślę czy ja czegoś nie wiem czy coś tu jest nietak. Czy to tylko z tym gościem jest coś nieteges czy wszyscy tam piszący działają na demo i wklejają tylko to co im pasuje? No trzeba mieć coś z głową, żeby tak się zachowywać.
Ja, akurat czegoś się dowiedziałem od kogoś o tym człowieku.
Znalazł coś, czego potrzebuje...
Cóż...

Narka!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

raf1002
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 26 paź 2012, 10:32

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raf1002 »

A miały tu być tylko wykresy Mauibreakera :cry:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ICT Concepts- TIME & PRICE

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ninjaproject pisze:
29 wrz 2023, 10:23
OK, macie czego chcieliście!
Tym razem spadam z tego przedszkola już na zawsze!
Piszcie sobie co chcecie, obrażajcie mnie do woli, bo nawet Admin daje wam na to przyzwolenie!


Z tego co mi napisał wynika, że jak ja kogoś obrażę wulgaryzmem, to mnie trzeba ukarać, ale innym wolno mnie obrażać tu do woli...
Jak to nazwać?
Na tym forum nie powinno już być nikogo poważnego!
Widzę, że kolega zinterpretował moją odpowiedź na jego wiadomość tak jak mu się to podoba ;). Pozostaje mi to zatem sprostować.

Napisałeś do mnie ze "skargą", że Cię obrażają i czujesz się pokrzywdzony. Przejrzałem na szybko ten wątek, pojawił się jeden wulgaryzm za co autor tego tematu został ukarany 3-dniowym banem, aby przemyśleć i ochłonąć. Cała reszta to "dyskusje" i konflikty do których z resztą regularnie bezpośrednio lub pośrednio doprowadzasz lub w których uczestniczysz.

Nie znamy się od dziś - regularnie swoją postawą, ego czy poczuciem wyższości jakie co rusz chcesz demonstrować innym użytkownikom, przekonując ich do swoich "racji" wywołujesz te sytuacje zamiast zwyczajnie momentami odpuścić, zmienić swoje nastawienie czy sposób komunikacji z innymi użytkownikami. W końcu zdecydowana większość zgłoszeń związana jest z Twoją osobą - przy tak dużej statystyce nie można uznać, że to przypadek. Jeśli nie potrafisz tego zauważyć, a tym bardziej czegoś z tym zrobić, to właśnie podjęta przez Ciebie decyzja będzie prawdopodobnie najlepsza dla wszystkich.

Jeśli Seba na osiedlu pomoże wnieść babci zakupy ale potem pobije dwóch małolatów, to jest to dobry Seba czy zły? Jestem zdania, że lepiej jakby Seba jednak nic nie robił.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ