DayTrading: Piątek 14.07.2023

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

Cblondyn pisze:
15 lip 2023, 13:05
SEROL666 pisze:
15 lip 2023, 11:55
Bemowo1 pisze:
14 lip 2023, 19:09

I tu właśnie się z Tobą nie zgodzę.
Miejsca, które wskazuję działają pomimo, że fundamenty mogą sugerować coś innego.
Nie twierdzę, że nie zostaną pokonane.. Ale twierdzę, że z tych miejsc może nastąpić korekta, a nawet zmiana trendu.
Ja zawsze ze średnimi mam problem bo je "rysują" świece... wiesz taki paradoks co jest pierwsze jajo czy kura. Do tego różne TF i różne poziomy - grzędy... więc na którejś coś musi się wykluć...
W przypadku średnich sprawa jest jasna. Jest to pochodna ceny i to cena decyduje o kształcie średniej. Nie odwrotnie. Podobnie z kazdym innym oscylatorem. Dokładnie z określonym wzorem matematycznym. Prosta matematyka. To jak pochodna funkcji ;)
to wszystko jest namalowane po lewej stronie (to było i się już nie wróci) wykresu, a jak sie bedzie kształtował wykres po prawej stronie?
Napisz dziś gdzie pójdzie bo po fakcie można tworzyć do historii różne brednie tylko jak na tym zarobić?

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

SEROL666 pisze:
15 lip 2023, 11:55

Ja zawsze ze średnimi mam problem bo je "rysują" świece... wiesz taki paradoks co jest pierwsze jajo czy kura. Do tego różne TF i różne poziomy - grzędy... więc na którejś coś musi się wykluć...
To oczywista oczywistość, że poziom średniej wynika z (HI+LOW) świecy/2 z n... okresów
I tu są genialne właściwości średniej/zestawu średnich

1. przy silnych trendach kurs się odbija od średnich
2. oddziela przedziały buy od sell

Patrząc na zdjęcie sprawa wydaje się dość prosta pod warunkiem, że bazujemy tylko na jednym interwale (i tu przy mądrym ale i ryzykownym zarządzaniu kapitałem można pieniądze zarabiać)

Sprawa zaczyna się komplikować ponieważ jest n..... interwałów
Stąd też średnie pokazują, dlaczego zmiana trendu jest tak czasochłonna

Przypomnę po raz kolejny:
Zmiana trendu to wypadkowa ruchu ceny i czasu
Dlatego po silnym ruchu trendowym długa w czasie konsolidacja może spowodować, że średnie "dogonią" aktualny kurs i sygnał zmiany trendu może nastąpić po niewielkim impulsie przeciwnym do ostatniego ruchu trendowego (tu przykład sygnału buy na interwale m15 (niestety ten interwał dla mnie jest szumem)

H1 pokazuje, że do zmiany trendu daleka droga
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

EUR/PLN

M30 - ewidentny sygnał kupna
H1 - także sygnał kupna, wyjście nad turkusową taśmę powinno zwiększyć dynamikę osłabiania się złotówki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

D1 - sygnał kupna
W1 - sygnał kupna

H4 - tu do zmiany trendu na wzrostowy potrzeba kilku tygodni lub dużej awarii
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
setka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 981
Rejestracja: 17 paź 2022, 21:51

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: setka »

Z tym cudem PLNowym wobec dolara to podobno wygląda sprawa tak, że te pisowskie kurewki z MF zadluzaja nas na potege sprzedajac obligacje na rynkach zagranicznych i za pozyskane USD interweniuja na rynku usd pln.... ile w tym prawdy nie wiem ale ma to sens. Po co to robia ? Nie wiem. Moze na zamowienie tych co beda z wigola wyskakiwac do pln a potem do taniutkiego usd.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

setka pisze:
16 lip 2023, 00:41
Z tym cudem PLNowym wobec dolara to podobno wygląda sprawa tak, że te pisowskie kurewki z MF zadluzaja nas na potege sprzedajac obligacje na rynkach zagranicznych i za pozyskane USD interweniuja na rynku usd pln.... ile w tym prawdy nie wiem ale ma to sens. Po co to robia ? Nie wiem. Moze na zamowienie tych co beda z wigola wyskakiwac do pln a potem do taniutkiego usd.
Ja spotkałem się z opinią, że BGK pozbywa się rezerw walutowych

Dlaczego to robią?

Sprawa jest banalnie prosta

pisowym chodzi o to, aby płaca minimalna wyrażona w USD była jak najwyższa. I ten plan im się w tym roku naprawdę, ku mojemu zaskoczeniu spełni.

Wykres już nie jest aktualny ale nawet tutaj ten wynik jest rewelacyjny

Od nowego roku płaca minimalna rośnie z 3700 na 4300 !!!!!!!!!!!!!!!!
To spowoduje ponownie wzrost inflacji - pisowym zależy na tym, aby nastąpił powrót Polaków do Polski (nawet to cenię) pytanie tylko czy się uda przy tak piekielnej inflacji. Polska może mieć najwyższą inflację w Europie !!! - To powinno osłabić PLN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Nowy wskaźnik, oczywiście mojej produkcji.
Wskaźnik przy silnym trendzie pokazuje natężenie skąd może nastąpić kontynuacja ruchu trendowego

Jak pisałem naście razy:

Zmiana trendu to wypadkowa:
-ruchu ceny
-czasu

Nie wiem jak długa będzie konsolidacja na USD/PLN, ale na ten moment kumulacja energii jest zdecydowanie po stronie niedźwiedzi.

Pisałem wcześniej, że na USD/PLN powinien powstać jeszcze jeden impuls spadkowy. Ten wykres także potwierdza moje wcześniejsze przypuszczenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

3,92 .....????

Poziom wskazany na wykresie (3,92) może zostać pokonany (wykres świecowy różni się od wykresu liniowego)
Dobrze byłoby zamknąć miesiąc nad tym poziomem

Awarią będzie zejście poniżej 3,76- Do tego poziomu droga daleka.

Tu trend jest ewidentnie wzrostowy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Chris.ldn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 831
Rejestracja: 06 lut 2013, 18:21

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Chris.ldn »

Bemowo1 pisze:
16 lip 2023, 02:58
3,92 .....????

Poziom wskazany na wykresie (3,92) może zostać pokonany (wykres świecowy różni się od wykresu liniowego)
Dobrze byłoby zamknąć miesiąc nad tym poziomem

Awarią będzie zejście poniżej 3,76- Do tego poziomu droga daleka.

Tu trend jest ewidentnie wzrostowy
3,75 na moje chore oko :D
Awaria będzie poniżej 3,71 :564:
"Nie ważne, że straciłeś lub zarobiłeś mniej, niż mogłeś. Ważne, czego się nauczyłeś".

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Piątek 14.07.2023

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Bemowo1 pisze:
16 lip 2023, 00:20
To oczywista oczywistość, że poziom średniej wynika z (HI+LOW) świecy/2 z n... okresów
I tu są genialne właściwości średniej/zestawu średnich

1. przy silnych trendach kurs się odbija od średnich
2. oddziela przedziały buy od sell

Patrząc na zdjęcie sprawa wydaje się dość prosta pod warunkiem, że bazujemy tylko na jednym interwale (i tu przy mądrym ale i ryzykownym zarządzaniu kapitałem można pieniądze zarabiać)

Sprawa zaczyna się komplikować ponieważ jest n..... interwałów
Stąd też średnie pokazują, dlaczego zmiana trendu jest tak czasochłonna

Przypomnę po raz kolejny:
Zmiana trendu to wypadkowa ruchu ceny i czasu
Dlatego po silnym ruchu trendowym długa w czasie konsolidacja może spowodować, że średnie "dogonią" aktualny kurs i sygnał zmiany trendu może nastąpić po niewielkim impulsie przeciwnym do ostatniego ruchu trendowego (tu przykład sygnału buy na interwale m15 (niestety ten interwał dla mnie jest szumem)

H1 pokazuje, że do zmiany trendu daleka droga
Bemowo, jesteś praktykiem średnich a mnie od dawna ciekawi jeden ich aspekt. Narzędzia, które liczą nam średnie nie odrzucają danych skrajnych (czy odrzucają?). Jaka jest więc wartość praktyczna średnich, jeśli taka skrajna dana się pojawi? Zwłaszcza, jeśli jest to rolowanie, jak na wykresie poniżej (słaba jakość, lepszej nie mam i nie mogę już mieć) i jest olbrzymie. To przecież wpływa na średnie na wiele tygodni, już nie mówiąc o niższych tf. Czy coś mi tu umyka?
Swoją drogą, ten wykres to koszmar statystyka - vix z czasu początku pandemii, kiedy to rolowanie wypadło na 12 marca 2020. Gigantyczne, największe jakie przeżyłam będąc na rynku. Dodam, że kilka/kilkanaście dni wcześniej vix oscylował wokół wartości około 16.

Obrazek
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Zablokowany