jak grochem o ścianę

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

azyl pisze:
13 kwie 2023, 22:03
ninjaproject pisze:
13 kwie 2023, 21:14
azyl pisze:
13 kwie 2023, 21:06


większość pozycji zamykam w ciągu tego samego dnia ale tak być nie może. nad wejściem, cierpliwością i dyscypliną muszę popracować. przez weekend na spokojnie usiądę do tego Myfxbook i podepnę go tutaj.
A w jaki sposób chcesz nad tymi czynnikami pracować???
Widzisz, to jest kwestia psychologiczna, z tym nie da się pracować.
Potrzebujesz pewności.
1. Pewności, że wszedłeś po korzystnej cenie.
2. Pewności, że jest spora szansa, że twoje TP zostanie osiągnięte.
3. Pewności, że jeżeli zaliczysz SL, to jesteś w stanie powtórzyć 1. i 2.

A do tego potrzeba czasu i pierdyliona dobrych transakcji, które po fakcie jesteś w stanie obiektywnie ocenić, że były rzeczywiście dobre, a nie były kwestią szczęścia i przypadku.

Czasami życia może braknąć...
coś w stylu tego gridu czy jak to się tam nazywa. mam na myśli taką siatkę ze zleceniami blisko poziomu wsparcia czy oporu. z tym, że muszę mieć z góry ustawiony stop i co ważniejsze respektować go. jest jeszcze kwestia tego czy mm mnie puści. ogólnie tym za bardzo się nie martwię. depozyt zawsze można zwiekszyć
Wybij sobie od razu z głowy takie chore pomysły. Bo grid który zmusza dopłate kapitału zazwyczaj się źle kończy. Depozyt jest zbyt mocno przelewarowany. Zbyt wysokie ryzyko. W innym wątku własnie toczy sie dyskusja nad (prawdopodobnie) podobnym przypadkiem.
Przecież broker po to udostępnia lewar by tego nie robić. A rynki w ciągu dnia potrafią mieć zmienność na poziomie kilku %. Depozytu zabezpieczającego nie powinno nigdy braknąć no i od czego mamy SL?

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cblondyn pisze:
16 kwie 2023, 14:00
azyl pisze:
13 kwie 2023, 22:03
ninjaproject pisze:
13 kwie 2023, 21:14

A w jaki sposób chcesz nad tymi czynnikami pracować???
Widzisz, to jest kwestia psychologiczna, z tym nie da się pracować.
Potrzebujesz pewności.
1. Pewności, że wszedłeś po korzystnej cenie.
2. Pewności, że jest spora szansa, że twoje TP zostanie osiągnięte.
3. Pewności, że jeżeli zaliczysz SL, to jesteś w stanie powtórzyć 1. i 2.

A do tego potrzeba czasu i pierdyliona dobrych transakcji, które po fakcie jesteś w stanie obiektywnie ocenić, że były rzeczywiście dobre, a nie były kwestią szczęścia i przypadku.

Czasami życia może braknąć...
coś w stylu tego gridu czy jak to się tam nazywa. mam na myśli taką siatkę ze zleceniami blisko poziomu wsparcia czy oporu. z tym, że muszę mieć z góry ustawiony stop i co ważniejsze respektować go. jest jeszcze kwestia tego czy mm mnie puści. ogólnie tym za bardzo się nie martwię. depozyt zawsze można zwiekszyć
Wybij sobie od razu z głowy takie chore pomysły. Bo grid który zmusza dopłate kapitału zazwyczaj się źle kończy. Depozyt jest zbyt mocno przelewarowany. Zbyt wysokie ryzyko. W innym wątku własnie toczy sie dyskusja nad (prawdopodobnie) podobnym przypadkiem.
Przecież broker po to udostępnia lewar by tego nie robić. A rynki w ciągu dnia potrafią mieć zmienność na poziomie kilku %. Depozytu zabezpieczającego nie powinno nigdy braknąć no i od czego mamy SL?
Wydaje mi się, że źle się zrozumieliśmy. Pokaże Ci o co mi chodziło. patrz link. A co do dopłaty kapitału, dopłacam wtedy gdy kilka miesięcy z rzędu będę na plusie. Jeżeli wyzeruje rachunek, wracam na demo, przeglądam dziennik, szukam błędów i gdy będę lepiej przygotowany, wracam na rynek.

https://zapodaj.net/fa94742fff4f2.jpg.html

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Pozwolę sobie zażartować 🙂 Dobre pojęcie chyba pierwszy raz słyszę o twardym stopie 😅 to ciekawe gdzie jest miękki stop 😜 No założenia w dobrym kierunku. Tylko podstaw się można nauczyć od innych, resztę niestety trzeba samemu pracować.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

azyl pisze:
16 kwie 2023, 13:28
FreeWay pisze:
14 kwie 2023, 21:39
Graj formacje 1-2-3 i Hak Rossa wtedy czysty wykres wystarcza nic więcej nie potrzeba szukaj na M1 tam zawsze zmiana lub kontynuacja trendu ma początek , Wchodzisz zawsze na "3'" a czemu ? bo wtedy juz więcej osób zauważa koniec korekty czy zmianę tredu i w tym momencie zwykle występuje pionizacja ruchu SL z szczytu czy tam dołka bierzesz na M1 a TP z H1 , rr minimum 1:2
https://trading-academy.pl/haki-rossa-p ... kutecznie/
FreeWay miałem okazję czytać DAYTRADING ROSSA (swoją drogą jedna z ciekawszych książek jakie czytałem na temat AT.) Rzeczywiście jakoś tak dziwnie zaznaczyłeś tą formację 1-2-3. ROSS ją inaczej zaznaczał.
Dlatego podchodź ostrożnie do tego co kto pisze i pokazuje. A wątpliwości weryfikuj u źródła.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
17 kwie 2023, 11:57
azyl pisze:
16 kwie 2023, 13:28
FreeWay pisze:
14 kwie 2023, 21:39
Graj formacje 1-2-3 i Hak Rossa wtedy czysty wykres wystarcza nic więcej nie potrzeba szukaj na M1 tam zawsze zmiana lub kontynuacja trendu ma początek , Wchodzisz zawsze na "3'" a czemu ? bo wtedy juz więcej osób zauważa koniec korekty czy zmianę tredu i w tym momencie zwykle występuje pionizacja ruchu SL z szczytu czy tam dołka bierzesz na M1 a TP z H1 , rr minimum 1:2
https://trading-academy.pl/haki-rossa-p ... kutecznie/
FreeWay miałem okazję czytać DAYTRADING ROSSA (swoją drogą jedna z ciekawszych książek jakie czytałem na temat AT.) Rzeczywiście jakoś tak dziwnie zaznaczyłeś tą formację 1-2-3. ROSS ją inaczej zaznaczał.
Dlatego podchodź ostrożnie do tego co kto pisze i pokazuje. A wątpliwości weryfikuj u źródła.
Oczywiście, że FreeWay pokazuje jakiś układ, który nic nie ma wspólnego z Ross Hook.
W necie jest wskaźnik, który pokazuje formacje 1-2-3 i RH.

Natomiast, wchodzenie tak jak pokazuje FreeWay może działać tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest silny trend długoterminowy. Zwykle jest to najgorszy moment do zawierania transakcji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

FreeWay Pokazuje statement i to co zagrywa teraz gram DT jak byś czytał mój dziennik to byś wiedział zamiast farmazony wypisywać , Ty łazisz po forum i spamujesz pokazując HISTORIE jak to cena perfekcyjnie na twoich wsparciach reagowała tyle że to ..uja warte bo wyrysowane na lewej stronie wykresu . Jesteś tylko niespełnionym traderem, przegrywem który już dawno temu się poddał rynek cię złamał bo on łamie słabe charaktery , poddałeś się masz łeb napchany teorią która w praktyce jest niczym niestety nie ma głupich którzy by chcieli za te twoje opowiastki z pod gwiazdki płacić trader żaden szkoleniowiec którego szkoleń nikt nie chce :D Ja na rynku będę jeszcze kilka dekad ty byłeś kilka sezonów i co sezon to BANKRUT eu-bot-test-od-1000-z-t31659-370.html Tu opinia na temat tego cudaka jedna z wielu.

Dokładnie Uważaj na tych co ci rad udzielają łatwo im to przychodzi bo własnych pieniędzy w rynku nie maja . 123 i hak to tylko schematy jest ich ok 20 pochodne A/D Wyckoffa w trendzie wzrostowym wypatrujesz końca korekty nigdy nie inaczej bo rynek ci zęby powybija ja co niektórym tutaj :p
Fioletowa linia moje wejście dziś |SLa broni dodatkowo wsparcie , nie uda się ok strata jest z góry określona jesli się uda piramida zrobi swoje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
17 kwie 2023, 21:26
FreeWay Pokazuje statement i to co zagrywa teraz gram DT jak byś czytał mój dziennik to byś wiedział zamiast farmazony wypisywać , Ty łazisz po forum i spamujesz pokazując HISTORIE jak to cena perfekcyjnie na twoich wsparciach reagowała tyle że to ..uja warte bo wyrysowane na lewej stronie wykresu . Jesteś tylko niespełnionym traderem, przegrywem który już dawno temu się poddał rynek cię złamał bo on łamie słabe charaktery , poddałeś się masz łeb napchany teorią która w praktyce jest niczym niestety nie ma głupich którzy by chcieli za te twoje opowiastki z pod gwiazdki płacić trader żaden szkoleniowiec którego szkoleń nikt nie chce :D Ja na rynku będę jeszcze kilka dekad ty byłeś kilka sezonów i co sezon to BANKRUT eu-bot-test-od-1000-z-t31659-370.html Tu opinia na temat tego cudaka jedna z wielu.

Dokładnie Uważaj na tych co ci rad udzielają łatwo im to przychodzi bo własnych pieniędzy w rynku nie maja . 123 i hak to tylko schematy jest ich ok 20 pochodne A/D Wyckoffa w trendzie wzrostowym wypatrujesz końca korekty nigdy nie inaczej bo rynek ci zęby powybija ja co niektórym tutaj :p
Fioletowa linia moje wejście dziś |SLa broni dodatkowo wsparcie , nie uda się ok strata jest z góry określona jesli się uda piramida zrobi swoje
Byś się przestał błaźnić!
Co ty tutaj pokazujesz?
Jakieś pizdowate trade po 0,01 Lota.
Z tego nie da się wyżyć, co najwyżej na waciki zarobisz.
Ile razy powtarzać, że takie coś nie ma sensu i żadnego uzasadnienia.
Po co tracić czas na takie gówniane zagrywki?

Odnośnie szukania korekt w trendzie, to nikt tu inaczej nikomu nie każe grać.
Może tylko adamkaluza tak gra, że kupuje jak jest drogo.
Każdy inny wie, że trzeba kupować korekty w trendzie wzrostowym.

Odnośnie tego, czy rynek komu zęby powybija, czy nie, to zależy jak trader reaguje i co robi, kiedy traci, o czym też pisałem.

Mam nadzieję, że nikt tu ciebie poważnie nie traktuje, bo jak można poważnie traktować kogoś, kto niczego nie umie, pokazuje trady po 0,01 lota i jeszcze radzi innym, żeby nikogo nie słuchał, tylko ciebie słuchał.

Odnośnie czytania twojego dziennika, to nie ma sensu tracić czas i wzrok na takie gówno, więc nie czytam.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

:wink: Bo to Long term było wtedy i te pozycje po poł roku wisiały . Ty na nic nie zarobisz nawet na waciki bo żeby zarobić to trzeba grać a ty chodzisz i gadasz , jeszcze nie widziałem analizy u ciebie w monecie otwarcia pozycji zawsze historie wklejasz i się mądrzysz że było wejść tu a wyjść tam :564: Ja bym z chęcią twój dziennik poczytał , nie musisz odpowiadać czemu nie założysz, odpowiedz jest jasna skompromitował byś sie w nim do końca

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Nindży nikt tu nie traktuje poważnie, bo nikt nigdy nie widział żadnego jego dobrego wejścia. On jest mistrzem w teorii a na takie coś może się nabrać tylko kompletny amator.
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: jak grochem o ścianę

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FreeWay pisze:
18 kwie 2023, 00:16
:wink: Bo to Long term było wtedy i te pozycje po poł roku wisiały . Ty na nic nie zarobisz nawet na waciki bo żeby zarobić to trzeba grać a ty chodzisz i gadasz , jeszcze nie widziałem analizy u ciebie w monecie otwarcia pozycji zawsze historie wklejasz i się mądrzysz że było wejść tu a wyjść tam :564: Ja bym z chęcią twój dziennik poczytał , nie musisz odpowiadać czemu nie założysz, odpowiedz jest jasna skompromitował byś sie w nim do końca
Oczywiście, że nie założę żadnego dziennika na tym forum, ponieważ prowadzę taki dla siebie i dla tych, którzy chcą w tym uczestniczyć. Nie tylko że dziennik prowadzę, ale i nagrywam regularnie sobotnie filmy omawiające cały tydzień tradingu. Ale ty ich nie zobaczysz!
adamkaluza pisze:
18 kwie 2023, 00:23
Nindży nikt tu nie traktuje poważnie, bo nikt nigdy nie widział żadnego jego dobrego wejścia. On jest mistrzem w teorii a na takie coś może się nabrać tylko kompletny amator.
Kolejny mądraliński!

Nawet nie wiesz ilu z tych tzw. idoli z tego forum przychodziło do mnie po prywatną poradę.
Oczywiście, prosili, żebym o tym na forum publicznie nie wspominał, więc nikogo po nicku nie wyjawię.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ