częściowa realizacja zysków

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

częściowa realizacja zysków

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cześć. Jak w mt5 wykonać częściową realizację zysków ? Już tłumaczę o co konkretniej chodzi. Załóżmy że otwieram pozycję o wielkości 0.2 lota. Chciałbym ustawić tp w dwóch lub trzech miejscach. Np. pierwsze po osiągnięciu określonej ilości pipsów, drugą na wysokości poprzedniego szczytu a trzecią trzymać. ustawiając tp nie widzę nigdzie możliwości zmiany wielkości wolumenu i mogę ustawić tylko jedno tp które by mi z miejsca zamykało cała pozycje ;/

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: częściowa realizacja zysków

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie możesz normalnie ustawić więcej niż jeden poziom TP dla danej pozycji.
Możesz rozbić wolumen na trzy pozycje, albo zastosować odpowiedni algorytm w EA, który będzie zamykał cześć pozycji po osiągnięciu określonych targetów.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1009
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: częściowa realizacja zysków

Nieprzeczytany post autor: dopra »

azyl pisze:
27 lut 2023, 15:19
Cześć. Jak w mt5 wykonać częściową realizację zysków ? Już tłumaczę o co konkretniej chodzi. Załóżmy że otwieram pozycję o wielkości 0.2 lota. Chciałbym ustawić tp w dwóch lub trzech miejscach. Np. pierwsze po osiągnięciu określonej ilości pipsów, drugą na wysokości poprzedniego szczytu a trzecią trzymać. ustawiając tp nie widzę nigdzie możliwości zmiany wielkości wolumenu i mogę ustawić tylko jedno tp które by mi z miejsca zamykało cała pozycje ;/
niestety nie możesz, możesz ręcznie zamknąć część pozycji, ale kilka TP na 1 pozycji nie. Ja robię tak, że jak chcę np 0.2 lota zlecenie otworzyć to otwieram 2 zlecenia po 0.1 lota i wtedy różne TP całych zleceń

azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

Re: częściowa realizacja zysków

Nieprzeczytany post autor: azyl »

dopra pisze:
27 lut 2023, 20:35
azyl pisze:
27 lut 2023, 15:19
Cześć. Jak w mt5 wykonać częściową realizację zysków ? Już tłumaczę o co konkretniej chodzi. Załóżmy że otwieram pozycję o wielkości 0.2 lota. Chciałbym ustawić tp w dwóch lub trzech miejscach. Np. pierwsze po osiągnięciu określonej ilości pipsów, drugą na wysokości poprzedniego szczytu a trzecią trzymać. ustawiając tp nie widzę nigdzie możliwości zmiany wielkości wolumenu i mogę ustawić tylko jedno tp które by mi z miejsca zamykało cała pozycje ;/
niestety nie możesz, możesz ręcznie zamknąć część pozycji, ale kilka TP na 1 pozycji nie. Ja robię tak, że jak chcę np 0.2 lota zlecenie otworzyć to otwieram 2 zlecenia po 0.1 lota i wtedy różne TP całych zleceń
Już doszedłem do tego ale i tak dziękuje za informację.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ