Broker bez swapa na akcje US

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

Hej, szukam jakiegoś brokera, u którego można by handlować na akcjach z S&P500 jak np. Pepsico, tesla apple itp.
Gram cały czas na dukascopy i dopiero zobaczyłem, że oni na wszystkie akcje i indeksy szwajcarskie nie pobierają żadnego swapa. Ale jako, że handluje głównie na akcjach amerykańskich, to swap zjada mi około 1/3 profitów(pozycje trzymam po kilka miesięcy).
Czy ktoś z Was wie może, czy jest jakiś broker, który na akcje amerykańskie nie pobiera swapów, podobnie co dukascopy na szwajcarskie?

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6650
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Slalas pisze:
15 lut 2023, 00:37
czy jest jakiś broker, który na akcje amerykańskie nie pobiera swapów, podobnie co dukascopy na szwajcarskie?
Jest. Nie pobiera również prowizji. XTB.

Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

Cblondyn pisze:
15 lut 2023, 08:14
Jest. Nie pobiera również prowizji. XTB.
W sumie nie doprecyzowałem, chodzi mi o akcje CFD, jeszcze trochę za mały kapitał aby handlować bez dźwigni :/
A widzę, że niestety na akcje cfd, XTB ma swapy.

FreeWay

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Slalas pisze:
15 lut 2023, 08:53
Cblondyn pisze:
15 lut 2023, 08:14
Jest. Nie pobiera również prowizji. XTB.
W sumie nie doprecyzowałem, chodzi mi o akcje CFD, jeszcze trochę za mały kapitał aby handlować bez dźwigni :/
A widzę, że niestety na akcje cfd, XTB ma swapy.
W XTB masz akcje STC lub STC CFD na CFD możesz się podlewarować 1:5 20% dźwignia , Lewar to kredyt udzielany ci przez brokera jeśli szukasz takiego ktory z kredytuje ci pozycje za darmo to powodzenia :wink: odsetki trzeba płacić niestety

Jeśli chodzi o odsetki czyli swap na akcjach CFD przykładowo CSGN Credit Suisse volumen 370 po cenie 2.8050 wartość kontraktu 1035 depozyt zabezpieczający 999pln zależnie od kursu CHF/PLN +spred 23zł dzienny koszt SELL: -0.49pln BUY -0.79 tyle placisz za lewar 1:5 jesli firma wypłaca dywidende to ona niweluje cześć kosztów w przypadku pozycji L

Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

FreeWay pisze:
16 lut 2023, 23:53
W XTB masz akcje STC lub STC CFD na CFD możesz się podlewarować 1:5 20% dźwignia , Lewar to kredyt udzielany ci przez brokera jeśli szukasz takiego ktory z kredytuje ci pozycje za darmo to powodzenia :wink: odsetki trzeba płacić niestety
Duka w swojej ofercie posiada takie opcje z lewarem 1:5 bez żadnego swapa. Dlatego zapytałem konkretnie, czy jest jakis brooker z lewarem na akcje amerykańskie bez swapa.
FreeWay pisze:
16 lut 2023, 23:53
brokera jeśli szukasz takiego ktory z kredytuje ci pozycje za darmo to powodzenia :wink: odsetki trzeba płacić niestety
:568: czytamy ze zrozumieniem

Wiem też co to jest Swap więc nie musisz mi podawać jaki będzie przykładowy na CSGN Credit Suisse

Zadałem konkretne pytanie:
szukam jakiegoś brokera, u którego można by handlować na akcjach cfd z S&P500 jak np. Pepsico, tesla apple itp. bez swapa

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Szukaj brokera, który obsługuje "Islamic Trading Account".
Oczywiście, to nigdy nie będzie za darmo - jak nie swap, to będzie wyższa prowizja, albo inna opłata.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Skoro DukaScopy ma taką ofertę czemu szukasz innego brokera ? zbyt mała ilość firm w ofercie czy oś z nimi nie tak ?

Slalas
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2017, 10:06

Re: Broker bez swapa na akcje US

Nieprzeczytany post autor: Slalas »

FreeWay pisze:
17 lut 2023, 18:32
Skoro DukaScopy ma taką ofertę czemu szukasz innego brokera ? zbyt mała ilość firm w ofercie czy oś z nimi nie tak ?
On ma taka opcje ale dla tylko akcji cfd szwajcarskich(nestle, logitech, abb itp.), reszta normalnie posiada swapy :/

Konto islamskie mnie nie interesuje, bo często wychodzi to dużo gorzej niż normalne swapy

ODPOWIEDZ