Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Nie otworzyło nic dzisiaj, oczywiście bez błędu się nie obyło, a nie miałem czasu tego doglądać.


MarketInfo zwraca spread w postaci:

8


A żebym mógł go porównać z wartością mojego SL, potrzebuję:

0.00008


Wydaje się, że zwykłe działanie dzielenia powinno rozwiązać problem.
Ale tu pojawi się kolejna zmienna, i to inputs.
Bo są instrumenty, gdzie trzeba będzie podzielić przez 100, 1000...

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
23 cze 2022, 15:33
Nie otworzyło nic dzisiaj, oczywiście bez błędu się nie obyło, a nie miałem czasu tego doglądać.


MarketInfo zwraca spread w postaci:

8


A żebym mógł go porównać z wartością mojego SL, potrzebuję:

0.00008


Wydaje się, że zwykłe działanie dzielenia powinno rozwiązać problem.
Ale tu pojawi się kolejna zmienna, i to inputs.
Bo są instrumenty, gdzie trzeba będzie podzielić przez 100, 1000...
Jest coś takiego jak _Point, albo Point().
Oczywiście, że albo cenę przekształcasz na _Point, albo punkty na cenę.
cena/_Point=pkt
pkt*_Point=cena

Nie baw się w dzielenie, bo to niestety nie jest uniwersalne rozwiązanie!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
23 cze 2022, 17:10

Jest coś takiego jak _Point, albo Point().
Oczywiście, że albo cenę przekształcasz na _Point, albo punkty na cenę.
cena/_Point=pkt
pkt*_Point=cena

Nie baw się w dzielenie, bo to niestety nie jest uniwersalne rozwiązanie!
Dzięki! Nie mogłem za dużo dziś próbować przed kompem, ale rozkminę miałem całkiem niezłą.
Bo próbowałem wcześniej mnożyć, dzielić, itp itd. próbowałem pomnożyć przez _Digits, ale pomyliłem _Digits z _Point !!!!

Już odpalam MetaEditor i działam, bo zaczyna to wszystko nabierać sensownych kształtów i prezentuje się tak, jakby było całkiem nie tak daleko od zarabiania.

Nie chcę się podjarywać za wczasu, bo pewnie w najbliższych dniach okaże się, że trzeba uwzględnić kolejne, dające przewagę czynniki

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dobra, chyba na ten moment wszystkie cele odnośnie elementów EA wykonane.
Podkreślam: na ten moment. Nie ma wątpliwości, że to jeszcze nie koniec i daleka droga, bo nie uwierzyłbym, gdyby już nic nie wymagało udoskonaleń :D :D :D

Teraz zostaje obserwacja działania i analiza wyników.

Warunek co do spreadu zmieniłem na jeszcze bardziej restrykcyjny:

Spread wynosi max 10% odległości między ceną zakupu/sprzedaży a SL.

Nie mogę się doczekać momentu, gdy pojawi się kilka tygodni statystyk.
O ile tak niewielkie konto wytrzyma tę strategię :D :D :D
Kluczowe będą pierwsze dni.
Ale skoro depo przeżyło ponad 200 transakcji bez najnowszych udoskonaleń, to powinno przetrwać kolejnych tyle i więcej, skoro strategia otrzymała w ostatnich godzinach bardzo znaczący upgrade.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Mistyfikator pisze:
23 cze 2022, 18:26
Dobra, chyba na ten moment wszystkie cele odnośnie elementów EA wykonane.
Podkreślam: na ten moment. Nie ma wątpliwości, że to jeszcze nie koniec i daleka droga, bo nie uwierzyłbym, gdyby już nic nie wymagało udoskonaleń :D :D :D

Teraz zostaje obserwacja działania i analiza wyników.

Warunek co do spreadu zmieniłem na jeszcze bardziej restrykcyjny:

Spread wynosi max 10% odległości między ceną zakupu/sprzedaży a SL.

Nie mogę się doczekać momentu, gdy pojawi się kilka tygodni statystyk.
O ile tak niewielkie konto wytrzyma tę strategię :D :D :D
Kluczowe będą pierwsze dni.
Ale skoro depo przeżyło ponad 200 transakcji bez najnowszych udoskonaleń, to powinno przetrwać kolejnych tyle i więcej, skoro strategia otrzymała w ostatnich godzinach bardzo znaczący upgrade.
Maksymalny spred wynosi u Ciebie do 10% wartości sl czyli odległości od ceny zlecenia rynkowego
czyli 1p jak jest sl 10
tak to rozumie i ok
a możesz powiedzieć jak sobie dałeś rade z wypełnieniem zleceń rynkowych?
a bardziej z ceną wypełnienia?
optymalizator wypełni ostatnią cenę i jest to bardzo optymistyczny wariant
W realnym rynku jest inaczej
jeszcze tym bardziej ze sie bijesz o tak małe wartosci w przypadku np spred (1p)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
24 cze 2022, 09:50
Mistyfikator pisze:
23 cze 2022, 18:26
Dobra, chyba na ten moment wszystkie cele odnośnie elementów EA wykonane.
Podkreślam: na ten moment. Nie ma wątpliwości, że to jeszcze nie koniec i daleka droga, bo nie uwierzyłbym, gdyby już nic nie wymagało udoskonaleń :D :D :D

Teraz zostaje obserwacja działania i analiza wyników.

Warunek co do spreadu zmieniłem na jeszcze bardziej restrykcyjny:

Spread wynosi max 10% odległości między ceną zakupu/sprzedaży a SL.

Nie mogę się doczekać momentu, gdy pojawi się kilka tygodni statystyk.
O ile tak niewielkie konto wytrzyma tę strategię :D :D :D
Kluczowe będą pierwsze dni.
Ale skoro depo przeżyło ponad 200 transakcji bez najnowszych udoskonaleń, to powinno przetrwać kolejnych tyle i więcej, skoro strategia otrzymała w ostatnich godzinach bardzo znaczący upgrade.
Maksymalny spred wynosi u Ciebie do 10% wartości sl czyli odległości od ceny zlecenia rynkowego
czyli 1p jak jest sl 10
tak to rozumie i ok
a możesz powiedzieć jak sobie dałeś rade z wypełnieniem zleceń rynkowych?
a bardziej z ceną wypełnienia?
optymalizator wypełni ostatnią cenę i jest to bardzo optymistyczny wariant
W realnym rynku jest inaczej
jeszcze tym bardziej ze sie bijesz o tak małe wartosci w przypadku np spred (1p)
Z tego co Mistyfikator pisze, to on traduje na koncie realnym z tym EA.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tomasz196407 pisze:
24 cze 2022, 09:50


Maksymalny spred wynosi u Ciebie do 10% wartości sl czyli odległości od ceny zlecenia rynkowego
czyli 1p jak jest sl 10
tak to rozumie i ok
a możesz powiedzieć jak sobie dałeś rade z wypełnieniem zleceń rynkowych?
a bardziej z ceną wypełnienia?
optymalizator wypełni ostatnią cenę i jest to bardzo optymistyczny wariant
W realnym rynku jest inaczej
jeszcze tym bardziej ze sie bijesz o tak małe wartosci w przypadku np spred (1p)

Poszedłem za radami odnośnie uwzględnienia spreadu: Twoją i Cblondyna.

Zapisałem kolejny warunek, który mówi, że zlecenie może być wysłane tylko i wyłącznie wtedy gdy:

Kod: Zaznacz cały


( SPREAD < MAX_SPREAD * (SL_SELL - Bid)  )

To dla SELL.

SPREAD jest predefiniowalny z MarketInfo() a MAX_SPREAD jest w inputs, gdzie sobie ustawiam 0.1, 0.2, 0.05.
Zależy jak sobie zechcę :D


Testy robię tylko dla elementów EA, niestety nie da rady tego przetestować w całości.
Gram na REAL, małymi pieniążkami, ale uwzględniam że mogę stracić na swoich błędach w EA (i tak się póki co dzieje, ale EA trzyma się dzielnie na powierzchni! ). Zresztą, już poprawiłem co trzeba. Teraz może mi wyzerować konto w zasadzie najpewniej przez zbytnią korelację, bo EA działa obecnie na 10 wykresach.
Widzę to teraz, jak otwiera pozycje na edku i kablu. Ale kilkukrotnie większe depo, bez zwiększania wielkości pozycji rozwiązałoby problem, tak kilka stówek więcej i ryzyko wyczyszczenia depo znacznie by spadło.
Trochę słaby czas dla tej strategii jest obecnie, ze względu na niezdecydowanie rynku, ale takie testy są warte nawet tych 50PLN ;)

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzisiaj pełny pierwszy dzień, gdy EA działało w kształcie, który zamierzałem mu nadać.
Oczywiście niektóre parametry podlegają ciągłej modyfikacji. Szczególnie poziom depozytu.

Są tu silnie skorelowane przez dolara pary walutowe: edek, kabel i kangur. Tak więc powinienem liczyć te trzy pary jako jedną pozycję jako 0.03 lota.
Tak więc SL w wysokości 3*10PLN nie będzie niczym szczególnym.
Ale tak zostawiam, dla sensownego MM, przy obecnych ustawieniach EA, trzeba by było dopłacić z 500PLN.
Strategia powinna mieć możliwość otwierania zleceń, na podstawie wszystkich sygnałów.
Dziś otwierałem ręcznie na drugim koncie pozycje, których EA nie mogło otworzyć z powodu ograniczeń finansowych.
Efekt taki, że zadziwiające że pomimo całkiem sporych, aczkolwiek nieuniknionycgh serii stratnych, dzień na plusie:
Gdybym się ograniczył tylko do konta z uruchomionym EA, nie miałbym reprezentatywnych statystyk:


2022-06-24 at 22-50-38.png



2022-06-24 at 22-29-54.png




Strategia ulegnie dalszej racjonalizacji i dążeniu do ograniczenia liczby transakcji.

Cele operacyjne na ten tydzień wykonane.
W przyszłym tygodniu ograniczę swoje działania do wypełniania zleceń na koncie XTB, które EA wyśle na email.
Dlatego na tym koncie zwiększę TF, żeby w miarę możliwości nie zabierało mi to wszystko zbyt wiele czasu.
Pewnie najniższy interwał SMA ustawię na M30 jakoś.

Mam, mnóstwo innej roboty. Już wystarczy tych wykresów.
Bo kto by pomyślał, że wykresy mogą uzależnić jak szlugi. Albo i gorzej.

Jednak w tym tygodniu poziom satysfakcji jest ogromny, założona robota wykonana.
Dziękuję Szanownym Użytkownikom Forum, którzy tutaj zaglądają.
Ninjaproject szczególnie, za spore usprawnienie mojej nauki MQL4. Ostatnio na dniach zaczyna mi ta wiedza wchodzić, ale dopiero od przyszłęgo tygodnia więcej czasu temu poświęcę. Dokładne przejrzenie dokumentacji. Podejrzewam, że warto uderzyć w wykresy tickowe.
Cblondyn i Tomasz, szczególnie za podpowiedź odnośnie bardzo istotnego warunku odnośnie spekulacji.
Potwierdziły to obserwacje działania EA w REALu. Średnia to przyjemność widzieć jak od razu SL wcina kasę po otwarciu pozycji.
Taka jest wada ustalania SL na podstawie ostatnich świec.
Nowy warunek doskonale ten problem rozwiązuje.

Nie spodziewałem się, że regularne zapisywanie swoich rozkmin i rozterek na forum, może przynieść aż taką motywację do rozwoju.
Założenie wątku prawie rok temu okazało się bardzo dobrym pomysłem.

Odtąd jednak będę przychodził ze statystykami zdecydowanie rzadziej.
Czas zrealizować kolejne cele i wyjść poza schematy, a warto pójść za ciosem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Mistyfikator pisze:
24 cze 2022, 23:27
Dzisiaj pełny pierwszy dzień, gdy EA działało w kształcie, który zamierzałem mu nadać.
Oczywiście niektóre parametry podlegają ciągłej modyfikacji. Szczególnie poziom depozytu.

Są tu silnie skorelowane przez dolara pary walutowe: edek, kabel i kangur. Tak więc powinienem liczyć te trzy pary jako jedną pozycję jako 0.03 lota.
Tak więc SL w wysokości 3*10PLN nie będzie niczym szczególnym.
Ale tak zostawiam, dla sensownego MM, przy obecnych ustawieniach EA, trzeba by było dopłacić z 500PLN.
Strategia powinna mieć możliwość otwierania zleceń, na podstawie wszystkich sygnałów.
Dziś otwierałem ręcznie na drugim koncie pozycje, których EA nie mogło otworzyć z powodu ograniczeń finansowych.
Efekt taki, że zadziwiające że pomimo całkiem sporych, aczkolwiek nieuniknionycgh serii stratnych, dzień na plusie:
Gdybym się ograniczył tylko do konta z uruchomionym EA, nie miałbym reprezentatywnych statystyk:



2022-06-24 at 22-50-38.png





2022-06-24 at 22-29-54.png





Strategia ulegnie dalszej racjonalizacji i dążeniu do ograniczenia liczby transakcji.

Cele operacyjne na ten tydzień wykonane.
W przyszłym tygodniu ograniczę swoje działania do wypełniania zleceń na koncie XTB, które EA wyśle na email.
Dlatego na tym koncie zwiększę TF, żeby w miarę możliwości nie zabierało mi to wszystko zbyt wiele czasu.
Pewnie najniższy interwał SMA ustawię na M30 jakoś.

Mam, mnóstwo innej roboty. Już wystarczy tych wykresów.
Bo kto by pomyślał, że wykresy mogą uzależnić jak szlugi. Albo i gorzej.

Jednak w tym tygodniu poziom satysfakcji jest ogromny, założona robota wykonana.
Dziękuję Szanownym Użytkownikom Forum, którzy tutaj zaglądają.
Ninjaproject szczególnie, za spore usprawnienie mojej nauki MQL4. Ostatnio na dniach zaczyna mi ta wiedza wchodzić, ale dopiero od przyszłęgo tygodnia więcej czasu temu poświęcę. Dokładne przejrzenie dokumentacji. Podejrzewam, że warto uderzyć w wykresy tickowe.
Cblondyn i Tomasz, szczególnie za podpowiedź odnośnie bardzo istotnego warunku odnośnie spekulacji.
Potwierdziły to obserwacje działania EA w REALu. Średnia to przyjemność widzieć jak od razu SL wcina kasę po otwarciu pozycji.
Taka jest wada ustalania SL na podstawie ostatnich świec.
Nowy warunek doskonale ten problem rozwiązuje.

Nie spodziewałem się, że regularne zapisywanie swoich rozkmin i rozterek na forum, może przynieść aż taką motywację do rozwoju.
Założenie wątku prawie rok temu okazało się bardzo dobrym pomysłem.

Odtąd jednak będę przychodził ze statystykami zdecydowanie rzadziej.
Czas zrealizować kolejne cele i wyjść poza schematy, a warto pójść za ciosem.
NP(nie ma problemu) po to tu jesteśmy żeby w miarę możliwości sobie pomóc. Nie ma wśród nas ideałów i też specjalistów w dziedzinie forex.
Co do tych trzech par walutowych co wymieniłeś-z moich obserwacji, doświadczenia w testach wynika i też
można stwierdzić że kazda z tych par "generując" krzywą kapitału bedzie sie nawzajem uzupełniać czyli wygladzać zsumowana krzywa kapitału, wiec warto zainwestowac dodatkowy depozyt zabezpieczajacy na dodatkowe pary niekoniecznie skorelowane ale generujace załamane krzywe kapitału.
Co do spreadu to Cblond głownie ci zwrócił uwage na koszty, ja ci zwróciłem na ogólne koszty transakcji
dopowiem tylko ze warto zwracac uwage na spread, bowiem w niektórych platformach brak informacji wizualnej za to jest tzw bid/ask midpoint
Co do wczorajszego postu o wypełnieniu zleceń miałem na myśli tzw poślizg. W platformach mt4 widnieje ten parametr w samym ea
w mt5 mozemy sobie sami określić opóźnienie w ustawieniach testu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
25 cze 2022, 11:57
Co do wczorajszego postu o wypełnieniu zleceń miałem na myśli tzw poślizg. W platformach mt4 widnieje ten parametr w samym ea
Niestety, ale slippage jest tu tylko wartością teoretyczną. Ustawienie wartości slippage w EA niczego nie zmienia, nie działa w praktyce. Teoretycznie założeniem tego parametru było ograniczenie zawierania transakcji do określonego maksymalnego obsunięcia ceny. Ale to nie działa. Brokerzy ewentualnie oferują ustawienia tych zabezpieczeń odnośnie całego konta w panelach użytkownika (Gabinet Inwestora).
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Zablokowany