eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Czy na goldzie takie EA z tymi dwoma założeniami widziało by tam setup, gdzie ja w piątek pod koniec sesji kupiłem za 1 lota? Tak, setup nr 16.
Chart_XAU_USD_Hourly_snapshot.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
23 kwie 2022, 23:40
Czy na goldzie takie EA z tymi dwoma założeniami widziało by tam setup, gdzie ja w piątek pod koniec sesji kupiłem za 1 lota? Tak, setup nr 16.Chart_XAU_USD_Hourly_snapshot.png
No i ja zawsze właśnie o tym piszę, kiedy piszę, że robot nie może zarabiać. Ponieważ robot bezwzględnie odczyta i zagra każdy z tych sygnałów, bo on nie przefiltruje ich przez pryzmat tego, co ty widzisz. Czyli, może to być taki pseudo robot, którego ty włączasz, kiedy widzisz te twoje pozostałe czynniki.
Ja bym ci proponował trochę inne podejście, ponieważ taki sygnał da się rozpracować na niskim interwale, albo nawet na Renko. Czyli, widzimy taki pinbar wyciągający, i patrzymy na PA na niskim interwale, albo na Renko. I wtedy, o ile jesteśmy konsekwentni, to mamy spory czynnik przeważający szalę na naszą stronę.

I, tak, EA by oczywiście widziało ten setup. ale też by widziało wszystkie pozostałe, i by tak samo musiało reagować na wszystkie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
23 kwie 2022, 23:30


I faktycznie to oscyluje w okolicach 50%.
Ale to tak na szybko, proste założenia, jeden TF, jeden instrument.

Jeśli ten setup przy tej skuteczności pozwoli zrealizować zysk/strata >1 (im więcej tym lepiej) to strategia będzie zarabiać. Chyba nietrudno policzyc, że <1 strategia zaliczy glebe. Od lat powtarzam, że sama skuteczność nic nie mówi bez podania RR. Mowa o wartościach średnich. I nie ma czegos takiego jak uśredniona skuteczność bo ona się diametralnie zmieni jeśli zwiększymy TP a zmniejszymy SL. Choćby skały srały, I przygłup wypisywał brednie :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
23 kwie 2022, 23:40
Czy na goldzie takie EA z tymi dwoma założeniami widziało by tam setup, gdzie ja w piątek pod koniec sesji kupiłem za 1 lota? Tak, setup nr 16.Chart_XAU_USD_Hourly_snapshot.png
Ja bym zmienił ten setup bo doji wystepuje dość często. Szczególnie w czasie gdy obroty na rynku spadają i rynek przechodzi w konsole. Jeśli już to proponowałbym gwiazde wieczorną/poranną bo występują dodatkowe świece. Albo objęcie hossy/bessy bo łatwo je zdefiniować. Coś jak pinbar tyle że 2 x dłużej ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Jak tak Was czytam to musiałem zrobić na szybko test. Instrument EU, bieżący tydzień i poprzedni.
To nie jest dokładnie to czego ma szukać, ale sprawdza czy poprzednia świeca jest spadkowa, i czy ta doji ma koprus mniejszy niż 20% ATR całej świecy. Czyli tylko sygnału na L szuka według tych prostych dwóch założeń.
Nie chce sie wtrącać bo to osobliwe miejsce dziennik tradera ale przyszło mi na myśl jedna rzecz-więc sorki że postuje tu.
Wstawiłeś test i wyszukałeś świec doji po spadkowej świecy i mniejszy korpus niż 20 % i ok,
dalej zaznaczyłeś na wykresie te wszystkie spełniajace założenie i ..... napisałeś że wybierasz te co sa na wzrosty i akurat poszły w twoim kierunku. Czy to spełnia założenia strategii czyli bezpośredniego udziału w rynku? no chyba nie
Proponuje Ci prostą rzecz- FX Blue Trading Simulator.
narzędzie do ćwiczenia ręcznego handlu z wykorzystaniem danych historycznych w MT4
Możesz użyć symulatora, aby sprawdzić, jak dobrze poradziłbyś sobie w określonych historycznych warunkach rynkowych lub sprawdzić, jak dobrze twoje ulubione wskaźniki prowadziły cię w przeszłości. Mało zajmujesz pozycje jak na rynku ustawiasz tam sl i tp ts
wyniki masz w tabelach
Drugim sprawdzeniem danej strategii jest replay mode w wielu platformach gdzie to samo możesz robić
Sam jestem ciekaw tego Twpjego setupu - doji i pewnie sprawdze go

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Cblondyn pisze:
24 kwie 2022, 08:13
rookie2 pisze:
23 kwie 2022, 23:40
Czy na goldzie takie EA z tymi dwoma założeniami widziało by tam setup, gdzie ja w piątek pod koniec sesji kupiłem za 1 lota? Tak, setup nr 16.Chart_XAU_USD_Hourly_snapshot.png
Ja bym zmienił ten setup bo doji wystepuje dość często. Szczególnie w czasie gdy obroty na rynku spadają i rynek przechodzi w konsole. Jeśli już to proponowałbym gwiazde wieczorną/poranną bo występują dodatkowe świece. Albo objęcie hossy/bessy bo łatwo je zdefiniować. Coś jak pinbar tyle że 2 x dłużej ;)
Zawsze formacja wieloświecowa bedzie lepszym prognostykiem dalszego ruchu niż formacja jednoświecowa
rzecz w tym jak w poprzednim poście zaznaczyłem jak to sie sprawdza na rynku ? czyli nie dumać wielkich teorii tylko sprawdzic to bezposrednio tam gdzie mamy zarabiac

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

@Tomasz196407, dzięki za sugestie z tym FX Blue Trading Simulator. Ja raczej z tego nie skorzystam bo takie proste rzeczy to sobie na jforex zakoduję i przetestuję. Puszczam test i po paru minutach mam mniej więcej co chcę. Ale ktoś inny może skorzystać.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

rookie2 pisze:
24 kwie 2022, 10:54
@Tomasz196407, dzięki za sugestie z tym FX Blue Trading Simulator. Ja raczej z tego nie skorzystam bo takie proste rzeczy to sobie na jforex zakoduję i przetestuję. Puszczam test i po paru minutach mam mniej więcej co chcę. Ale ktoś inny może skorzystać.
nie ma problemu tym bardziej ze tylko na mt4 to wykonanie jest
Ta k korzystając z okazji spytam-skąd bierzesz pomysły na setupy
Obserwuje Cie tu i chyba prawde powiem ze było ich sporo :564:

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
24 kwie 2022, 07:48
rookie2 pisze:
23 kwie 2022, 23:30


I faktycznie to oscyluje w okolicach 50%.
Ale to tak na szybko, proste założenia, jeden TF, jeden instrument.

Jeśli ten setup przy tej skuteczności pozwoli zrealizować zysk/strata >1 (im więcej tym lepiej) to strategia będzie zarabiać. Chyba nietrudno policzyc, że <1 strategia zaliczy glebe. Od lat powtarzam, że sama skuteczność nic nie mówi bez podania RR. Mowa o wartościach średnich. I nie ma czegos takiego jak uśredniona skuteczność bo ona się diametralnie zmieni jeśli zwiększymy TP a zmniejszymy SL. Choćby skały srały, I przygłup wypisywał brednie :)
Tu blondyn, akurat, dobrze pisze.
Dany setup może mieć statystycznie 50% skuteczności, i to by wystarczyło, żeby zbudować na nim zarabiającą strategię, ale pod jednym warunkiem: że zyski będą > od strat. Przy skuteczności <= 50% zyski muszą być > od strat, bo inaczej nie da się zarabiać. I dlatego RR jest tu tym czynnikiem, i nie jest to, jak ktoś napisał, "tylko" statystyka, ale jest to właśnie statystyka, która pokazuje czy trader zarabia, czy traci.

Reasumując, poza statystyczną skutecznością setupu potrzebujemy znać statystyczny stosunek zysku do strat przy znanym poziomie SL i TP.

To także można zakodować w EA,
Niech SL będzie np.:
1. Dla Buy - według ceny Low tego pinbara,
2. Dla Sell - odstawiony o 2 * SpreadSredni od High takiego pinbara.
I wtedy TP musi być > 1 * OdlegloscSL - ten parametr może być regulowany, i wtedy możesz zrobić testy historyczne.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2022, 11:39 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 2 razy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Tomasz196407 pisze:
24 kwie 2022, 10:59
Ta k korzystając z okazji spytam-skąd bierzesz pomysły na setupy
Obserwuje Cie tu i chyba prawde powiem ze było ich sporo :564:
Z tym doji chyba gdzieś po przeczytaniu ksiązki Ala Brooksa Trendy. Jest tam rozdział o doji, potem reversal bary. I te dwa ruchy rynku właśnie teraz wyłapuję tutaj. Od tej książki zacząłem patrzeć na kolejne świece, jak to on napisał kiedyś "bar by bar", czyli analiza świeca po świecy. I jego podejście też jest takie że skupia się na kolejnej świecy zamiast przewidywać co się stanie za kilka świec. Gdzieś w 2018 już te doji zacząłem sobie analizować i rozgrywać według tego co teraz opisuję. Nic się nie zmieniło od tamtego czasu. Nawet świeżakowi44 podsuwałem ten setup kiedyś. A tak to głównie sobie piszę jakieś proste rzeczy na jforex, testuję, potem patrzę jak wygląda krzywa. I z takich testów często się rodzą pomysły u mnie. Jak mam dzień że mi się chce w tym grzebać. Ale tak na prawdę to wolałbym ogarnąć dobrze różne algorytmy np metody Runge-Kutty, drzewa decyzyjne, sieci neuronowe itp. co się stosuje w Machine Learning. Skupić się bardziej na zwiększeniu skilla w programowaniu i zbudowaniu konkretnych narzędzi. Sobie czytam teraz książkę https://helion.pl/ksiazki/uczenie-maszy ... m#format/d . Tak na prawdę wolałbym się skupić teraz bardziej na nauce, która mam nadzieję dałaby mi przewagę, bo byłbym w stanie zakodować coś bardziej złożonego. Ale wiadomo jak jest... się nie chce za bardzo :oops:

Albo inaczej. Po prostu teraz mnie hamuje właśnie mały poziom wiedzy jeśli chodzi o tego typu analizę, bo takie rzeczy są stosowane w tradingu automatycznym i analizie.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

ODPOWIEDZ