eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 20:27
Na koniec jeszcze wrzucę coś, przez co rozumiem filtrowanie. Analiza kilku podobnych schematów na wykresie H1 GBPJPY w dużym uproszczeniu.

1. Wygląda podobnie, jest doji ale z długim górnym knotem. Nie wybiło low poprzedniej świecy IB i to wyglądającay jakby pod koniec sprzedawali. Niby wygląda jak setup na L, ale takie pomijam. To nie jest to.

2. Tutaj już był schemat, ale pierwsza świeca ma mały korpus. To też nie jest dobre. Dlatego nie warto brać czegoś takiego. Zresztą tutaj rynek zanegował scenariusz bo zamiast zrobić spadkową, była wzrostowa.

3. Potencjalny setup na L, spadkowa, doji. Ale to samo. Pierwsza świeca mały korpus.

4. Tutaj już jest ciekawy setup. Nie wybił hihgh poprzedniej świecy to doji (szpulki). Ale gram też takie. Setup dałby zarobić. Kolejna świeca była zgdonie z oczekiwaniami spadkowa.

5. Tutaj to samo co na 1. Jest doji, ale inside bar i to z długim knotem górnym a nie reversal bar który wybija najpierw low i zawraca, tylko bardziej od góry w dół, czyli na sprzedaż bardziej, a potencjalnie schemat na L. Dlatego tego nawet nie biorę pod uwagę. Tylko Czyste schematy Gdzie pierwsza świeca ma wyraźny korpus, potem doji jest typowym doji, jak wyżej pisałem.
Ja to wszystko rozumiem!
Tego już nie zakodujesz, bo za dużo zmiennych zależności i brak konsekwencji w tym jest.
No i, nadal nie zgadza się RR.
Setup jest fajny, ale musi być RR!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wziąłem 1:1 bo Edek strasznie wkurwia, a mój DAX dziś nie chodzi.
Popatrz, że TP nie wyjęło...
EURUSDM15.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 20:47
Wziąłem 1:1 bo Edek strasznie wkurwia, a mój DAX dziś nie chodzi.
Popatrz, że TP nie wyjęło...
EURUSDM15.jpg
Jeszcze raz. Napiszę to co parę postów wcześniej. Ja tylko gram na kolejnej świecy po tym schemacie. To co jest dalej to już inna historia. Ty wszedłeś pod RR, chciałeś 1:1 wziąć. Ale tak jak narysowałem to wejście już było za wysoko. Ja bym brał na otwarciu po doji. Dwa. Ja nie gram tego na RR. Tylko do zamknięcia świecy. RR nie jest znany tak dokładnie. Średnio robią podobny zasięg co pierwsza świeca. Innymi słowy. Ty bardziej wziąłeś to subiektywnie bo tak Tobie pasowało do RR. A to jest jest zero jedynkowy setup. Nic subiektywnego.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 20:55
ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 20:47
Wziąłem 1:1 bo Edek strasznie wkurwia, a mój DAX dziś nie chodzi.
Popatrz, że TP nie wyjęło...
EURUSDM15.jpg
Jeszcze raz. Napiszę to co parę postów wcześniej. Ja tylko gram na kolejnej świecy po tym schemacie. To co jest dalej to już inna historia. Ty wszedłeś pod RR, chciałeś 1:1 wziąć. Ale tak jak narysowałem to wejście już było za wysoko. Ja bym brał na otwarciu po doji. Dwa. Ja nie gram tego na RR. Tylko do zamknięcia świecy. RR nie jest znany tak dokładnie. Średnio robią podobny zasięg co pierwsza świeca. Innymi słowy. Ty bardziej wziąłeś to subiektywnie bo tak Tobie pasowało do RR. A to jest jest zero jedynkowy setup. Nic subiektywnego.
Kurde, to ja się produkuję, a ty niczego nie chcesz zrozumieć?
Trudno, może przeczytasz dokładnie i zrozumiesz, albo ktoś inny skorzysta.

Odnośnie wejścia po twojemu, to super sprawa, daje znacznie lepsze RR:
EURUSDM15.jpg
Żółta linia na dole.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 21:03
rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 20:55
ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 20:47
Wziąłem 1:1 bo Edek strasznie wkurwia, a mój DAX dziś nie chodzi.
Popatrz, że TP nie wyjęło...
EURUSDM15.jpg
Jeszcze raz. Napiszę to co parę postów wcześniej. Ja tylko gram na kolejnej świecy po tym schemacie. To co jest dalej to już inna historia. Ty wszedłeś pod RR, chciałeś 1:1 wziąć. Ale tak jak narysowałem to wejście już było za wysoko. Ja bym brał na otwarciu po doji. Dwa. Ja nie gram tego na RR. Tylko do zamknięcia świecy. RR nie jest znany tak dokładnie. Średnio robią podobny zasięg co pierwsza świeca. Innymi słowy. Ty bardziej wziąłeś to subiektywnie bo tak Tobie pasowało do RR. A to jest jest zero jedynkowy setup. Nic subiektywnego.
Kurde, to ja się produkuję, a ty niczego nie chcesz zrozumieć?
Trudno, może przeczytasz dokładnie i zrozumiesz, albo ktoś inny skorzysta.
Wiem o co Ci chodzi z tym RR. Tak, też patrzę na to ale chodzi o sam setup w sobie. On nie patrzy na to czy chcesz taki czy taki RR, albo co Tobie się wydaje. Ty tez musisz zrozumieć o czym piszę. Trzeba się do tego dostosować, a nie naginać wykres pod siebie, bo mi się tak podoba, albo że tam jest jakiś poziom który testowali...

Teraz jest na S na M30, ale nie wiem czy bym to brał. Dopiero teraz spojrzałem na wykres, 13 minut po fakcie.
EURUSDM30 - teraz ns S.png
Dobra, na dziś tyle.
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Trust No One: The Hunt for the Crypto King
https://ekino-tv.pl/movie/show/nie-ufaj ... ktor/31484
ciekawy film
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Odnośnie prowadzenia pozycji, zastosuję teraz wyjscie na odwrotnym stochu po M5, Metoda RZ. tjs, Bez SL.

scenariusz negatywny. (chyba coś pomieszałem, zapomniałem jak to było czy na 20 się wychodziło czy na powrocie do 80. Wyjdzie w praniu, jak sobie rozegram trochę trejdów)
GBPUSDM5 odwrotny stoch.png
scenariusz pozytywny
GBPUSDM5 scenariusz pozytywny.png
Reszta jak w/w (post1025652.html#p1025652)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Znowu to samo, chaos. Brak postępów w tradingu, znowu regres, robienie tych samych błędów, uśrednianie, pozycja większa niż to co było zakładane przed tradingiem itd.
Mam wrażenie że znowu wpadłem w jakieś chaotyczne i głupie pomysły. Już było w miarę ok, były stop lossy, dalej sporo przypadku, ale setupy były realizowane jako tako, był plan, teraz przy tej nauce prowadzenie pozycji to nawet nie wiem jak otwierać pozycje, zaczynam znowu mieć brak kontroli nad wielkością pozycji i stratami. Niby próbowałem ciąć straty na odwrotnym stochu, ale i tak wpadłem w pułapkę uśredniania bo na kórym TF ostatecznie się nie mogłem zdecydować, czy po M1, czy M5. tzw budowania pozycji czyli uśrednianie, dokładanie do strat haha. No nic... udało się zarobić, ale znowu na sporym farcie. Chociaż teraz na GBPUSD niby sobie mówiłem że 0.5 lota max, ale miało być 0.1. Wczoraj już przesadziłem na UJ, dziś mnie wywiozło i uśredniałem zamiast ucinać.

Ogólnie zamiast wychodzić jak rynek zawraca np kiedy otwierałem na M1, bo nie ciągnie rynek dalej, to zaczynałem budować pozycje, wchodzić po złych cenach, zamiast sprzedawać na stochu 80 na przykład to sprzedawałem na 20. I tak dalej, i tak dalej... czyli znowu wszystkie możliwe błędy zacząłem popełniać.

Znowu namieszałem, zamiast robić jakiś progres w tradingu i pracować nad sobą.

Bez konsekwentnego realizowania planu, bez dyscypliny, można zapomnieć o systematycznym zarabianiu.
5 - fuck yeah - USDJPYM5.png
4 - fuck yeah - GBPUSDM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Wreszcie w miarę dobrze rozegrany trejd.

Wejście w miarę ok, goniłem cene, potem wróciło ale równie dobrze mogło spaść i nie wracać stochem na 80.
Była lepsza cena ale innym razem mogło by już nie być tej małej korekty a ja bym na nią czekał. Przy
setupie z doji, bo taki był na H1, i pod to otwierałem ale wejście z M1 robiłem nie ma co czekać na
powrót stocha i lepsze ceny tylko trzeba wchodzić jak najbliżej ceny otwarcia świecy H1.
Nieźle.

Prowadzenie po M1, po średniej, do przebicia średniej. Normalnie wyszedłbym na końcu świecy H1, o 9
ale teraz wprowadziłem element prowadzenie pozycji. Może trzeba trenować ciepliwość
w prowadzeni pozycji najpierw po M1 trzymając do cofnięcia do średniej, potem wchodzić na wyższe
TF i trzymać po m5, m15 itd. Dopasować do siebie naukę prowadzenia pozycji skoro jestem taki
niecierpliwy. I od M1 prowadzić po trendzie w zwyż do kolejnych interwałów czasowych. A nie rzucać się
od razu na H1, gdzie do tej pory bardzo rzadko grałem na tych wyższych TF.
Prowadzenie pozycji ok.

Jedna pozycja 0.1 lota, zgodnie z planem. Bez kombinowania.
ok.

Był rozegrany dobrze znany mi setup, który coś tam płaci. I był element nauki prowadzenia pozycji.
Wreszcie przyzwoicie rozegrany trejd. Bez zbędnego kombinowania i zgodnie założeniami. Ale strategia
będzie ewoluowała, tylko po kolei. Najpierw trzeba opanować podstawy tradingu. Bo widać jak to teraz
wygląda w moim wykonaniu.
6 - good trade - EURUSDM1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

rookie2 pisze:
22 kwie 2022, 09:27
Wreszcie w miarę dobrze rozegrany trejd.

Wejście w miarę ok, goniłem cene, potem wróciło ale równie dobrze mogło spaść i nie wracać stochem na 80.
Była lepsza cena ale innym razem mogło by już nie być tej małej korekty a ja bym na nią czekał. Przy
setupie z doji, bo taki był na H1, i pod to otwierałem ale wejście z M1 robiłem nie ma co czekać na
powrót stocha i lepsze ceny tylko trzeba wchodzić jak najbliżej ceny otwarcia świecy H1.
Nieźle.

Prowadzenie po M1, po średniej, do przebicia średniej. Normalnie wyszedłbym na końcu świecy H1, o 9
ale teraz wprowadziłem element prowadzenie pozycji. Może trzeba trenować ciepliwość
w prowadzeni pozycji najpierw po M1 trzymając do cofnięcia do średniej, potem wchodzić na wyższe
TF i trzymać po m5, m15 itd. Dopasować do siebie naukę prowadzenia pozycji skoro jestem taki
niecierpliwy. I od M1 prowadzić po trendzie w zwyż do kolejnych interwałów czasowych. A nie rzucać się
od razu na H1, gdzie do tej pory bardzo rzadko grałem na tych wyższych TF.
Prowadzenie pozycji ok.

Jedna pozycja 0.1 lota, zgodnie z planem. Bez kombinowania.
ok.

Był rozegrany dobrze znany mi setup, który coś tam płaci. I był element nauki prowadzenia pozycji.
Wreszcie przyzwoicie rozegrany trejd. Bez zbędnego kombinowania i zgodnie założeniami. Ale strategia
będzie ewoluowała, tylko po kolei. Najpierw trzeba opanować podstawy tradingu. Bo widać jak to teraz
wygląda w moim wykonaniu.6 - good trade - EURUSDM1.png
Jak tak patrze na wykres to te S było brane gdy stoch był na dolnej bandzie. A chyba powinien być na górnej :)

ODPOWIEDZ