DayTrading: Piątek 08.04.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

EU dołek 08483 zostanie wybity?

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

W sumie to naiwny byłem wierząc, że wycofanie wojsk rosyjskich spod Kijowa i przewidywana podwyżka stóp procentowych spowodują umocnienie się Euro i wzrosty na rynkach papierów wartościowych.

Eskalacja konfliktu na całą Europę, czy nowy wariant śmiertelnego wirusa - owszem, to zdecydowanie tchnęłoby optymizm w rynki finansowe.
Ale same rekomendacje banków komercyjnych na BUY - to było podejrzane.
Cóż, żegnajcie 300PLN na moim koncie (z tego co widzę, to jest najbardziej realistyczny scenariusz), mam nadzieję że wylądujecie w portfelu specjalisty, który sporządził te rekomendacje i będzie mógł je sensownie zainwestować, np na szklankę wody w Mariocie, czy innym Hiltonie.

edit: egzekucja wstrzymana, ale czy anulowana?

***

edit2: nono, to co się wydarzyło na edku I na kablu przekonuje mnie jeszcze bardziej o tym, że rynki dokładnie wiedzą, gdzie większość uczestników ma SLki. Wychodzi, że trzeba grać minimalną wielkością pozycji dostosowaną do wysokości depo, a resztę teorii między bajki włożyć
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 17:04 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 1 raz.

Trend_is_your_friend
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 09 cze 2021, 21:39

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Trend_is_your_friend »

Ropka S po 96,37
target 1 94,55 a jak bedzie leciec to trzymam do 90

edit out
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2022, 17:26 przez Trend_is_your_friend, łącznie zmieniany 1 raz.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

ropa wti
1ske zostawiam
https://zapodaj.net/d061da02bee4c.jpg.html
i to tyle na dzis , spoko w weekend
przypadkiem skasowalem cala rope
to dax i sp500 na week,e nd
https://zapodaj.net/be5e21390c520.jpg.html
mam lki na nasdaq us30 nowe i edek dluga
na ropie caly czas uwazam ze brakuje jeszczxe podejscia jak nie w 100 to choc 99,xx :568: i dopiero lup w dol
na nygusie znowu elek dolozylem to jest karwaaa tancerz :564: ha ha ha
do 6xx i znowu siup na14 :P 3xx
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Trend_is_your_friend
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 09 cze 2021, 21:39

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Trend_is_your_friend »

Myslalem, ze cos rozruszaja przed 19 ale widze, ze tak jak wczoraj wieczorem mielonka i brak jakiegos konkretnego trendu. Szkoda czasu, do poniedzialku

Awatar użytkownika
Czuguri
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 402
Rejestracja: 17 mar 2020, 17:54

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Czuguri »

Mistyfikator pisze:
08 kwie 2022, 15:38
W sumie to naiwny byłem wierząc, że wycofanie wojsk rosyjskich spod Kijowa i przewidywana podwyżka stóp procentowych spowodują umocnienie się Euro i wzrosty na rynkach papierów wartościowych.

Eskalacja konfliktu na całą Europę, czy nowy wariant śmiertelnego wirusa - owszem, to zdecydowanie tchnęłoby optymizm w rynki finansowe.
Ale same rekomendacje banków komercyjnych na BUY - to było podejrzane.
Cóż, żegnajcie 300PLN na moim koncie (z tego co widzę, to jest najbardziej realistyczny scenariusz), mam nadzieję że wylądujecie w portfelu specjalisty, który sporządził te rekomendacje i będzie mógł je sensownie zainwestować, np na szklankę wody w Mariocie, czy innym Hiltonie.

edit: egzekucja wstrzymana, ale czy anulowana?

***

edit2: nono, to co się wydarzyło na edku I na kablu przekonuje mnie jeszcze bardziej o tym, że rynki dokładnie wiedzą, gdzie większość uczestników ma SLki. Wychodzi, że trzeba grać minimalną wielkością pozycji dostosowaną do wysokości depo, a resztę teorii między bajki włożyć
jak chcesz żeby było na zielono FRA40, jak wybory są we Francji w weekend..
sprawdz co bylo na usiakach podczas wyborów Trump/Biden
odreaguje w poniedziałek/wtorek
uczę się

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Czuguri pisze:
08 kwie 2022, 19:42


jak chcesz żeby było na zielono FRA40, jak wybory są we Francji w weekend..
sprawdz co bylo na usiakach podczas wyborów Trump/Biden
odreaguje w poniedziałek/wtorek
Fakt, że wybory. Ale w USA była ta różnica, że wybory były w czasie notowań. Pamiętam co było, jedna z ciekawszych sesji, jakie obserwowałem na żywo.
Dlatego też teraz wywaliłem SL z tego FRA40.
Jednak z tego co widzę, sytuacja na indeksach jest podobna nie tylko we Francji - stawiałbym więc na ogólny sentyment na rynku akcji.
Jedynie na takim FTSE100 ładnie trzymają trend wzrostowy, pomimo spadków na innych istotnych indeksach (a miałem jeszcze niedawno L)

Nie grałem na tym instrumencie wcześniej (FRA40), ale moje wejście na początku tygodnia było jeszcze w trakcie ładnego trendu wzrostowego, więc bałem się że pociąg odjedzie...

Widzę, że FRA40 chodzi podobnie jak DAX, ale ma ten plus, że u mojego broka 0.01 lota ma fajną wielkość, nie to co na DAXie, gdzie 100 pipsów jest warte prawie 120PLN, a wymagane depo jest 4-krotnie wyższe. Stąd te poszukiwania nowych instrumentów do spekulacji, szczególnie w grupie indeksów giełdowych.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

IDĄ ŚWIĘTA
raczej do swiat bede sie wyraznie mniej udzielał więc napisze dzis
statystyki mowia jasno i wyraznie ze kwiecień to upppppp
wiec to tez zakladam i gram? tym bardziej ze prawie 90 procent bylo do tej pory wzrostow na swieta wiosna?
promocja na dolary to drugi czynnik a trzeci to raczej wojna w swieta tez przycichnie ciut tak uwazam
bede pozycjonowal raczej tylko rope /teraz mam sporo esek teraz ale to DT
na indeksach mam lki w miare bezpieczne na us30, sp500 i dax metoda--SPORE SLKI i to tyle
jedyny problem to us100/mam ele juz/ale to na noc po weekendzie, bo ten jak zwykle harcuje i skubie kolejne dołki
gdy inne niby spadaja ale juz dolkow nie ruszaja
w zasadzie brakuje mi ustawic lki na nygusie tylko
POZYCJE pokaze i jakies projekcje tez dzisiaj raczej tylko
w sumie procz ropy gram na wzrosty
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

to moze edek ma byc upp :arrow:
https://zapodaj.net/49eb91015918e.jpg.html
ustawiam sie na czerwona kreske bo niebieska jest mozliwa ale zmienia calkowicie zalozenia czyli zejscie nizej 1,08 mozlwe ale jest beeee
cel pierwszy to 5a

tu dalej nygus----- us100 :arrow:
chcialbym by poszlo czarne upp
https://zapodaj.net/316d94e923ff8.jpg.html
w tabelce widac pozycje na us30 prawie 200 pip nawisu wiec na razie spoko na weekend lki oki :arrow:

to jeszcze sieczkarnia
https://zapodaj.net/9afbb93eb435f.jpg.html
na wykresie widac lke na sp500 i jestem za czerwonym tu tez nawis na plus pipow starczy
2lki dax tez nawis ok 150 pip plus wiec spory luzzz :P
i eski ropa a jest ich ciut wiecej tylko nie mieszcza sie w tabelce ale to dt to bede szarpal skracal itd
raczej lki staram sie zostawic na indeksach do SWIĄT :idea:

a i jesli ktos by chcial jakas projekcje to napisac a jak bede miał chwilę to cos wyrysuje pap :568:
i prosze zacznijcie sie udzielac wiecej napisz nawet :?: czesc :?: :idea:
tu jest forum i nikt nikogo nie gryzie :P
bo bez sensu jest by tak bylo ze czyta 200-500 osob codziennie a ;pisze 4-5 gora :mrgreen:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

wojtalo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 25 mar 2014, 16:29

Re: DayTrading: Piątek 08.04.2022

Nieprzeczytany post autor: wojtalo »

Co tu pisać, cel 1,08 nie zrealizowany, widać wyraźnie, że sił i pewnie argumentów zabrakło. Dzienna świeczka też raczej pokazuje up od poniedziałku. Trochę jestem zaskoczony, bo myślałem, że w piątek misie sobie wyścigi urządza na jakieś 1,078. Ale nie pierwszy i nie ostatni raz. Co gorsza przez to męczenie eSami na koniec dnia cały zysk piątkowy poszedł w pizdu.
pzdr
w.
/nie jestem poważnym traderem, więc proszę nie brać moich sugestii na poważnie.../

Zablokowany