DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3018
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

pokaze ile nerwow kosztuje gówniane moje wejscie w elki
tak bylo na glownym w nocy widac ze bylo juz znacznie gorzej
https://zapodaj.net/bf317339c5a01.jpg.html
wytrzymalem tempo i nawet w sumie cos zarobilem ale to beznadzieja taki styl grania pod prad
https://zapodaj.net/0f6c8bafe1683.jpg.html
gdzie indziej lki stawialem dopiero w nocy wiec wyszlo oki
ufffffffffffffffffffff a zapowiadalo sie ze caly zysk z lutego pojdzie jbatsia :mrgreen: :mrgreen:
1lka wiszaca to niech sobie wisiiii :P
w sumie tez ja zgasilem by sie nie platala bo mam lki nzej
dax z nocki a tu juz jest bdbbbbbb
https://zapodaj.net/869aa478cdaaa.jpg.html
skracam tu polowe bym sie lepiej psyche poprawił
zostaja 2lki w sumie 0,1 lot z nizej 14900 czyli polowa Z/S
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, 11:20 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

TU ropa lki na ske i lki sp500
https://zapodaj.net/dbd460494ae50.jpg.html
ropka na dt i ska bp i 1lka na sp500 zostaje pap

jeszcze eur/dol
jakos tak bez wejscia bo lki mi wywalilo ale to drobiazgi wiec i moze wyszlo bez strat
https://zapodaj.net/38d38f1b03b22.jpg.html
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Zen
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 27 lis 2014, 12:46

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: Zen »

Czy rynki już widzą, że Rosja odpuściła i wycofuje wojska do baz?
"Brak pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła" - Mark Twain

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ostatnio każda sesja rządzi się innym sentymentem. Azja, Europa, Ameryka - co rusz to zmiana.
Nasdaq, wczoraj byli 600 punktów niżej. Dzisiaj znowu up, coby wykończyć tych, co uwierzyli w kolejne katastroficzne breaking news i węsząc nieszczęścia zapakowal się w eski. Standard . Zaraz wejście USA, to pewnie postraszą elkowiczów. Za kilka godzin wykres może się znaleźć w kompletnie nieprzewidywalnym miejscu.
Kilkadziesiąt pipsów na świeczce M1 to obecnie norma, nie tylko na otwarciach i eventach. Rok temu tak nie bujało w sezonie sprawozdań.
Obecnie, żeby utrzymać jakąkolwiek pozycję na indeksach, to potrzebny jest gruby hajs. Miałem wczoraj L-ki 0.5 a trzeba było zamknąć, bo nie mogę ryzykować zbytecznego DD. Szkoda kasy, gram teraz na max DD 1-3%. A i tak 3% to już czerwone światło.

Ech, ciekawe są te indeksy, ale faktycznie trzeba szukać swojego miejsca gdzieś indziej. Zamiast strzałów raz na jakiś czas, codzienny niewielki i konsekwentny zysk.
Kangur i Japończyk- to moi dwaj najsilniejsi kandydaci na nową pasję.
Notowania indeksów są naprawdę fascynujące, ale czas zwinąć majdan i usunąć z obserwowanych instrumentów. Fajnie wiedzieć co na rynkach akcji, ale pokusa wejścia jest dość duża jak się grało na tym tak wiele miesięcy. Tym bardziej, że rynek oferuje o wiele stabilniejsze instrumenty.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Będą wozić ulicę w tą i z powrotem, pod tweety. Nie pierwszy raz i nie ostatni. Trudno mi uwierzyć że Rosja wycofuje wojska.
Nie po to przerzuca się 150 tys. żołnierzy oraz masę sprzętu w określone miejsce aby go później wycofać, nie dokonując inwazji. To potężna operacja logistyczna i baaaardzo kosztowna.
I zdaje się, że informację podała ruska agencja prasowa :lol:

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tak działają rynki. Już od czasów Rotschilda i Waterloo. Dezinformacja to jedna z podstaw budowania fortun na spekulacji. I nie mówię o ciułaniu po killka pipsów, tylko o wejściu w pewną transakcję, która da fortunę. Ale o czym my wiemy, w porównaniu do insiderów? Tylko to, co nam napiszą w serwisach informacyjnych. A napiszą nam tak, zebyśmy wierzyli w nadciągającą katastrofę i to z takim opóźnieniem, że informacja będzie już widoczna na wykresie
Zaskakujące jest tylko, jak ulica jest podatna na te wszystkie pogłoski, pomimo wielu lat doświadczeń. Chyba taka natura ludzka, czarnowidztwo mamy we krwi.
No ale trzeba postraszyć, a to wirusem, a to nadchodzącym kryzysem gospodarczym, a to wojną.
Niestety, prawda jest taka, że jak przyjdzie prawdziwe niebezpieczeństwo, to zmiecie nas wszystkich i nikt nie będzie miał czasu grać esek po forexach.
Dlatego ja przez jakiś czas tnę tylko na demo, w ciągu 4 miesięcy rynki zmieniły się tak, że swoje strategie które działały wcześniej, mogę sobie wsadzić wiadomo gdzie.
Za 20 minut pewnie znowu wycinka wszystkich elek z rana, na tym ustrojstwie wszelkie zyski z sesji europejskiej trzeba realizować przed 15:30, bo na otwarciu zamiatają wszystko w jedną i drugą stonę. To co jest zyskiem, zamienia się w stratę w ciągu dosłownie sekund:
NASDAQ 2022.02.15.png
Edit: Co to za spokojne otwarcie sesji? Już się przestraszyłem, że przeoczyłem jakieś święto w USA :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Jaki spokój. Czyżby rynki wracały do równowagi? Przez pierwszą godzinę indeksy ruszają się tak, jakby przygotowywały się do dalszych wzrostów. Jak dzisiaj dojdą na NASDAQ do 14650 to mamy już piękny trend wzrostowy od wczoraj od 8 rano! Nie mówiąc o 14800. Czwarta korekta na H1 w ciągu drugiej doby!

Nie zmienia to faktu, że konta REAL nie ruszam na razie. Spekulacja w tym tygodniu jest wyjątkowo bardzo ryzykowna

Awatar użytkownika
nowy1234
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 566
Rejestracja: 01 maja 2013, 06:57

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: nowy1234 »

Kiwi L aż po jaja

aleksandrowicz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 591
Rejestracja: 18 lip 2018, 17:24

Re: DayTrading: Wtorek 15.02.2022

Nieprzeczytany post autor: aleksandrowicz »

s na indeksach dla zanęty

Zablokowany