Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:30
trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:26


Jeśli dla Ciebie to jest 15% dla rocznej stopy 120%, czyli 10% miesięcznie to oznacza zgodę na zjedzenie max 1,5 miesiecznych zysków - czy dobrze zrozumiałam ?
Dobrze. Ale taki zysk w skali rocznej mi nie grozi :)
Nie pytałam o Twój, tylko o stopę zysku roczną z dobrego realnie pracującego automatu. I tu jest klucz do wszystkiego, że na to w sumie nie odpowiedziałeś.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:34
Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:30
trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:26


Jeśli dla Ciebie to jest 15% dla rocznej stopy 120%, czyli 10% miesięcznie to oznacza zgodę na zjedzenie max 1,5 miesiecznych zysków - czy dobrze zrozumiałam ?
Dobrze. Ale taki zysk w skali rocznej mi nie grozi :)
Nie pytałam o Twój, tylko o stopę zysku roczną z dobrego realnie pracującego automatu. I tu jest klucz do wszystkiego, że na to w sumie nie odpowiedziałeś.
Nie wierze w żaden EA a tym bardziej w jego systematyczne zyski. Dobra strategia manualna to taka generująca pow. 40-50% w rok. Przy tych warunkach o których pisałem wcześniej :)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:47


Nie wierze w żaden EA a tym bardziej w jego systematyczne zyski. Dobra strategia manualna to taka generująca pow. 40-50% w rok. Przy tych warunkach o których pisałem wcześniej :)
Dzięki za ten post, zastanawia mnie tylko po co aż tyle napisałeś postów w tym wątku, jaki tego był cel ?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:55
Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:47


Nie wierze w żaden EA a tym bardziej w jego systematyczne zyski. Dobra strategia manualna to taka generująca pow. 40-50% w rok. Przy tych warunkach o których pisałem wcześniej :)
Dzięki za ten post, zastanawia mnie tylko po co aż tyle napisałeś postów w tym wątku, jaki tego był cel ?
Gdybys zapytała o strategie manual to byłby jeden post. Bo cały czas moje zastrzezenia i uwagi dotyczyły EA. A EA i manual to nie jest niestety to samo. Przynajmniej dla mnie i dla wielu innych też ;)

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:58
trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:55
Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:47


Nie wierze w żaden EA a tym bardziej w jego systematyczne zyski. Dobra strategia manualna to taka generująca pow. 40-50% w rok. Przy tych warunkach o których pisałem wcześniej :)
Dzięki za ten post, zastanawia mnie tylko po co aż tyle napisałeś postów w tym wątku, jaki tego był cel ?
Gdybys zapytała o strategie manual to byłby jeden post. Bo cały czas moje zastrzezenia i uwagi dotyczyły EA. A EA i manual to nie jest niestety to samo. Przynajmniej dla mnie i dla wielu innych też ;)
No cóż, pisząc odpowiedź dla Dzikson dokładnie to napisałam, że to dwie różne bajki - sprawdź. Zastanawia mnie nadal po co pisałeś tyle postów w wątku o strategii automatycznej ? Przecież to jest dokładnie NIE NA TEMAT. Tematem było ILE, a nie zastrzeżenia dla automatów.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2022, 21:06 przez trisidginto, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:29
ninjaproject pisze:
09 lut 2022, 19:33
grzegrzyw pisze:
09 lut 2022, 18:02

Max DD nie można wyliczyć, a co najwyżej można szacować. To, że do tej pory DD wynosiło max np. 12%, nie oznacza, że kiedyś nie będzie kilkukrotnie większe, w tradingu wszystko może się zdarzyć i my nie mamy wpływu na to co będzie. Trzeba mieć zaufanie do swojej strategii i ewentualnie wiedzieć kiedy się wycofać.
Znamy, chyba wszyscy tutaj, styl rozgrywania Danbo86.
On potrafi z $300 zrobić $5000 i zaraz potem to wszystko stracić.
A wystarczyłby tylko jeden drobny element: zamykać zyskowną transakcję, gdy traci 50% zysku.
I zaczynać cykl od nowa.
NinjaProject - nie chodzi o zjedzenie zysków nie zamkniętej transakcji. Chodzi o zjadanie zysków już zamknietych transakcji przez kilka strat (SL) z rzędu, bo to się zdarza, jak słusznie zauważył Cblondyn.
Jak masz TP=2SL to wystarczy 4 SL z rzędu żeby zjeść dwie zyskowne. A do tego masz wszystkie koszty ze wszystkich 6 pozycji.
Ależ nieprawda.
Ustaw EA tak, żeby nie dopuszczał do takich strat.
Potrzebujesz sobie zrobić STOP-PAUZA i przemyśleć co robisz nie tak, że ci SL wyjmuje.
Nie wolno dopuścić do więcej niż 2-ch SL pod rząd!
Osobiście, jak mam już jeden SL, to już myślę co robię nie tak, analizuję ponownie, myślę o co chodzi, itd.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:58
trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:55
Cblondyn pisze:
09 lut 2022, 20:47


Nie wierze w żaden EA a tym bardziej w jego systematyczne zyski. Dobra strategia manualna to taka generująca pow. 40-50% w rok. Przy tych warunkach o których pisałem wcześniej :)
Dzięki za ten post, zastanawia mnie tylko po co aż tyle napisałeś postów w tym wątku, jaki tego był cel ?
Gdybys zapytała o strategie manual to byłby jeden post. Bo cały czas moje zastrzezenia i uwagi dotyczyły EA. A EA i manual to nie jest niestety to samo. Przynajmniej dla mnie i dla wielu innych też ;)
Najlepiej się sprawdza półautomat.
Przez co rozumiem, że trader decyduje kiedy włączyć i kiedy wyłączyć EA.
Oczywiście, EA ma zakodowane warunki wejścia, żeby wejść dokładnie według założeń.
Coś takiego:
XAUUSDRenko.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A wczoraj tak:
XAUUSDRenko.jpg
Strategia jest ustawiona na SL = 200, TP = 300.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

trisidginto
Gaduła
Gaduła
Posty: 358
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:48

Re: Ile powinna zarobić dobra strategia automatyczna przez 1 rok ?

Nieprzeczytany post autor: trisidginto »

ninjaproject pisze:
09 lut 2022, 23:08
trisidginto pisze:
09 lut 2022, 20:29
ninjaproject pisze:
09 lut 2022, 19:33

Znamy, chyba wszyscy tutaj, styl rozgrywania Danbo86.
On potrafi z $300 zrobić $5000 i zaraz potem to wszystko stracić.
A wystarczyłby tylko jeden drobny element: zamykać zyskowną transakcję, gdy traci 50% zysku.
I zaczynać cykl od nowa.
NinjaProject - nie chodzi o zjedzenie zysków nie zamkniętej transakcji. Chodzi o zjadanie zysków już zamknietych transakcji przez kilka strat (SL) z rzędu, bo to się zdarza, jak słusznie zauważył Cblondyn.
Jak masz TP=2SL to wystarczy 4 SL z rzędu żeby zjeść dwie zyskowne. A do tego masz wszystkie koszty ze wszystkich 6 pozycji.
Ależ nieprawda.
Ustaw EA tak, żeby nie dopuszczał do takich strat.
Potrzebujesz sobie zrobić STOP-PAUZA i przemyśleć co robisz nie tak, że ci SL wyjmuje.
Nie wolno dopuścić do więcej niż 2-ch SL pod rząd!
Osobiście, jak mam już jeden SL, to już myślę co robię nie tak, analizuję ponownie, myślę o co chodzi, itd.
NinjaProject - chyba nie rozumiesz o co chodzi w automacie, dobry automat odrobi te straty z nawiązką i takimi sytuacjami się nie przejmuję. A coś takiego jak proponowany przez Ciebie "półautomat" mnie nie interesuje.
A tak swoją drogą prosiłam chyba już nie 1 raz, żeby pisać na temat zawarty w poście otwierającym wątek.
Tak samo jak Cblondyn zapytam Ciebie - w jakim celu napisałeś w tym wątku już tyle postów NIE NA TEMAT ?

Mam propozycję dla Ciebie i dla Cblondyn - załóżcie wątek o automatach i zastrzeżeniach dla nich, dlaczego handel na automacie jest Waszym zdaniem niemożliwy - itp.
A na tym wątku (i innych moich) proszę abyście nie pisali nic poza konkretną odpowiedzią na pytanie z pierwszego postu. I w ten prosty sposób sprawa będzie załatwiona ku zadowoleniu Waszemu i mojemu.

Pozdrawiam,

ODPOWIEDZ