Nie akcepuję straty

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AndrzejKsiazek
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:45

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: AndrzejKsiazek »

xlusiv pisze:
19 lis 2021, 16:03
xlusiv pisze:
05 sie 2021, 14:47
Czekam, aż się zamknie nietrafiona pozycja na DAX-ie i ewakuacja z xtb (przez swapy nocne na indeksach) do bossy lub tms.
Gram teraz na 2 kontach.
Tu chcę odrobić pewne straty z września. Miałem założenie grać tylko intraday, ale chyba tak się nie da :wink:
https://www.myfxbook.com/members/xlusiv ... l3/2769294
a jak drugie konto ?
Wykresy i analizy pokazują moje subiektywne spojrzenie na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność.Przedstawiane wejścia i historia pochodzi z Metatrader 4.

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Bez rewelacji.
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

FreeWay

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

US.100 Sell 0.16 Jesli grasz S na indexach USA to można to hedgować pozycją L na dolarze

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

FreeWay pisze:
12 gru 2021, 22:06
US.100 Sell 0.16 Jesli grasz S na indexach USA to można to hedgować pozycją L na dolarze
Można, choć to dodaje dodatkową niepewność.
Ogólnie ten hedge trwał 22h, a na tej pozycji na L (19) dni miałem już 10000 w plecy przez pewien moment - dobrze się skończyło...
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

xlusiv pisze:
15 gru 2021, 20:33
FreeWay pisze:
12 gru 2021, 22:06
US.100 Sell 0.16 Jesli grasz S na indexach USA to można to hedgować pozycją L na dolarze
Można, choć to dodaje dodatkową niepewność.
Ogólnie ten hedge trwał 22h, a na tej pozycji na L (19) dni miałem już 10000 w plecy przez pewien moment - dobrze się skończyło...
No nie.
Fundusze Hedge są oparte o takie zasady.
Każdy profesjonalista śmieje się z tych, którzy trejdują "na golasa", czyli bez hedżowanej pozycji.
Hedżowanie pozycji na innym instrumencie, przeciwstawnym, zwiększa szansę na zarobek.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

FreeWay

Re: Nie akcepuję straty

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

xlusiv pisze:
15 gru 2021, 20:33
FreeWay pisze:
12 gru 2021, 22:06
US.100 Sell 0.16 Jesli grasz S na indexach USA to można to hedgować pozycją L na dolarze
Można, choć to dodaje dodatkową niepewność.
Ogólnie ten hedge trwał 22h, a na tej pozycji na L (19) dni miałem już 10000 w plecy przez pewien moment - dobrze się skończyło...
Jeśli dzieje się coś niedobrego indexy tracą a umacnia się dolar franki jen nie wiadomo ile potrwa panika zamiast SL na indexie np SP500 kupujesz kontrakt na USDIDX gdy poziom paniki sięga apogeum tak jak 03.2020 zamykasz pozycje na dolarze jak tylko usłyszysz że rządy pomogą rynką :D jest to dość ciężkie w realizacji bo gdy leje się krew musisz podjąć decyzje by kupić gdy jest to wbrew logice i dostępnym informacją pozycja nie może być zbyt duża, bo rzadko się zdarza trafić w dołek zwykle to kwestia przypadku wolna gotówka to twoja broń pozwoli ci obronić otwarte pozycje . Patrząc na dostępną statystykę podczas krachów rynki spadały max 75% jeli twoja psychika to wytrzyma i pozwoli ci dokupić po takich spadkach to jesteś zarobiony

ODPOWIEDZ