Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Cblondyn pisze:
28 paź 2021, 11:23

Niektóre pozycje to miały ok. RR=17:1. Rewelacja. Jak widzisz założenie stało sie faktem. A taki jeden bredził, że "się nie da" :d
Tak miało być - około 20 pozycji niezabezpieczonych na BE.
Zauważ, że na tym koncie depo jest 140kGBP, a wielkość pozycji 1.
Tak więc przy moim SL, ryzyko na jedną pozycję niewiele powyżej 0.1%.
20 pozycji to ryzyko ponad 2% depo. Niedposzczalne u mnie w grze na REAL, ale ciągle jest książkowo.

Zanim zacznę grę realnymi środkami, chciałbym mieć czarno na białym statystyki, gdzie zbliżam się do maksymalnego dziennego drawdownu (5%) grając tą strategią.
Okazuje się, że wcale nie jest łatwo osiągnąć 50 SL z rzędu :D

Ba, w międzyczasie skosiłem tutaj mnóstwo TP o wielkości 120 pipsów, co dało teoretyczne RRR 1:6!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Mistyfikator pisze:
28 paź 2021, 11:42

Zauważ, że na tym koncie depo jest 140kGBP, a wielkość pozycji 1.
Tak więc przy moim SL, ryzyko na jedną pozycję niewiele powyżej 0.1%.
20 pozycji to ryzyko ponad 2% depo. Niedposzczalne u mnie w grze na REAL, ale ciągle jest książkowo.

I o to własnie chodzi. Wielkość straty nie ryje psyche a procent składany zrobi swoją robote. I gdy konto będzie rosło ryzyko stałe ale pozycje coraz większe. Co wpływa na wielkość zysków. Książkowo :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

To jest MT5 ?
Przyjrzałem się transakcjom umieszczając je na wykresie i mniej więcej już wiem na jakiej zasadzie działa ten automat.
Trochę dziwna koncepcja i sam automat wymaga sporej ilości poprawek w sensie dołożenia kilku opcji, które poprawiły by bezpieczeństwo otwieranych pozycji, ale jak widać na razie działa. Jednak zawiedzie, bo nie uwzględnia nadrzędnej roli wykresu D1. Obym się mylił.
Automat wbrew pozorom nie jest zbyt dobry, ale ratuje go świetnie rozplanowane wstawianie TS i przestawianie SL na BE. Tu nie mam zastrzeżeń i wręcz chwalę tą koncepcje. Nie wiem czy to Ty czy ktoś inny, ale autor świetnie to rozplanował. Wręcz genialnie. Nie podoba mi się wstawianie mnóstwa pozycji aby uśrednić wynik. Gdyby EA była lepiej zrobiona, to wystarczyłaby jedna pozycja, ale za to większa.
Testowałeś ten automat na wykresach historycznych tak chociaż z rok wstecz ? Jeśli tak to jakie ogólnie były wyniki.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

MarioDM pisze:
28 paź 2021, 14:25
To jest MT5 ?
Przyjrzałem się transakcjom umieszczając je na wykresie i mniej więcej już wiem na jakiej zasadzie działa ten automat.
Trochę dziwna koncepcja i sam automat wymaga sporej ilości poprawek w sensie dołożenia kilku opcji, które poprawiły by bezpieczeństwo otwieranych pozycji, ale jak widać na razie działa. Jednak zawiedzie, bo nie uwzględnia nadrzędnej roli wykresu D1. Obym się mylił.
Automat wbrew pozorom nie jest zbyt dobry, ale ratuje go świetnie rozplanowane wstawianie TS i przestawianie SL na BE. Tu nie mam zastrzeżeń i wręcz chwalę tą koncepcje. Nie wiem czy to Ty czy ktoś inny, ale autor świetnie to rozplanował. Wręcz genialnie. Nie podoba mi się wstawianie mnóstwa pozycji aby uśrednić wynik. Gdyby EA była lepiej zrobiona, to wystarczyłaby jedna pozycja, ale za to większa.
Testowałeś ten automat na wykresach historycznych tak chociaż z rok wstecz ? Jeśli tak to jakie ogólnie były wyniki.
Tak, to MT5.
Automat to EXP Assistant - jest za darmo w markecie.
Jego zadaniem w ciągu ostatnich trzech dni handlu było tylko i wyłącznie ustawienie SL i TP w momencie otwarcia pozycji, a następnie przesunięcie SL na BE. Czyli sprawy, których kiedyś nie nadążałem przestawiać ręcznie przy większej ilości pozycji.

Nie zdążyłem ostatnio wykorzystać TS z EXP Assistant, tzn widziałem jak działa, ale i tak zamknąłem co miałem zamknąć ręcznie.
Wczoraj, na koncie 140k to inna sprawa - nie miałem czasu nad tym siedzieć i wszystko zrobiło się samo, gdy byłem daleko od wykresów.

Jak mówiłem, wszystko otwieram ręcznie. Na demówce trochę eksperymentowałem, chcąc zobaczyć jak ewentualnie można zaliczyć sporą obsuwę. Z realnymi środkami niewskazane będzie otwarcie więcej niż 5 razy 0.1 przy depo 10k. A to i tak dużo - zresztą aktualne decyzje wynikają z tego, co aktualnie dzieje się na wykresie. Nie z tego, co bym chciał, żeby się działo - a z tego co ma miejsce - tak więc widząc fangę w górę, otwieram śmiało kilka longów o wielkości 0.1

Testów historycznych nie robię, każdy dzień handlu charakteryzuje się innym ATR i innym stanem rynku - wiem, że w niektóre dni nie mam szans z moją strategią (już się wiele razy przekonałem).
Poza tym moje kryteria wejścia nie są zbyt precyzyjne - kieruję się tylko trendem, a nie wskaźnikami, które z niego wynikają - trudno byłoby przetestować przeszłość.

Mała pozycja jest po to, aby zminimalizować początkowe ryzyko - ale jak mówię, warunek jest taki, że na początku trzeba otworzyć 1 pozycję a następnie dodawać wraz ze wzrostem kapitału, uprzednio przestawiając SL na BE. To daje szanse na bardzo atrakcyjne RRR (ale takie faktyczne, nie wyliczone z BE)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mistyfikator pisze:
28 paź 2021, 15:18

Automat to EXP Assistant - jest za darmo w markecie.
Jego zadaniem w ciągu ostatnich trzech dni handlu było tylko i wyłącznie ustawienie SL i TP w momencie otwarcia pozycji, a następnie przesunięcie SL na BE. Czyli sprawy, których kiedyś nie nadążałem przestawiać ręcznie przy większej ilości pozycji.

Jak mówiłem, wszystko otwieram ręcznie.
Już rozumiem. Nie doczytałem wszystkiego, więc nie wiedziałem, że działasz manualnie i EA jest tylko do TS i BE.

To wiele wyjaśnia, bo miałem poważny dysonans poznawczy. Coś w stylu jakby zobaczyć dresa jadącego BMW na "zimnego łokcia" i słuchającego na full Chopina. :d

To zmienia postać rzeczy. EA robi świetnie to co robi, tylko Ty niestety nawalasz.
Nie ma sensu abym coś Ci sugerował, bo psychika ludzka jest tak popieprzona, że nie słucha dobrych rad, tylko musi sama wszystko poznać i zaakceptować, nawet za cenę poparzenia się.
Jedyne co mogę zasugerować to popracuj nad system otwierania pozycji. Graj z trendem wyższego rzędu chociażby. Gdy na D1 jest trend wzrostowy (ale nie dojrzały jeszcze) to zagrywaj tylko longi. Szorty są graniem pod prąd i najczęściej kończą się wtopą.
Dopasuj też rozsądnie godziny handlu. Trading o 1 w nocy to jakaś szwoleżerka. Kto wtedy handluje ?

Mistyfikator pisze:
28 paź 2021, 15:18
Poza tym moje kryteria wejścia nie są zbyt precyzyjne - kieruję się tylko trendem, a nie wskaźnikami, które z niego wynikają - trudno byłoby przetestować przeszłość.
W tym rzecz. Kryteria wejścia MUSZĄ być precyzyjne. Zauważyłem, że wchodzisz wtedy gdy średnia 6 (linear) przecina wykres na 10 minutach. Więc w sumie są w miarę precyzyjne, tylko, że tego nie wiesz. :p
Lepiej pomyśl nad wskaźnikami.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

MarioDM pisze:
28 paź 2021, 15:49
Mistyfikator pisze:
28 paź 2021, 15:18

Automat to EXP Assistant - jest za darmo w markecie.
Jego zadaniem w ciągu ostatnich trzech dni handlu było tylko i wyłącznie ustawienie SL i TP w momencie otwarcia pozycji, a następnie przesunięcie SL na BE. Czyli sprawy, których kiedyś nie nadążałem przestawiać ręcznie przy większej ilości pozycji.

Jak mówiłem, wszystko otwieram ręcznie.
Już rozumiem. Nie doczytałem wszystkiego, więc nie wiedziałem, że działasz manualnie i EA jest tylko do TS i BE.

To wiele wyjaśnia, bo miałem poważny dysonans poznawczy. Coś w stylu jakby zobaczyć dresa jadącego BMW na "zimnego łokcia" i słuchającego na full Chopina. :d

To zmienia postać rzeczy. EA robi świetnie to co robi, tylko Ty niestety nawalasz.
Nie ma sensu abym coś Ci sugerował, bo psychika ludzka jest tak popieprzona, że nie słucha dobrych rad, tylko musi sama wszystko poznać i zaakceptować, nawet za cenę poparzenia się.
Jedyne co mogę zasugerować to popracuj nad system otwierania pozycji. Graj z trendem wyższego rzędu chociażby. Gdy na D1 jest trend wzrostowy (ale nie dojrzały jeszcze) to zagrywaj tylko longi. Szorty są graniem pod prąd i najczęściej kończą się wtopą.
Dopasuj też rozsądnie godziny handlu. Trading o 1 w nocy to jakaś szwoleżerka. Kto wtedy handluje ?

Mistyfikator pisze:
28 paź 2021, 15:18
Poza tym moje kryteria wejścia nie są zbyt precyzyjne - kieruję się tylko trendem, a nie wskaźnikami, które z niego wynikają - trudno byłoby przetestować przeszłość.
W tym rzecz. Kryteria wejścia MUSZĄ być precyzyjne. Zauważyłem, że wchodzisz wtedy gdy średnia 6 (linear) przecina wykres na 10 minutach. Więc w sumie są w miarę precyzyjne, tylko, że tego nie wiesz. :p
Lepiej pomyśl nad wskaźnikami.
Dres, BMW i Chopin. Wszystko się zgadza: wygodny ciuch, dobra fura i muzyka najwyższej klasy - skąd wiedziałeś?

A pomyśl, gdyby chodzić w mokasynach, z odsłoniętymi kostkami, spodniach rurkach, jeździć Fabią z salonu i słuchać jakiegoś shitu, dajmy na to męskie granie (sory, nie przychodzi mi akurat gorszy przykład do głowy)?

Żarty żartami- każda uwaga jest dla mnie cenna. Nie muszę się natomiast z nią zgadzać.
Prawda jest taka, że shorty można faktycznie odpuścić NA RAZIE - co nie szkodzi raz na jakiś czas spróbować.

Moje podstawowe założenie jest takie, że nie wiem co się za chwilę wydarzy (nie jest to moim odkryciem BTW)

Ja nie celuję w przepowiadanie przyszłości i moja strategia nie opiera się na znalezieniu magicznych wskaźników, które pokażą mi kiedy wejść ze 100% szansą na sukces.

Zresztą, skoro wskaźniki wynikają z wykresu?

To co robię nie wynika z prób odnalezienia kształtów na wykresie i ich interpretacji - moja spekulacja jest bardziej jak poker, lub jakakolwiek gra losowa, gdzie nie mam odkrytych wszystkich zmiennych.

W moim tradingu, w piramidowaniu - przychodzi też taki moment, gdy patrzę już tylko na listę otwartych pozycji, a wykres mam już zamknięty.

Trading o godzinie 1 w nocy - nie pierwszy raz spotykam się z tym zarzutem. Tak się składa, że nie jest to najgorszy pomysł - kto siedzi w nocy nad wykresami, nieraz przekonał się jaką przewagę można zyskać dzięki temu. Mniejszy ATR - co z tym idzie, w mojej strategii mniejsze prawdopodobieństwo wybijania zbędnych SL.

NASDAQ jest specyficzny. Paradoksalnie, kiedyś myślałem że koniecznie muszę być przed wykresem o 15:30 codziennie. Okazało się, że akurat wtedy nie powinienem absolutnie się tym zajmować, co nie zawsze się udaje :D . Np. teraz - 16:37 - nie wiem co się stało na otwarciu U.S.A. - nie interesuje mnie to - dzisiaj fajrant.

Zresztą, ja nigdy nie wiem, w jakich godzinach danego dnia będę miał czas na trading.
Stąd poszukiwania systemu, gdzie siądę do wykresu nawet w sesji azjatyckiej i będę zarabiał.

Aha, już widziałem jak moja gra może wyglądać, gdy mi nie idzie - tak więc wiem, jakie niebezpieczeństwa mi grożą.

Ale wystarczy trzymać się odpowiedniej wielkości pozycji i dokładać dopiero, gdy SL jest na BE - wtedy nie ma siły, żeby trafić na niefortunną passę, która zatopi depo.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mistyfikator pisze:
28 paź 2021, 16:50
A pomyśl, gdyby chodzić w mokasynach, z odsłoniętymi kostkami, spodniach rurkach, jeździć Fabią z salonu i słuchać jakiegoś shitu, dajmy na to męskie granie (sory, nie przychodzi mi akurat gorszy przykład do głowy)?
Hehe. W sumie to faktycznie lepiej jechać betą i słuchać Chopina. :wink:

Co do reszty. Sam zdecydujesz z czasem.
Człowiek się rozwija i to naturalne.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Cblondyn pisze:
28 paź 2021, 11:23
Mistyfikator pisze:
27 paź 2021, 22:10
Inked27-3_LI.png

Inked27-4_LI.png

Inked27-5_LI.png



Jak znajdę czas, spróbuję jeszcze zagrać o wiele bardziej ryzykownie (oczywiście na koncie DEMO), żeby pokazać tu statystyki, gdzie skończę na minusie.

Ale jak mówię - to w wolnej chwili
Niektóre pozycje to miały ok. RR=17:1. Rewelacja. Jak widzisz założenie stało sie faktem. A taki jeden bredził, że "się nie da" :d
Moze nam pan matematyk powie jak to wyliczyl.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
28 paź 2021, 18:26
Cblondyn pisze:
28 paź 2021, 11:23
Mistyfikator pisze:
27 paź 2021, 22:10
Inked27-3_LI.png

Inked27-4_LI.png

Inked27-5_LI.png



Jak znajdę czas, spróbuję jeszcze zagrać o wiele bardziej ryzykownie (oczywiście na koncie DEMO), żeby pokazać tu statystyki, gdzie skończę na minusie.

Ale jak mówię - to w wolnej chwili
Niektóre pozycje to miały ok. RR=17:1. Rewelacja. Jak widzisz założenie stało sie faktem. A taki jeden bredził, że "się nie da" :d
Moze nam pan matematyk powie jak to wyliczyl.
Szkoła podstawowa :)
Stratne nie przekraczały 0,03-0,05% a kilka zyskownych były w zakresie 0,77-0,79% :D
Wystarczy podzielić ;)
download/file.php?id=175340&mode=view

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Teraz sie nie dziwie, ze 6 razy podchodziles do IQ testu. Stratne sa na czerwono i maja stala wartosc 0.13-0.14%. Te na niebiesko to zyskowne. Te 100 punktow to miales razem z 6 testow?

Zablokowany