DayTrading: Piątek 03.09.2021

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 03.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

blueeyes22 pisze:
03 wrz 2021, 17:31
Mistyfikator pisze:
03 wrz 2021, 16:11
No i znowu się doigrałem.

Nie wiem, ile lat muszę jeszcze trejdować, zanim nauczę się żeby nie stawiać tych cholernych stop lossów.
Scenariusz miałem taki: ładna eska otwarta wysoko, wyj***o mi na breakeven. Otworzyłem więc kolejną, lecz za nisko - wyjeb***o mi stop outy, przez co mam o 25% mniejszą pozycję.

K^%$# !!!!

Kurna, 5 razy 15670 przed spadkami to już przesada. Nie mogliby od razu polecieć na łeb na szyję, tak jak to robią wtedy, gdy mam elki?

Ech, a wystarczyło nie włączać platformy transakcyjnej i nic nie kombinować, taką ładną eskę miałem.....


****

No chyba, ze jeszcze będzie rosło. Ale pytanie, kto to kupi?



***
co ja dobrego namodziłem, jeszcze wczoraj cała moja eska by wytrzymała powyżej 15700 :( :( :(
trudno, najwyżej zarobię o 1/4 mniej....


****

jak łatwo sobie zepsuć humor przed weekendem, a wystarczyło wyłączyć kompa i pojechać w pi*** (mam zaplanowaną podróż)

Powodzonka wszystkim i dozo!
"Kurna, 5 razy 15670 przed spadkami to już przesada. Nie mogliby od razu polecieć na łeb na szyję" - przy takim nastawieniu potencjalnie graczy, to bardzo wielki znak zapytania czy będzie spadać..., raczej zacznie spadać, gdy powiesz, że "już nie gram na spadki!!"

"No chyba, ze jeszcze będzie rosło. Ale pytanie, kto to kupi?" - cały czas najlepszy klient..., czyli FED..., bez limitów gotówki, bez ryzyka strat... itd, chyba , że stwierdzą, że już starczy...

W obecnej chwili, nawet gdyby był krach i ceny spadły np 30%, Fed skupuje takie trefne aktywa po cenie zakupu przez jakiś tam fundusz..., wiec jakie ryzyko jest dla takich graczy przy kupowaniu?? Tak czy siak oni aktywa mają zabezpieczone... Jedynie zakończenie drukowania, może tu urynkowić sytuację..., pytanie czy to wszystko nie jest już za bardzo rozjechane by wróciło do "normalności"...
Dobrze piszesz.

Spadnie, jak już ją będę wykończony i spłukany.

Ostatni weekend zostawiam eskę i koniec z oczekiwaniem na jednorazowy duży zysk, wracam do założeń day tradingu. Nie ma szans kopać się z koniem, zamiast zarabiać tracę.

I zmiana instrumentu koniecznie. To już nie jest normalne co się dzieje

navik
Maniak
Maniak
Posty: 4482
Rejestracja: 15 sty 2013, 09:46

Re: DayTrading: Piątek 03.09.2021

Nieprzeczytany post autor: navik »

Patrząc na tygodniowe świeczki ( Nasdaq) to poprzedni tydzień był bardzo mocno wzrostowym tygodniem - wybiciowym po 4-tygodniowej konsolidacji. Obecny tydzień tez jest fajnie wzrostowy , no i przydałby sie jeszcze jeden tydzień wzrostów ( trzeci) tak do 16 k , .....a potem tydzień korekty . :wink:
Obym dożył takich czasów, że Goldmany będą w popłoch wpadać jak się dowiedzą, że platformę odpalam ...

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 03.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

No i co tutaj robić. Pasowałoby skończyć bić głową o mur i wycofać się z prób shortowania Nasdaq.
I generalnie wycofać się z grania na tym amerykańskich indeksach w ogóle. To ma już niewiele wspólnego z normalnym rynkiem.

Szkoda zdrowia i kasy. Jestem w plecy już wystarczająco.

Co prawda, na 100% to kiedyś nagle runie i przyjdzie krach. Ale szkoda mi życia na oczekiwanie tego dnia

Zostawiłem otwarte na weekend (już po raz ostatni), na wszelki wypadek jakby jednak już tym razem przyszło wydarzenie, które spowoduje obsuwę ma rynkach.

Co ciekawe, mój broker (polski broker na x) rekomenduje zagranie long z targetem 15790 i SL 15490.
Cóż, dotychczas tylko raz mi się zdarzyło zauważyć, że ich rekomendacje się sprawdziła (sugar w tamtym roku), poza tym wszystko inne co obserwowałem, kosiło SL. Co prawda nie mogę ich ocenić sprawiedliwie, gdyż nie śledzę ich wszystkich "zagrań dnia".

Ale prawda jest taka, że rekomendacja brokera typu bucket shop nie wydaje mi się wiarygodna. Jaki miałby mieć interes, żeby klient wygrywał u nich kasę?

Tak więc widzę dwa sprzeczne sygnały:
Rynek pokazuje, że chce iść w górę, ewentualnie konsolidować. Broker natomiast próbuje nagonić klientów na kupno na górce

Dziwne to trochę i nie do końca rozumiem, jak to odebrać

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 03.09.2021

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Mistyfikator
sorki bo rozwodzisz sie i doszukujesz czegos co nie widac niby?
a masz proste podstawy AT
BO to podstawowa WIEDZA BY ZACZAC GRE NA FX :?:
abc i 161,8fb i 1-2-3 a mozliwe12345
Zastanawiales sie choc raz nad swoim zalozeniem ssssssssssssssssssssss :!: :?: :?: :?:
czepiasz sie brokera ze nagania i tp i td bez obrazy
akurat w dpie mam brokow i ich analizy ale tym razem jest oki
to masz 2wykresy H1
https://zapodaj.net/9e3b3b828f053.jpg.html
DAILY
https://zapodaj.net/5871e1f5c1952.jpg.html
widac zalozenie brokera tp 15790 i sl 15490 ---bo ja widze
to moze tez wytlumacz nam tu czemu probujesz od tygodni walczyc z koniem i na siłe nie chcesz zauwazyc ze walczysz ze słoniem
1618fb to zasieg minimum :568: PODSTAWY AT
i jedyne w tym wypadku co ja zauwazam to tylko to ze mozna było by zalozyc :idea:
ze nim rynek zrobi te 1618fbo to jeszcze wczesniej zrobi spadek na zyczenie np twoje
czy moje bo to jest mozliwe ze nie zrobi tego w tym mcu ale musi pojsc sygnał na spadki
a tego BRAKKKKKKKK
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
to tez do wszystkich na siłe doszukujacych sie powrotu do normalnosci :?:
o czym wy piszecie :?: :?: :?:
przynajmniej od roku co miesiac :?: leci produkcja 1biliona dolarow , powiedzmy ok 300k eur
a ile produkuja chiny jpce czy ruski czy angole czy inne mocne nacje swojej kasy nawet dokladnie nie wiemy
zdziwienie ze rynek poprzestawial wszystko a niby dlaczego sie dziwic
i kiedy to bedzie normalnie :?: jak przestana produkowac :?: wolne zarty a co z ta kasa pusta krazacą po swiecie :?: przeciez ona juz nie zniknie
NORMALNOSC to ja dostrzegam jedynie taka
ze jak dotychczas 100 ludzi mialo tyle kasy co caly swiat to moze teraz ma 200 ale nie koniecznie :P
bo moze tylko 120
spokoju w weekend
I moze ci co graja ski na nasdqu popatrza choc troche na wykresy NAVIKA dlugoterminowe :568: :568: :568:

bo ja gram dt na minutkach a to juz inna bajka
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 03.09.2021

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

XAB pisze:
04 wrz 2021, 06:37
Mistyfikator
sorki bo rozwodzisz sie i doszukujesz czegos co nie widac niby?
a masz proste podstawy AT
BO to podstawowa WIEDZA BY ZACZAC GRE NA FX :?:
abc i 161,8fb i 1-2-3 a mozliwe12345
Zastanawiales sie choc raz nad swoim zalozeniem ssssssssssssssssssssss :!: :?: :?: :?:
czepiasz sie brokera ze nagania i tp i td bez obrazy
akurat w dpie mam brokow i ich analizy ale tym razem jest oki
to masz 2wykresy H1
https://zapodaj.net/9e3b3b828f053.jpg.html
DAILY
https://zapodaj.net/5871e1f5c1952.jpg.html
widac zalozenie brokera tp 15790 i sl 15490 ---bo ja widze
to moze tez wytlumacz nam tu czemu probujesz od tygodni walczyc z koniem i na siłe nie chcesz zauwazyc ze walczysz ze słoniem
1618fb to zasieg minimum :568: PODSTAWY AT
i jedyne w tym wypadku co ja zauwazam to tylko to ze mozna było by zalozyc :idea:
ze nim rynek zrobi te 1618fbo to jeszcze wczesniej zrobi spadek na zyczenie np twoje
czy moje bo to jest mozliwe ze nie zrobi tego w tym mcu ale musi pojsc sygnał na spadki
a tego BRAKKKKKKKK
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
to tez do wszystkich na siłe doszukujacych sie powrotu do normalnosci :?:
o czym wy piszecie :?: :?: :?:
przynajmniej od roku co miesiac :?: leci produkcja 1biliona dolarow , powiedzmy ok 300k eur
a ile produkuja chiny jpce czy ruski czy angole czy inne mocne nacje swojej kasy nawet dokladnie nie wiemy
zdziwienie ze rynek poprzestawial wszystko a niby dlaczego sie dziwic
i kiedy to bedzie normalnie :?: jak przestana produkowac :?: wolne zarty a co z ta kasa pusta krazacą po swiecie :?: przeciez ona juz nie zniknie
NORMALNOSC to ja dostrzegam jedynie taka
ze jak dotychczas 100 ludzi mialo tyle kasy co caly swiat to moze teraz ma 200 ale nie koniecznie :P
bo moze tylko 120
spokoju w weekend
I moze ci co graja ski na nasdqu popatrza choc troche na wykresy NAVIKA dlugoterminowe :568: :568: :568:

bo ja gram dt na minutkach a to juz inna bajka
Nie od tygodni, a od końca ubiegłego tygodnia raczej. Wcześniej parę esek weszło w ciągu 1.5 roku, kiedy jestem na fx, ale to wszystko wyglądało inaczej niż teraz (wykres).

Już się nie będę rozwodził na ten temat zresztą. Poprzestawiało mi się i nie wiedzieć czemu zacząłem szukać long terma zamiast grać swoje na m5 i m15. Wracam po weekendzie do normalnego daytradingu

A eskę mam nie zamknięta, ale trzeba będzie ją zamknąć. Zostawić NASDAQ w cholerę i być przy DAXie i może Edku.

Temat rekomendacji brokera - to niech już sobie zainteresowani sami sprawdzą skuteczność.

*****

P.S. wierzchołek tego wykresu też w końcu kiedyś przyjdzie i wtedy te założenia AT każdy sobie schowa gdzieś. Nikt nie zabroni ludziom szukać szczęścia i shortować czegoś co rośnie od 1.5 roku. Zacznie się wyprzedaż i ci z eskami właśnie zgarną ogromną pulę. Nie mówię, że teraz. Ale przyjdzie ten czas. Wrzesień 2020 np, takie akcje zdarzają się na rynkach bez zapowiedzi, i nawet ja to już widziałem, chociaż jestem początkujacy. A zysk na rachunku inwestycyjnym to jeszcze nie zysk. Dopiero jak pieniążki są na koncie, możemy o nim mówić. A żeby się tam znalazły to komuś trzeba ten papier sprzedać.

Miłego weekendu

Tym samym kończę się udzielać i ujadać, że nie spada

Zablokowany