Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
10 maja 2021, 18:02
Ja tu widzę za dużo teoretyzowania. To może ktoś się odniesie do drugiego przykładu jaki podałem. Wejście i wyjście po tym samym kursie bid ask ze spreadem 1pkt=20 zł, tzn. wejście przykładowo po cenie 101 i wyjście po cenie 100. Dlaczego wynik po zamknięciu transakcji powinien być pomniejszony o 40 zł (2 razy spread) a nie 20 zł jak ja uważam. Czyli chodzi o sytuację gdy wychodzimy na zero minus spread.
Oczywiście pytanie do tych co myślą że to byłoby 40 zł jeśli tu są wyprzedzając kolejne teoretyzowania. Jak to policzone i w którym momencie nie zgadza się z moimi obliczeniami.
W twoim przykładzie twój wynik nie został pomniejszony o żaden spread.
Jeżeli kupiłeś za Ask = 101 a sprzedałeś za Bid = 100, to straciłeś 1, i tu spread nie ma z tym nic wspólnego, oprócz tego, że właśnie z powodu spreadu musiałeś dostać gorszą cenę sprzedaży niż dostałeś kupna, pomimo, że to były te same widełki.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

ninjaproject pisze:
10 maja 2021, 21:00
tu spread nie ma z tym nic wspólnego, oprócz tego, że właśnie z powodu spreadu musiałeś dostać gorszą cenę sprzedaży niż dostałeś kupna, pomimo, że to były te same widełki.
W jednym zdaniu sam sobie zaprzeczyłeś. W moim przykładzie nie był o żadnego zysku ani żadnej straty wynikającej ze zmiany kursu bo sam kurs jak i spread stał w miejscu. Strata na rachunku pojawiła się z powodu kupna i sprzedaży po różnych cenach co wynikało tylko i wyłącznie ze spreadu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak

alinoe pisze:
10 maja 2021, 21:25
ninjaproject pisze:
10 maja 2021, 21:00
tu spread nie ma z tym nic wspólnego, oprócz tego, że właśnie z powodu spreadu musiałeś dostać gorszą cenę sprzedaży niż dostałeś kupna, pomimo, że to były te same widełki.
W jednym zdaniu sam sobie zaprzeczyłeś. W moim przykładzie nie był o żadnego zysku ani żadnej straty wynikającej ze zmiany kursu bo sam kurs jak i spread stał w miejscu. Strata na rachunku pojawiła się z powodu kupna i sprzedaży po różnych cenach co wynikało tylko i wyłącznie ze spreadu.
Po prostu nie rozumiesz co ja mówię.
Była strata, ponieważ był spread, który powoduje, że cena kupna i sprzedaży jest różna.
A to nie oznacza, że ty zapłaciłeś spread.
Ty się zgodziłeś na taki układ podpisując umowę z brokerem.
Broker ci zaoferował cenę Buy = 101 i cenę Sell = 100 i ty tę ofertę wziąłeś.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

No to gdzie te 40 zł straty skoro koszt ma wynosić 2 razy spread. I dalej sobie sam zaprzeczasz. :)

Eot z mojej strony, chyba przez conajmniej rok a może kilka lat nie było dnia abym tyle czasu z niego poświęcił na dyskusję na tym forum. Co za dużo to nie zdrowo a jutro normalny dzień tradingowy poza tym że więcej zamierzam skorzystać ze słońca. Ja swojego zdania nie zmieniłem i tyle.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2021, 21:58 przez alinoe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak

alinoe pisze:
10 maja 2021, 21:51
No to gdzie te 40 zł straty skoro koszt ma wynosić 2 razy spread.
Koszt ukryty, nie twój koszt rzeczywisty, pisałem.
Koszt polega na tym, że dostajesz gorsze ceny niż mógłbyś dostać.
I przez to, gorsze warunki do zarobku, ponieważ cena musi pokonać spread, żebyś zarobił w ogóle.
Co jest często, w obecnych czasach, mniej istotne, kiedy spready są tzw. zerowe....

PS.
Wyobraź sobie tak, że kupujesz po cenie Bid, a sprzedajesz po cenie Ask, i cena się zmieniła o jedną szerokość spreadu. To, to jest właśnie te 40 zł, które ty "straciłeś", a broker zarobił.

ODPOWIEDZ